Skocz do zawartości

Zawór zwrotny pompy wtryskowej - wymiana


Gość maruder11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Po przewałkowaniu innych koncepcji usunięcia problemów z odpalaniem zabieram się za wymianę właśnie tego zawory! O ile wcisnę tam rękę i wymienię go sam to jak przeprowadzić odpowietrzenie po takiej wymianie? Byłbym wdzięczny za pomoc..

 

Pozdrawiam, HDTeam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego HDTeam wymiana jest banalnie prosta, wykręcasz "śrubę" i wkręcasz nową pamiętaj aby założyć koniecznie nowe podkładki. Odpowietrzanie nie jest konieczne, powinna odpalić bez problemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego HDTeam wymiana jest banalnie prosta, wykręcasz "śrubę" i wkręcasz nową pamiętaj aby założyć koniecznie nowe podkładki. Odpowietrzanie nie jest konieczne, powinna odpalić bez problemu.

 

Witam!

 

Zawór zakupiłem, podkładki mam nadzieję, że znajdę w pobliskich sklepach i będę majstrował.. Jak narazie przy połowie zbiornika i po nocce za pazuchą mam 'autostarta', bo kręci, dławi się i często nie odpala, jak już to po ciężkich bólach..

 

DZIĘKI za pomoc!

 

Pozdrawiam, HDTeam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam (ponownie)!

 

Dzisiaj dotarł zawór i zaraz poleciałem 'robić'. Zgodnie z tym co mówił hadzii123 sama wymiana trwała naprawę chwile. Nie mniej jednak nie obyło się bez 3 podejść, bo z 2 pierwszymi razami zawór na gwincie dochodził do pewnego momentu i koniec. Po odpaleniu mało się jak ze strażackiej strzykawki, a nowa podkładka identycznej grubości :) Przy trzecim podejściu, nie wiem dlaczego dopiero przy trzecim, śruba na swojej srodze napotykała standardowy opór jak to na gwincie i tym razem nie tryskało już nic..

 

Mam nadzieję, że będzie trzymać, a moje powyższe doświadczenie może się komuś przyda..

 

Zobaczymy co jutro z rana :\

 

Pozdrawiam, HDTeam!

Edytowane przez hadzii123
Usunąłem zbędny cytat, poprawiłem pisownię

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Po paru dniach prób spektakularnych i oszałamiających wyników nie stwierdzam.. Auto może i minimalnie lepiej odpala, ale jakby nadal brakowało jakiegoś magicznego czynnika a'la wiśienki na torcie.. Jak już palnie i jedzie to SUPER bez dwóch zdań!

 

Może świece, może jakieś zasyfione wtryski, napewno zapowietrzanie się gdzieś od d*py strony :|

 

Reasumując BOSCH'a trzebaby potraktować jakimś nalotem dywanowym za ten wspaniały dar jakim jest VP44! O pozwie zbiorowym nie wspomnę..

 

Pozdrawiam, HDTeam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj ta pompke paliwa podajaca. Sa tekie na cisnienie nieduze-0,5 czy 0,8 bara. W bmw 2.5 tez byla taka pompka z ta pompą nieszczesna.

 

Trzeba wiedziec jak jest budowana taka pompa wtryskowa i tam jest sporo elementów miedzy innymi czesc tloczaca juz to wysokie cisnienie do wtrysków ale nie jest to az takie wazne. Jest tez czesc zasysajaca ktora to zaopatruje sekcej wysokocisnieniowa w paliwo. Czyli jakby kilka pompek w jednej pompie. Jesli ta pompa zasysajaca ma problemy to przy obrotach jakie sa przy odpalaniu czyli jakies 250 obr wału to ja sie wcale nie dziwie ze ciezko odpala.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj ta pompke paliwa podajaca. Sa tekie na cisnienie nieduze-0,5 czy 0,8 bara. W bmw 2.5 tez byla taka pompka z ta pompą nieszczesna.

 

Trzeba wiedziec jak jest budowana taka pompa wtryskowa i tam jest sporo elementów miedzy innymi czesc tloczaca juz to wysokie cisnienie do wtrysków ale nie jest to az takie wazne. Jest tez czesc zasysajaca ktora to zaopatruje sekcej wysokocisnieniowa w paliwo. Czyli jakby kilka pompek w jednej pompie. Jesli ta pompa zasysajaca ma problemy to przy obrotach jakie sa przy odpalaniu czyli jakies 250 obr wału to ja sie wcale nie dziwie ze ciezko odpala.

 

1. Daj ta pompke paliwa podajaca- wybacz moja glupote, ale nie rozumiem.. :| Mam ja i tylko ja wymienic, regenerowac, dolozyc dodatkowo?

 

2. Ale zauwazam tez, ze im mniej paliwa w baku, tym trudniej odpalac, czyli jakby im mniejszy ciezar paliwa w baku, tym latwiej wypchnac wache z samej pompy/ukladu..

Edytowane przez HDTeam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich.

Mój promlem jest taki że jak stoi przodem z górki to odpala od pierwszego a jak na równym lub pod górkę to odpali a po chwili zgaśni i

muszę pokręcić.proszę o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności