Skocz do zawartości

Centralny zamek - Astra III


Gość kulawikm

Rekomendowane odpowiedzi

to uzyj szukajki i poczytaj co inni juz zrobilie w tej sprawie

io przedewszysktim to zajrzyj do instrukcji obslugi - tma zdaje sie tez jerst opisany taki przypadek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 9 miesięcy temu...

Witam Chciałbym się podzielić moją wersją naprawy niedziałającego zamka w Astrze III

Objawy
Nie zamykały się tylnie drzwi od strony kierowcy. Nie było słychać zamykania sie rygielka Postanowiłem zacząć poszukiwanie usterki od sprawdzenia przewodów elektrycznych i strzał w 10.

Usterka

Okazało sie, iż ułamały się przewody biegnące od słupka do wnętrza drzwi. Po odciągnięciu gumowej harmoniki dwa przewody były ułamane (czerwony i zielono-brązowy).

 

UWAGA !!! Zanim cokolwiek zaczniemy grzebać i lutować należy zdjąć klemy z akumulatora.

 

Naprawa
1. Odłączenie przewodów w drzwiach

Za pomocą śrubokręta podważamy zapadkę na niebieskim pierścieniu pomaga praca góra dół następnie wychodzi wtyczka ze sprężyną. Należy również odpiąć szara obejmę trzymającą gumową harmonijkę podważając kolejny zatrzask śrubokrętem.

 

2. Zapewniamy sobie odpowiednią ilość miejsca

Zdejmujemy gumę ze słupka i całość wciskamy w otwór na słupku. Co powoduje że przewody wychodzą z gumowej harmoniki, wówczas nie trzeba przecinać gumowej harmoniki. Jak długość przewodów będzie wystarczająca można zacisnąć gumę za pomocą tytyrytki to nie będzie się zsuwać. Następnie wtyczkę przekładamy pod otwartymi drzwiami i mamy przewody na wierzchu od strony drzwi kierowcy.

 

3. Naprawa właściwa

Możemy założyć koszulkę termokurczliwą i lutujemy. U mnie dwa przewody ale pozostałe nie były w doskonałym stanie a mianowicie izolacja była ułamana na wszystkich, postanowiłem zabezpieczyć każdy przewód z osobna za pomocą taśmy izolacyjnej.

 

4. Kończymy
Montujemy wtyczkę w odwrotnej kolejności jak demontowaliśmy.

 

I po sprawie czas to około 1h a w kieszeni zostaje kilka stówek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności