Skocz do zawartości

Centralny zamek - Astra III


Gość kulawikm

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka wygląda rygielek-czy przy zamknięciu chowa się do końca?

 

nie znam się na tym, i powiem tyle że nie "rozbierałem" drzwi, czy żeby to sprawdzić "zajrzeć" do środka?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ten rygielek mi chodziło. post-1533-0-84159400-1327589445_thumb.jpg

czy chowa się do końca?

 

Myślałem że chodzi o jakiś wewnętrzny,

zamek c. jest fabryczny , drzwi nie posiadają grzybków, rygielków, gładka powierzchnia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomekc16nz

hmm... nie jestem pewien na setke... prawdopodobnie coś na rzeczy z siłownikiem... nie zamknie do końca lub wcale się nie zamknie i reakcją jest otwarcie wszystkkich drzwi... Najlepiej bedzie zdjąć boczek i obejrzeć jak pracuje podczas zamykania/otwierania

tok myslenia mam taki- zamykasz pilotem- centrala dostaje sygnał i wysyła sygnał(napięcie) na zamki- siłowniki sa elementem wykonawczym i podejmują działanie-jeden z nich tego nie robi co jest sygnalizowane wewnętrznym stykiem(czujnikiem połozenia)- centrala otrzymuje odpowiedni sygnał że coś jest nie tak- więc otwiera wszystkie drzwi automatycznie aby poinformować uzytkownika o usterce...robi to przy próbie otwarcia drzwi które nie zamykają się prawidłowo...

na tą chwile nic innego mi nie przychodzi do głowy :confused: ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... nie jestem pewien na setke... prawdopodobnie coś na rzeczy z siłownikiem... nie zamknie do końca lub wcale się nie zamknie i reakcją jest otwarcie wszystkkich drzwi... Najlepiej bedzie zdjąć boczek i obejrzeć jak pracuje podczas zamykania/otwierania

tok myslenia mam taki- zamykasz pilotem- centrala dostaje sygnał i wysyła sygnał(napięcie) na zamki- siłowniki sa elementem wykonawczym i podejmują działanie-jeden z nich tego nie robi co jest sygnalizowane wewnętrznym stykiem(czujnikiem połozenia)- centrala otrzymuje odpowiedni sygnał że coś jest nie tak- więc otwiera wszystkie drzwi automatycznie aby poinformować uzytkownika o usterce...robi to przy próbie otwarcia drzwi które nie zamykają się prawidłowo...

na tą chwile nic innego mi nie przychodzi do głowy :confused: ...

 

na początek spróbuję psiknąć wd-40 może coś pomoże, a potem trzeba będzie kombinować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek spróbuję psiknąć wd-40 może coś pomoże, a potem trzeba będzie kombinować.

 

Prawdopodobnie przerwa w obwodzie, po uchyleniu drzwi świeci kontrolka "otwarte drzwi" ;)

po większym odchyleniu gaśnie, kiedy świeci i zamknę cenralnym, manewry klamką nie powodują neutralizacji centralnego,

więc wydaje mi się że n 90% jakaś przerwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

 

czy ktoś sobie z tym poradził ,mam taki sam problem ,że lewe tylne drzwi rozbrajają cały centralny jak się pociągnie za klamkę,a klamka wewnętrzna wogle nie działa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności