Skocz do zawartości

Jak długo rozgrzewa się silnik


Gość ludwik2795

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mietekforce

Albo coś powoduje że układ jest przegrzany, może chłodnica zapchana brudem i niema przepływu powietrza przez blaszki. Czy temperatura na cyferblacie jest w normie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

A ja mam taką sprawę. W samochodzie mam ciepło, ale temperatura silnika, na wskaźniku pokazuje mniej niż 90 stopni. Wskazówka znajduje się na tym białym polu. Tak jest przez całą droge np 250 km:)

 

Kiedy zatrzymam się na jakieś 15 min w jednym miejscu, temperatura podnosi się do połowy i gdybym tak stał z pół godziny to podejdzie to 100 stopni i zaczyna się "telepanie" całego samochodu. Co to może być? Dodam w lecie jest tak samo, tylko że po postoju 5 min, wskazówka się podnosi.

 

Teraz chłodnicę mam zasłoniętą do połowy.

 

Jeszcze jedna kwestia, czy jak wymieniam filtr powietrza to mam jechać na jakąś regulację instalacji LPG? Bo wydaje mi się, że na takiej samej trasie spaliłem jakieś 3-4l więcej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie termostat do wymiany. Jeszcze można sprawdzić czujnik temperatury cieczy na zegary.

Edytowane przez daro
zbędny cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie jest tak, że termostat jest do wymiany jak jest zimno w samochodzie i ogrzewanie nie działa?

 

To prawda to może być termostat. I nawet znalazłem jak go wymienić.

Taki mały poradnik:

 

http://chomikuj.pl/bialas1987/Dokumenty/Corsa+B/Mini+Tutorial+Wymiana+Termostatu+Corsa+B,59921219.pdf

Edytowane przez a_rtu_r

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mietekforce

a_rtu_r sprawdz termostat i czujnik bimetaliczny w chłodnicy. Przez ten czujnik nie włącza sie wentylator prawdopodobnie i dlatego układ może działać nieprawidłowo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie szukać tego czujnika bimetalicznego, w której części chłodnicy?

Edytowane przez daro
zbędny cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mietekforce

Wkręcony w dolnej części chłodnicy z lewej strony, jak staniesz naprzeciwko auta. Odchodzą od niego chyba dwa kabelki. Często sie psuje, jak będziesz kupował to nie bierz najtańszego bo często nie działają.

 

Sprawdz jeszcze czy dół chłodnicy nie jest zimny a góra gorąca, często sie chłodnica zatyka i dlatego czujnik nie włącza wenta.

Edytowane przez mietekforce

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość asteriks

U mnie w 1.6 rozgrzewa się przez ~8km do 90 (jazda 2-2.5 kobr/min) i potem sobie faluje 88-92. Gdyby termostat był cały czas otwarty to przy takich mrozach nie było by szans żeby do 80 dobiło przy szybkiej jeździe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkręcony w dolnej części chłodnicy z lewej strony, jak staniesz naprzeciwko auta. Odchodzą od niego chyba dwa kabelki. Często sie psuje, jak będziesz kupował to nie bierz najtańszego bo często nie działają.

 

Sprawdz jeszcze czy dół chłodnicy nie jest zimny a góra gorąca, często sie chłodnica zatyka i dlatego czujnik nie włącza wenta.

 

Właśnie w tym czujniku poszła mi uszczelka w tamtym roku. Wymieniłem uszczelkę i wentylator się załączał. Bo sprawdzałem.

Ale czy w tym roku tak jest to nie wiem.

Po czym można rozpoznać popsuty termostat?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności