Skocz do zawartości

brak ładowania akumulatora i brak wspomagania


Gość mar9990

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 lata później...

Witam odświeżam temat mam ten sam problem,ale nie dokońca...U mnie objawy są takie po całej nocy gdy rano odpalam samochód kontrolka ładowania świeci przez około 30sek. co w parze idzie nie ma wspomagania..ale póżniej wszystko wraca do normy, i wszysto jest ok.Ale z rana sytuacja się powtarza,dziś zauważyłem że w zbiorniczku wyrównawczym było bardzo mało płynu bo kapie mi lekko z pompy wody,ale rozrząd mam do wymiany za 15kkm.więc póki co to dolewam.Moje pytanie brzmi czy alternator już pada czy może było to spowodowane brakiem płynu w zbiorniczku z tego względu,że alternator chłodzony jest ciecza i posiada pompkę vacum.. Silnik 1.7 Isuzu..Miał już ktoś taki problem jeżeli tak to proszę o odpowiedź.Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość rafał1728

Pytanie z podobnej kategorii. Vectra C 2002 przedlift 1,8 z LPG. Po odpaleniu silnika wszystko OK, po około 5-7 minutach zapala się kontrolka ładowania akumulatora. Po ponownym uruchomieniu silnika sytuacja się .Teraz juz po odpaleniu silnika nie gasnie i odłancza wspomaganie klime itp.Ładownie aku na zghaszonym ma 12,5v a pod obciazeniem 13,8v.Jak silnik zgasnie nie mozna go odpalić slychac tylko pstryk przekaznika jakiegoś.Po wyjeciu kluczyka i odczekaniu kontrolka auta z kluczykim mignie trzy razy i odpali do ponownego zapalenia kontrolki.(kiera z wykrzyknikiem , esp.auto z kluczem).Wmienilem cim , sterownik byl na regenaracjii.i dalej nicW momencie zapalenia sie kontrolki nie ma komunikacjii ze sterownikiem silnika>Czyzby jakis zanik prądu gdzie go szukac????

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z podobnej kategorii. Vectra C 2002 przedlift 1,8 z LPG.

Kolego proponuję zapoznać się z regulaminem - http://forum.opel24.com/topic/96-regulamin-forum/

Piszemy post dopiero gdy sprawdzimy że podobny temat wcześniej nie był poruszany.

A najlepiej w swoim lub pokrewnym modelu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności