Skocz do zawartości

Zbyt niski poziom oleju, dziwna praca silnika


Gość Piotrek50501

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Muminek1177

A to niby dlaczego ?

To nie moje widzimisie, oglądałem program motoryzacyjny w tv, było o silnikach i oleju, o tym że rzadszy olej wypłukuje i rozszczelnia silnik i że po takiej wymianie może świecić się kontrolka ciśnienia oleju (niskie ciśnienie) to był program pasjonaci albo coś takiego, było to dość dawno temu, ale właśnie to utkwiło mi w pamięci.

Edytowane przez Muminek1177

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pierwszy post w tym temacie pokazuje ze błędem było wlanie oleju mineralnego.

Więcej doczytaj w tym temacie http://forum.opel24.com/topic/27568-Jaki-olej-Co-wlac/

Jest też trochę tematów na tym forum potwierdzających że powrót na półsyntetyczny nie spowodował żadnych negatywnych skutków, a nawet poprawił kulturę pracy silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Muminek1177

A ja w pierwszym poście widzę że brakowało litr oleju, miarka nawet się nie maczała, silnik można było zatrzeć, może nawet lekko ucierpiał z tego powodu, ale proponuję zmienić olej i wtedy się okaże co jest :)

Edytowane przez Muminek1177

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógł silnik ucierpieć, ale pierwsze co należy zrobić gdy słychać zawory, to zmienić olej na taki jak jest zalecany - czyli 10W40.

Bez obawy że silnik rozszczelni się itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek50501

ale jak będę zmieniał olej to jak zrobić? Zastosować jakiś środek do przeczyszczenia silnika czy tylko ten zlać i wlać pół-syntetyk? A druga kwestia jest finansowa. Jeżeli bym go zostawił i wymienił dopiero wiosną to zaszkodzę jakoś silnikowi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Muminek1177

Lepiej żadnych środków tam nie dawaj, spuść olej na gorącym silniku i zalej nowym, jeżeli wszystko będzie o.k na przyszłość pilnuj poziomu oleju, a skąd aż takie braki? na oleju nie zaoszczędzisz, ale będziesz pewny że wszystko gra, a ja nie będe krakać co się może zdarzyć gdy brakuje oleju :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak miałem bmw i zamiast mineralnego wlałem półsentetyk okazało sie że jednak mineralny był i wiecie co silnik miałem do wymiany ;/ silnik sie rozszczelnia zapytaj jakiegokolwiek mechanika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś lubi to i może zamiast kilku uszczelek silnik wymienić.

 

Mechanikom już dawno przestałem wierzyć.

A że można zmienić to potwierdzają sami użytkownicy co "zaryzykowali"

 

http://forum.opel24.com/topic/8778-Przejscie-z-oleju-mineralnego-na-polsyntetyk/

http://forum.opel24.com/topic/39542-Czy-mozna-wymienic-olej-mineralny-na-polsyntetyk/

 

Dalsza dyskusję zamykam. To tylko dwa przykładowe tematy a jest ich dużo więcej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności