Skocz do zawartości

Błąd P0105 - czujnik ciśnienia


Gość Nawrota

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam Astre II 1.7 isuzu po wymianie silnika pojawil mi sie blad P0105 czyli - czujnik cisnienia absolutnego korektora/ cisnienia atmosferycznego

Otoz jak sie okazalo tego czujnika nie posiadam. Teraz moje pytanie brzmi czy ten blad jest od tego wlasnie ze tego czujnika nie mam. Czy moze byc od czegos innego. Czujnik uzywany kosztuje od 30 do 70 zl na allegro. Nowy ponad 150. Szkoda mi byloby wydac kase na cos co moze okazac sie nei tym co trzeba.

Objawy ogolne ktore mnie nie pokoja to:

1. zaplon czasami odpala dlugo

2. moje auto nie ma mocy poprostu, ale to mzoe byc spowodowane zuzyta turbina, ale czytalem ze wlasnie od tego czujnika tez nie ma mocy.

 

samochod pali ok bo 4,5litra -5l na 100 wiec tu jest ok

 

Moze mi ktos cos poradzic? dzieki ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to jest wina czujnika ktorego niby nie masz ...zastanawia mnie tylko dlaczego mialoby go niebyc,zatkales dziure kolkiem??

 

bez tego czujnika nie bedzie pracowal prawidlowo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaką dziure od tego trzeba zacząć. jezeli tą o ktorej mysle to jest zakrecona czyms. ale teraz ktory to czujnik bo na allegro znalazlem 2 ;>

 

http://allegro.pl/opel-1-7-dti-czujnik-cisnienia-map-sensor-16258659-i3539072548.html

 

http://allegro.pl/opel-1-7-dti-czujnik-cisnienia-map-sensor-16235939-i3539084431.html

 

mi sie wydaje ze ten pierwszy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Wyskoczył mi błąd P0560 i P01105. Auto wczoraj jezdziło normalnie a dziś nie chce odpalic(dodam jeszcze ze wczoraj przed dojazdem do domu zapaliły mi sie dwie kontrolki - jedna samochód z kluczykiem(ktora po zgaszeniu auta i odpaleniu na nowo zgasła) i kontrolka układu kontroli emisji spalin(która po odpaleniu jeszcze raz nie gasła) Miał ktoś podobne problemy? jestescie w stanie cos doradzic??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

P0560
ten błąd mówi o problemie z napieciem 12V .. brak ładowania prawdopodobnie

 

 

P01105
ten bład mówi o problemie z czujnikiem cisnienia atmosferycznego.

 

Samochód nie moze odpalić .. czy samochód nie kręci rozrusznikiem??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten błąd mówi o problemie z napieciem 12V .. brak ładowania prawdopodobnie

 

 

ten bład mówi o problemie z czujnikiem cisnienia atmosferycznego.

 

Samochód nie moze odpalić .. czy samochód nie kręci rozrusznikiem??

Kolego a czy ten błąd(P0560) mógł zostac po regeneracji alternatora, padł mi tydzień temu i musiałem go naprawic. a co do drugiego pytania to auto kręci ale nie odpala.. Nie wiem czy to ma znaczenie ale ostatnio auto mi słabo paliło na ciepłym silniku i podejrzewałem czujnik położenia wału korbowego, czy to mozliwe ze czujnik padł całkiem i przez to nie odpala??

Edytowane przez Slanciu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo pierwze jest pytanie czy błąd występuje czy jest tzw. historyczny .. wystąpił, ale ustąpił przy ponownym odpaleniu. Bład mógł pozostać po poprzednim problemie, jezeli nikt go nie wykasował. Jeżeli padł czujnik to powinieneś mieć błąd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo pierwze jest pytanie czy błąd występuje czy jest tzw. historyczny .. wystąpił, ale ustąpił przy ponownym odpaleniu. Bład mógł pozostać po poprzednim problemie, jezeli nikt go nie wykasował. Jeżeli padł czujnik to powinieneś mieć błąd

 

Mam tylko te 2 błędy.. czujnik położenia wału obstawiam poniewaz wczesnije auto słabo palio na ciepłym silniku. tylko czy padnęty czujnik połozenia lub czujnik ciśnienia kolektora moze dawac takie objawy tzn ze auto nie odpala???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności