Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czujniki parkowania

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   wiecies

wiecies
  • Użytkownik
  • 15 postów
  • Model:Opel Mokka
  • Silnik:1.4
  • Posiadasz LPG:TAK

Napisano 01 luty 2015 - 21:35

Od niedawna jestem posiadaczem Opla Mokki i próbuję go "spersonalizować". Mam problem z włączeniem na stałe przednich czujników parkowania. Po każdym załączeniu zapłonu muszę włączyć ich działanie przyciskiem. Szukałem w opcjach, ale nic nie znalazłem. W samochodzie testowym czujniki działały gdy parkowałem przodem przy ścianie i nie widziałem, żeby sprzedawca, który ze mną jechał coś włączał. Poza tym chciałbym obniżyć poziom dźwięku ostrzeżenia od czujników parkowania, ale opcje w menu nie działają na te sygnały. Może ktoś już  zna odpowiedzi na te pytania?

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel

#2 OFFLINE   ArKos

ArKos

Upierdlivus Vulgaris

• Administrator
  • 5371 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Inna marka:Astra GTC
  • Silnik:1,4T
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 01 luty 2015 - 23:05

1. działały przy sprzedawcy, bo automatycznie się włączają podczas parkowania (cofanie) i wyłączają przy jeździe do przodu pow. 20km/h bodajże... jeśli nie cofasz a tylko parkujesz, to trzeba z palca włączyć przód

2. głośności nie ustawisz w żaden sposób

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#3 OFFLINE   wiecies

wiecies
  • Użytkownik
  • 15 postów
  • Silnik:1.4

Napisano 02 luty 2015 - 12:45

ArKos, wyglądało to trochę inaczej. Po jeździe próbnej podjechałem na miejsce parkingowe, gdzie samochód ustawiało się przodem do ściany, nie wykonując wcześniej cofania - czujniki parkowania z przodu zadziałały mimo, że niczego nie włączałem. Dlatego szukam ustawienia pozwalającego na stałą aktywację czujników - może jest to do zrobienia niekonieczne przez dostępne menu jak inne funkcje, ale np. przez złącze diagnostyczne.

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież