Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tylne światło(a) przeciwmgielne

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   majpitek

majpitek
  • Użytkownik
  • 16 postów
  • Model:Opel Mokka
  • Silnik:1,6 16V 115KM
  • Posiadasz LPG:TAK

Napisano 03 luty 2015 - 09:43

Witam@

Po włączeniu tylnych przeciwmgielnych(w zderzaku) świeci u mnie tylko po lewej. Odnoszę wrażenie,że pod prawym kloszem nie ma żarówki, ale to bardziej przypuszczenie, niż widać przez czerwoną szybkę. W instrukcji jest napisane w liczbie mnogiej. Poproszę o informację, jak to wygląda u innych mokkowiczów. Dziękuję.

Pozdrawiam@

Użytkownik majpitek edytował ten post 03 luty 2015 - 09:44

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel

#2 OFFLINE   radd

radd
  • Użytkownik
  • 62 postów
  • Silnik:1.4T

Napisano 03 luty 2015 - 15:58

Witam,

teraz w Mokkach jest jedno światło przeciwmgielne. Wszystko ok.

Jednakże dla chcących jest możliwość poprowadzenia kabelka i wstawienia żarówki (info z niemieckiego forum).

ps. nie rozumiem tej oszczędności - kiedyś stosowano dwa takie światła, co było bezpieczniejsze.

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#3 OFFLINE   majpitek

majpitek
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 03 luty 2015 - 17:54

Dziękuję. Może auto bez tej jednej żarówki  jest bardziej "eko", bo lżejsze o dwa deko (o,zrymowało się).

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#4 OFFLINE   ArKos

ArKos

Upierdlivus Vulgaris

• Administrator
  • 5371 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Inna marka:Astra GTC
  • Silnik:1,4T
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 03 luty 2015 - 20:14

Przepisy - ma być jedno po zewnętrznej stronie pojazdu - jakieś tam nowe dyrektywy EU.

Co do prawej "ślepej" lampy: jest lustrzanym odbiciem lewej. Nie ma wyciętego otworu na cokół/oprawkę żarówki. Trzeba by rzeźbić pilnikiem otwór i miejsce na "wąsy" oprawki, ale przerobienie go na "żywe" jest do zrobienia i nie jest skomplikowane.

Jedynie upierdliwe na maksa jest zdemontowanie tylnego zderzaka... masakra.

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#5 OFFLINE   majpitek

majpitek
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 03 luty 2015 - 21:25

Zamiast rzeźbienia można pewnie poszukać lampy od "anglika". IMO dwa światła przeciwmgielne pozwalają kierowcy jadącemu z tyłu na uniknięcie skojarzeń z motocyklem lub innym jednośladem.Poza tym lepiej wyglądają, ale skoro UE tak woli to trudno.

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#6 OFFLINE   lolo49b

lolo49b
  • Użytkownik
  • 19 postów
  • LokalizacjaDOLNY ŚLĄSK
  • Silnik:1.4 T 140KM
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 04 luty 2015 - 19:03

Zamiast rzeźbienia można pewnie poszukać lampy od "anglika". IMO dwa światła przeciwmgielne pozwalają kierowcy jadącemu z tyłu na uniknięcie skojarzeń z motocyklem lub innym jednośladem.Poza tym lepiej wyglądają, ale skoro UE tak woli to trudno.

Witam@

Po włączeniu tylnych przeciwmgielnych(w zderzaku) świeci u mnie tylko po lewej. Odnoszę wrażenie,że pod prawym kloszem nie ma żarówki, ale to bardziej przypuszczenie, niż widać przez czerwoną szybkę. W instrukcji jest napisane w liczbie mnogiej. Poproszę o informację, jak to wygląda u innych mokkowiczów. Dziękuję.

Pozdrawiam@

Witam !!!!

Swoją Mokkę odbierałem we wrześniu 2014r. i u mnie w zderzaku świecą obie tylne lampy przeciwmgłowe . Widać z tego że Opel  idzie w oszczędności!!!. W mojej wersji Cosmo sa chromowane klamki i w bagażniku jest plastikowa klamka w wykładzinie od wnęki koła  zapasowego - w nowych wersjach podobno tego nie ma ?.

Użytkownik lolo49b edytował ten post 04 luty 2015 - 19:28

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel

#7 OFFLINE   Buzka23

Buzka23
  • Forumowicz
  • 100 postów
  • Silnik:1.4T 140km
  • Nadwozie:SUV

Napisano 06 luty 2015 - 08:07

ja też mam 2 światła przeciwmgielne. z tymi dyrektywami UE to będzie kłopot, szczególnie w przypadku wymiany czynnika w klimatyzacji, bo przyjdzie nam zapłacić z 1500 zł :/

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#8 OFFLINE   majpitek

majpitek
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 06 luty 2015 - 10:02

Sprawdziłem w dostępnej w necie instrukcji polskiej (nowsza wersja?) i angielskiej - jest napisane "tylne światło przeciwmgielne" i "przednie światła przeciwmgielne". Tak więc problem się rozwiązał, chociaż, jak piszą przedmówcy radd lolo49b, może być jednak inaczej.

Pozdrawiam@

Użytkownik majpitek edytował ten post 06 luty 2015 - 11:05

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież