Skocz do zawartości

Wskaźnik prędkościomierza "Wariuje"


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Cześć,

U mnie tak jak pisałem pomogła wymiana. W między czasie sprzedałem Opla ze starym (czasami niedziałającym) licznikiem, więc gdybyś był zainteresowany odkupieniem - mam licznik w piwnicy, który swego czasu szukałem po całej Polsce, który możesz sobie podmienić (przebieg około 60tyś). Cena - około 50zł, oryginał kosztuje ponad 1000zł. Bardzo prosta wymiana.

witam po przerwie :)

niestety problem non stop się pojawia w związku z tym moje pytanie jaki masz nr. tego licznika w piwnicy :) ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po przerwie :)

niestety problem non stop się pojawia w związku z tym moje pytanie jaki masz nr. tego licznika w piwnicy :) ?

edit

brak cierpliwości z mojej strony :)

nie wytrzymałam ,kupiłam licznik o tym samym numerze GM .. podmiana to 1/2 godz a na efekty poczekam jak pojeżdżę :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hej forumowicze. Spotykam się z podobnym problem (działają lub nie działająca wskazówka obrotomierza).

 

Proszę dajcie znak, czy wystarczy podmiana licznika np. kupiony na allegro.

 

Swoją drogą przeszukując internet znalazłem, takie informacje w języku niemieckim.

http://www.hit-karlsruhe.de/aol2mime/opel_corsa.htm

W tym artykule jest napisane między innymi o tym, że obudowa ociera o luty obrotomierza i prędkościomierza + plus dokumentacja zdjęciowa.

Czy może ktoś badał taki problem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co pisałem wcześniej i rzeczywiście u mnie też coś o siebie obcierało. Tak jak pisałem - pomaga wymiana prędkościomierza. W razie potrzeby - mam nadal swój na sprzedanie - proszę o informacje w razie zainteresowania na priv.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełożenie zegarów od innego pojazdu w domowych warunkach nie ma sensu - ponieważ fabryczny immobilizer nie pozwoli uruchomić pojazdu, a jest ściśle powiązany z licznikiem.

 

 

 

ps. Nie jestem zainteresowany zakupem licznika. Dział sprzedaży to najpewniej inna część forum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełożenie zegarów od innego pojazdu w domowych warunkach nie ma sensu - ponieważ fabryczny immobilizer nie pozwoli uruchomić pojazdu, a jest ściśle powiązany z licznikiem.

 

 

 

ps. Nie jestem zainteresowany zakupem licznika. Dział sprzedaży to najpewniej inna część forum.

 

Nie jest prawdą co napisałeś - ja u siebie w Oplu przekładałem licznik i wszystko śmigało jak należy.

Mi też nie zależy na sprzedaży, ale leży u mnie licznik, a wiem, ze trudno jest kupić (bynajmniej kilka lat wczesniej jak próbowałem) używany do corsy D.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piquille

u Ciebie leży bo nie raczyłeś się zgłosić jak przed miesiącem pytałam :)

 

chakney

a skąd u Ciebie taka pewnośc że nie da się zamienic licznika ?

jak pisałam wyżej kupiłam licznik założyłam i śmiga że aż miło i do tego zarobiłam 10 tys km :) bo ten kupiony miał stan o tyle mniejszy :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam po dłuższej przerwie.

Powodem problemów z wskazaniem prędkościomierza są zimne luty, które gołym okiem ciężko zauważyć.Ja naprawiam sprzęt RTV więc sobie poradziłem.Po naprawie ponad rok temu działa bez problemu.

Jest trochę zabawy z wyciągnięciem płyty z elektronikom z licznika.Po rozkręceniu licznika trzeba ostrożnie ściągnąć wszystkie wskazówki a następie odkleić skalę podgrzewając ją intensywnie suszarką do włosów.Ukarzą wam się wkręty po ich wykręceniu licznik macie rozpołowiony można wyciągnąć płytę elektroniczną i zanieść do kumatego i cierpliwego elektronika.

Powodzenia.

Edytowane przez Andrzej.62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności