Skocz do zawartości

Opel Astra h 1.8 16v 125. Bierze nieprawdopodobne ilości oleju.


Gość Machu92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, samochód kupiłem w maju, olej wymieniłem dokładnie 3.07.2015 na 5w30 dexos 2. Nie wiem jaki olej w aucie był wcześniej w okresie od maja do lipca, wszystko wtedy było ok. Na początku sierpnia wyskoczyła mi kontrolka poziomu oleju ?!?!??!?!?! ponad 4 litry oleju w miesiąc ? to w czołgu chyba nawet tyle nie pójdzie, nie wiem nie znam się. Dolałem litr, pojeździłem jakiś czas, dolałem znowu litr i tak w kółko. Nic mi nie dymi podejrzanie, auto chodzi super wszystko wporzo, w płynie chłodniczym żadnych zabrudzeń itp, aha oczywiście nie mam żadnego wycieku. Czytałem, ze te silniki biorą olej. ale jest przesadą, żeby Na bak paliwa brały litr oleju. O co chodzi ? Ktoś w temacie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie prosze

ile dolane na ile kmow

jakie warunki pracy

ile silnik ma nalatane

 

o co chodzi ??

walkowane w pip razy nie tylko na tym forum

normy sa jakie sa

do litra na 1000

najczesciej bierze w trasie

 

w 90% przypadkow silnik jest do remontu

i to nie tylko gora ale i dol

 

 

btw miedzy min a max na bagnecie jest litr

a wczesniej ktos mogl wlac jakiegos ''doktora''

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, gdy go kupiłem miał ok. 151 tys. Przy wymianie oleju w lipcu dokładny stan licznika to: 153,437 tys. Na dzień dzisiejszy to 158 tys, od wymiany w lipcu dolane ok. 2 litry oleju 5w30 dexos2. Autem jeżdżę na krótkich trasach przeważnie, do roboty mam 5 minut, i poruszam się głównie w mieście. Tak jak pisałem wyżej, żadnych objawów jakoby się coś działo z silnikiem, wcześniej miałem golfa którego sprzedałem własnie przez problemy z olejem, ale to dawało ciągle o sobie znać, ciśnienie oleju, auto traciło moc itp. Tutaj wszystko jest wporzo. nie wiem co robić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wporzo, dziwi mnie tylko te stracone 4 litry po miesiacu po wymianie oleju. Moglbys mi podac te normy? siedze na telefonie tak z doskoku i nie bardzo mam jak forum przeszukac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w lipcu wymienilem. na poczatku sierpnia kontrolka poziomu oleju. w sensie ze ponad 4 litry weszlo przy wymianie. zle napisalem sorry. co z tymi normami?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykład http://dixi-car.pl/blog/2013/07/24/serwis-opel-doradca-techniczny-dixi-car-odpowiada/

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 litry przy wymianie to jedno

a drugie to 2 litry dolane od wymiany przy przelocie 4500

nie merdaj tych dwoch rzeczy

 

co do normy to masz wyzej juz napisane

i ja napisalem i kolega linka podal

 

od 0,6 do 1 litra na 1000 kilometrow

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leszek 398
nie wiem co robić

Dolewać jak w Polonezie i jeździć.

 

A tak poważnie, jeśli zniknęło Ci 2litry oleju przez 4,5 tysia km, a jeździsz tylko na krótkich trasach (nie naginasz np. autostradą do Holandii) to sprzedawać "Trabanta" trzeba : SMILE :

"kobicie się nie spodobał, czy coś" : SMILE : musisz wymyślić jakąś ckliwą historyjkę.

Silnik funkiel- nówka, prima sort, tylko 160 tysięcy najechane, a spalanie oleju mieści się "w normie"...hehehe

Edytowane przez leszek 398
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności