Skocz do zawartości

[Meriva B] Fabryczny LPG nie działa przy temp. otoczenia poniżej -8*C


Gość A_FLY

Rekomendowane odpowiedzi

Po przejechaniu kolejnych 250 km na bagnecie nic nie ubyło. Mam nadzieję że tak już pozostanie. Przyznam też że zmieniłem styl jazdy a konkretnie jeżdżę w przedziale obrotów 2-3 tys. obr/min a nie jak wcześniej zgodnie ze wskazaniem Eco na wyświetlaczu który podpowiadał zmianę biegu na wyższy już przy 2 tys. obr/min.

 

dembiec ubyło 1/3 l i jednocześnie 1/3 wskazania bagnetu. Zgodnie z instrukcją obsługi, pomiędzy min i max jest 1l. Co do zalanego stanu, pierwotnie było lekko ponad max na bagnecie.

 

Panowie mam kolejne pytanie. Każdy z Was który się wypowiada, wspomina że przestał jeździć na fabrycznym oleju silnikowym. Jaki konkretnie olej lali Wam w ASO. Do mojego silnika B14NET LPG 140KM mam wlewany Dexos2 5W30.

Edytowane przez nowyk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

tak dopytałem dla pewności bo miarka ma jeden litr , co do stylu jazdy raczej nie powinno mieć wpływy chyba że byś jeździć na czerwonym to trochę by mogło wciągać tego oleju ale jak jeździłeś około 3tyś to nie.

 

Ja miałem lany taki sam jak Tobie wlewają .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Samochód przekroczył 60k km.

W przypadku LPG na razie problemów brak (przełącza się przy temp płynu chłodzącego 50*). Śledzę bliźniaczy temat z forum http://forum.opel24.com/topic/81956-astra-j-14-sedan-2017-nie-przelacza-na-lpg/page-9 .

 

Przypomnę, że co 15k km wymieniam filtr fazy lotnej i ciekłej.

 

Pojawiły się oczywiście inne problemy, które częściowo rozwiązało ASO, a serwisy niezależne usunęły usterki pozostałe bez problemów.

 

1. Po raz drugi padł zestaw głośnomówiący w aucie (przypomnę autko kończy właśnie niebawem dwa lata) - ma zostać wymieniony w ramach gwarancji.

2. Po ostatnim przeglądzie trzeba było ponownie uzupełnić płyn chłodzący w aucie. Przy 45k km należało dolać 0,4l, przy 60k km było to już 0,7l. Przy 65k km wlane zostało ponownie 0,6l. ASO nie znalazło problemu :lol: .... Obstawiam problem na trójnikach i puszczanie płynu chłodzącego pod auto.

3. Drzwi tylne zostały w koncu ustawione przez niezależny warsztat prawidłowo i nie mam zbędnych stuków od tych drzwi w trakcie jazdy :D - ASO do tematu podchodziło 4 razy.

 

Przy 60k km wymieniono w ASO świece zapłonowe, filtr powietrza (wymieniam co 30k km), filtr kabinowy (również wymieniam co 30k km), filtry LPG (wymiana co 15k km), olej (wymiana co 15k km). Przypomnę iż od pierwszej wymiany 15k km do ASO dostarczam wlasny olej i nie jest to Dexos. Zużycie oleju zależy od tego ile przebiegu pokonuję po autostradach. zazwyczaj wynosi w przedziale 0,5-0,8l/15 000km. Przeważnie lekkie dolanie przy 10k km i spokój do następnej wymiany. Staram się utrzymywać ilość oleju zdecydowanie powyżej połowy miarki.


Ponieważ wcześniej udzielałem takich informacji:

Średnie spalanie liczone od początku używania samochodu:

8,61l/100km LPG + 0,14l/100km PB95 = 15,88zł + 0,59zł = 16,47zł / 100km

Edytowane przez A_FLY

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bedżamin

W mojej merivie z fabrycznym lpg ubytki płynu to był początek końca reduktora gazu. Przy 70kkm miałem wymianę na nowy, koszt jak dobrze pamiętam to było coś ponad 1000zł. Dół reduktora był cały w różowym nalocie, wszystko kapało na wahacz i potem na ziemię, gdzie się nie stanęło to zostawiał ślad. Co do oleju to proponowałbym utrzymywanie jak najbliżej max bo w tym silniku olej dostaje ostro popalić. Silnik w rzeczywistości utrzymuje cały czas okolice 105-115 stopni, na liczniku pokazuje 90 żeby nie wystraszyć użytkownika. Olej powyżej 110 stopni bardzo szybko traci swoje właściwości i po prostu czym go więcej tym lepiej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Silnik w rzeczywistości utrzymuje cały czas okolice 105-115 stopni, na liczniku pokazuje 90 żeby nie wystraszyć użytkownika

Czy aby na pewno ? Sprawdzałeś to czymś ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bedżamin

Wystarczy wpisać termostat 1.4t meriva b i każdy ma temp otwarcia w okolicach 105 stopni. Jak chcesz mieć prawdziwy odczyt temperatury to możesz w złącze OBD wpiąć zwykłego ELM327 na bluetooth za ~15zł i w telefonie wyskoczą Ci wszystkie parametry pracy silnika w tym temperatura cieczy i poniżej tych 102-105 stopni co byś nie robił to nie spadnie a czasami dobije nawet do 120.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Panowie,


Pod koniec 2017 roku zakupiony fabrycznie nowy Opel MERIVA B 1.4 NEL 120 KM LPG.


Od samego początku, auto dziwnie szybko włączało wentylator chłodnicy (1 wentylator dla silnika i klimy - 2 biegi). Po rozgrzaniu się płynu chłodzącego do temp roboczej, uruchamiał się wentylator i to na max obroty (np. już po 8 km delikatnej trasy).


Wizyta w ASO:


1 - wymieniony na gwarancji w tygodniowym aucie termostat,


2 - opinia serwisu, że i tak wentylator będzie się włączał sporadycznie bo ten typ tak ma. Serwis twierdzi, że modele OPLA od ok. 2015 roku mają wbudowany sterownik, która włącza sam klimatyzację, "w niesprzyjających warunkach pogodowych" - bez zapalenia kontrolki klimy (klima manualna). Faktycznie wentylator w dalszym ciągu się włącza, ale dużo rzadziej niż przed naprawą. Natomiast cały czas się zastanawiam czy faktycznie Opel tak to zaprogramował, czy serwis ma swoje wizje, a auto w dalszym ciągu posiada usterkę.


Oczywiście serwis jasno nie jest w stanie wytłumaczyć kiedy wentylator może się włączyć.


Stąd pytanie: proszę o informację jak wygląda to w Waszych MERIVACH?. Zwróćcie uwagę, iż aby usłyszeć wentylator na 1 biegu prędkości, trzeba podejść pod maskę - inaczej wentylator jest niesłyszalny.



Co do przełączania się na LPG zazwyczaj szybko i bez problemów, ale w ciągu 4 miesięcy kilka razy zaobserwowany brak przełączenia na LPG (dopiero po ponownym wciśnięciu przycisku). Apropos ostatnio rozmawiałem z ASO i wspomnieli coś na temat aktualizacji oprogramowania, ponieważ jak stwierdzili ten problem jest powszechny.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bedżamin

Co do LPG to nie przełącza się sam na nie jeśli wcześniej zgasiłeś silnik zanim zdążył się przełączyć na gaz ew krótko po tym jak się przełączył. Co do wentylatora to w zimę nie zauważyłem żeby wgl się włączał ale jak już jest cieplej to nie zdążę podejść z samochodu do bramy i wentylator już jest włączony. Gdzieś w opcjach komputera widziałem że jest funkcja automatycznego odparowywania szyb, może jeśli masz tą funkcję aktywną to klima się odpala w jakiś określonych warunkach żeby pomóc odparować szyby.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Przebieg 75k km+.

 

Serwis w ASO podstawowy, wymiana filtrów od LPG (komplet) + olej z filtrem.

 

Kilka danych statystycznych (od początku użytkowania pojazdu):

średnie spalanie PB: 0,14l/100km

średnie spalanie LPG: 8,69l/100km

 

Koszt przejechania 100km = 16,52zł

 

Stan klocków hamulcowych według ASO - 60%, niestety prawdopodobnie przy ewentualnej wymianie tylko komplet klocki + tarcze ze względu na widoczny i mierzalny rant na tarczach.

 

Pod koniec zimy zaczęły się problemy ze stycznikiem w tylnej klapie - zrobiło się cieplej i problem ustał, prawdopodobnie trzeba będzie wymienić przed następną zimą.

 

Instalacja fabryczna LPG działa, nie wiem czy ASO przeprowadza aktualizacje oprogramowania bez informowania mnie o tym.

Edytowane przez A_FLY

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość MarcinMat

A_FLY co do narzekań na słabą jakość opla(meriva) jest uzasadniona ...CENA,Wystraczy spojrzec np na cene opla meriva cosmo a vw vw touran highline czy nawet golf plus;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności