Skocz do zawartości

Astra G jaki silnik


Gość marolp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do kupna astry G lub innego auta do 10.000 w LPG, mam pytanie który silnik wybrać? czy 1.8 16v bierze olej tak samo jak 1.6 16v? boję się że 1.6 8v 75km może być za słabe, aktualnie jeżdżę vectrą b 1.6 16v 97r. 101km.
Tak tak wiem, że każdy pisze że 1.6 8v najlepszy, ale może któryś z silników o większej pojemności jest wart polecenia?

Macie może jakieś inne typy na auto do 10k w lpg, może toledo/leon, albo coś japońskiego? Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy czego oczekujesz od nowego auta, Siniki 1,6/16V i 1.8/16V to ta sama konstrukcja więc zapotrzebowanie takie same.

Co do brania oleju to jest z tym różnie - jeden sinik bierze sporo a drugi niezauważalnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczekuję bezawaryjności i taniej eksploatacji - jestem studentem, opel chyba jest jednym z najtańszych w utrzymaniu samochodem,
to prawda, że astry po 2000 roku są lepsze? gdzieś tak wyczytałem. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

opel chyba jest jednym z najtańszych w utrzymaniu samochodem

 

Na mojej skórze sprawdzone: Opel vs Skoda.Ta druga wygrywa bezdyskusyjnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ż

 

Oczekuję bezawaryjności i taniej eksploatacji - jestem studentem, opel chyba jest jednym z najtańszych w utrzymaniu samochodem,
to prawda, że astry po 2000 roku są lepsze? gdzieś tak wyczytałem. Pozdrawiam

Zle wyczytałes, do 2000r były lepsze silniki. Nawet ten 1.6 8V po 2000r(z16se) to badziew w stosunku do(x16szr) jezeli chodzi o awryjność czy koszty eksploatacji. Tyle ze sa na tyle wyeksploatowane że cieżko kupić w dobrym stnie

 

Podstawowa zasada:Nie kierujemy się marką- a stanem auta-unikajać bubli(niektóre auta juz w fazie produkcyjny są nie wypałami)

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam1954 jaką skodę masz na myśli? i z jakim silnikiem? Tak tak, wiem że jeżeli będzie bardzo zadbane auto to marka się nie liczy. Macie może jeszcze jakieś inne auta godne polecenia - punto z racji tego że auto będzie czasami jeździło w jakieś trasy ( vectra jeździła bez problemu trasy po 1500km- do niemiec) raczej odpada

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np.Fabia 1.4 tak 8 jak 16V.

Wnuk kolegi kupił 16V z przebiegiem 280 tys.Silnik pali 7 l. Nawet nie myśli zakładać LPG.Jeździ nią już rok.Zero brania oleju mimo że 16V.Cewki osobne na każdy cyl. W razie awarii cewki wymieniasz jedną od cylindra a nie całą listwę.Fajny dostęp prawie do wszystkich części.

Młody jest mega zadowolony z niej.Sąsiad ma Fabię 1.4 8V i jedynie co z nią robimy to oleje (też nie bierze),płyny eksploatacyjne i zawieszenie.

Ja mam jako drugie Felicję 1.3.W skrócie :wół roboczy.O każdej porze dnia i nocy żadnych fochów nie robi.Sam powiedziałem że gdy mnie Mery wkurzy to prędzej się jej pozbędę ale Feli nigdy.

Punto 1.1 nie do zdarcia silnik.Paka zgnije silnik podcieka bo fiat ma kiepskie uszczelnienia ale cały czas w ruchu;ostatnio na wczasy punciakiem pojechał kolega na Chorwacje.Wrócił zadowolony.Bez awarii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja fabi czy felicji od strony technicznej nie ma zastrzeżen, natomiast jezeli chodzi o rdzę- radze sprawdzać szczególnie tylne nadkola.Miałem okazję jezdzić ostatnio 1.4 80km i dla mnie kicha jezeli chodzi o wyprzedzanie ale do przemieszczania wystarczy. Inna sprawa że to małe auta- jezeli juz to oktawia. Z trym że cieżko kupić w dobrym stanie.

Leon jest bardzo odpowiednikiem AG. Mocne strony tego auta to:hamulce, i swietnie zabezpieczona blacha. Minusy-drogie czesci elementów blacharskich(przednich) i jest w czołówce kradzionych aut.

Zerknij w mój temat http://forum.opel24.com/topic/75724-jakie-auto-do-3300euromax15tys/?do=findComment&comment=629798

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odzew, tak się składa, że mam w domu fabię 1.4 8v 60km 2002r. i silniki mają wadę wrodzoną - wystarczy poczytać na forum (szkoda, że dowiedzieliśmy się o tym dopiero po zakupię), fiaty rozważę, aczkolwiek nie jestem przekonany do francuskich/włoskich aut, a wręcz uprzedzony.
Z pewnością łatwiej jest znaleźć zadbaną astrę niż octavię/toledo(leon)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności