Skocz do zawartości

Vivaro 2.0 cDTI zgasł w trakcie jazdy...


Gość Maddox

Rekomendowane odpowiedzi

kuzyn ma takei vivaro z silnikiem 2.0 i tez troszke z nim przeszedl. Jedyny plus to to ze nie ma dwumasy. Wymienial wtrysk i nowiutkie nie jakies tam regenerowane zaplacil za 4 sztuki 4000 zl.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe. Daj znać czy aby na pewno diagnoza (i wymiana) była słuszna.

tak, auto stało w serwisie boscha, zaciągnął je tam mój stary mechanik, który jeszcze ani razu mnie nie naciął, a zawsze coś doradził, podpowiedział.

Historia auta jak następuje:

mechanik najbliżej miejsca awarii - nie znam go za bardzo, nie mógł zdiagnozować usterki, szukali, próbowali odpalać etc

elektryk/elektronik - on zdiagnozował kompletny pad 1 wtryskiwacza i problemy z dwoma kolejnymi

mój mechanik - próbował wyjąć wtryskiwacze, jednak jak mówił, były zapieczone i musiał dostarczyć auto do Boscha w Siedlcach(współpracuje z nimi w trudnych przypadkach)

Oni wyjeli wtryskiwacze (z trzema były problemy z wyjęciem, nawieracanie, zbieranie opiłków etc), przetestowali i wydali diagnoze - 3 do wymiany, popalone cewki + chyba coś jeszcze, jeden ok, sprawdzili i zamontowali ponownie

koszt to 3980 PLN z VAT

mój mechanik - dodatkowo wymienił klocki tył, wiedziałem że są do wymiany, nic mu niemówiłem, sam zasugerował że warto by się tym zająć

 

wszystkie wtryski będę miał do wglądu jak odbiorę auto.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Wryski wszystkie wymienione, tarcza sprzęgła wzmocniona, skrzynia biegów po regeneracji już myślałem, że to koniec przygód, ale jednak nie.

Jeżdżąc po Warszawie, zbierając towar gasiłem go i zapałem.

Aż w końcu na starówce rozrusznik odmówił posługi - cyknął raz i koniec.

Laweta, po przyjeździe na serwis odpalił bez problemu - coś sie utrząchnęło czy jak???

No nic, zostawiłem go, chłopaki przejżeli kable, wtyczki, przełączniki wszystko jakby ok. Na razie odpala bez problemu.

Jednak pojawił się problem braku mocy, zaświeciła mi się kontrolka świec + elektryki silnika.

Dzisiaj lub jutro odkręce filtr paliwa ( co sugeruje instrukcja) i sprawdze czy trzeba upuścić wode jeśli będzie, w dalszej kolejności do wymiany czujnik ciśnienia doładowania, ewentualnie zawór doładowania - temat szeroko opisywany na forum Renaul Traffic'a.

Troszkę mnie martwi, że znowu zaczał dymić nie na czarno, tylko bardziej to idzie w kolor ciemno niebieski i przy otwartych drzwiach słyszę turbo - ale tutaj może przyczyną jest ten niesprawny czujnik ciśnienia :niewiem: .

Będę meldował o postępach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej, założone mocniejsze okładziny.

Jak będę u mechanika to wypytam dokładnie jakie zostały założone i dam znać.

Sporo po mieście śmigam ostatnio, korki, pojeżdżanie na półsprzęgle itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności