Skocz do zawartości

Problem z odpaleniem na zimnym


Gość Monika22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) od miesiąca jestem posiadaczką astry 3 1.7dti i mam następujący problem. Od początku jak kupilam auto po odpaleniu pali się kontrolka samochód z kluczem i gaśnie po jakiś przejechanych 2 km, później w dniu problem znika i pojawia się znowu jak auto postoi. Teraz natomiast jak zrobiło się zimno auto gorzej mi odpala- po nocnym postoju zauważyłam że jak odpalam na sprzegle odpala od razu ale jak je puszczę (na luzie) to auto traci obroty i gaśnie. po takiej akcji odpala za 3cim razem. Na drugi dzień próbowałam zapalić (musialam krecic dluzej niz zazwyczaj)nie puscilam sprzęgła, i rzeczywiście auto nie zgasło ale ale obroty zzaczęły falowac i unormowaly się po kilku sek. później w dniu auto nie ma problemu z odpaleniem. Dzieje się tak tylko po długim postoju szczególnie jak jest zimno. Metoda hamulec +gaz wyskoczył mi błąd ecn 038008. Z tego co się naczytalam to świece żarowe. Ale czy takie są objawy przy zużytych świecach ?Może ktoś miał podobny problem i mógłby mnie naprowadzic co to może być

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczytaj dokładnie błędy

Masz do sprawdzenia wiązkę przewodów,przekaźnik ,bezpiecznik ,świece żarowe i na końcu sterownik silnika.

Dasz rady o sama sprawdzić?

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie ciężko ale pewnie brat to ogarnie. Nie chce po prostu żeby mechanik zaczął wymieniać mi połowę samochodu bo z tego co zauważyłam tak lubi. dodam tylko, że kontrolka zaczela się pojawiać jak auto wyjechało od mechanika po naprawie alternatora (był spalony) i jakieś kabelki też były poprzepalane

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg bledu problem jest związany z tym ze:

a. Przepalona jest świeca żarowa

b. świece nie sa identyczne/nie trzymają równych parametrów

c. Walnięty moduł grzania swiec - nie wykluczal bym

 

Problem z odpalaniem i falowaniem moze byc z tym związany ale nie musi, jednak wpierw trzeba usunąć problem świec.

 

Doczytalem posty... Zycze powodzenia w sprawdzaniu, dokladna diagnoza zmniejsza koszty naprawy.

Po zwarciu moglo pasc cokolwiek, wszystko do sprawdzenia jak pisal Adam :/

Edytowane przez snejku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności