Skocz do zawartości

Corsa D nie działa klaksonu oraz poduszka powietrzna pasażera


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krystian 300

Witam,

Problem dotyczy klaksonu i poduszki, sprawdziłem bezpieczniki i są ok, przy naciskaniu klaksonu słychać cykajacy przekaźnik w komorze silnika więc rozumiem, że przycisk i taśma w kierownicy działa?

Mogę odkręcić i sprawdzić sam sygnał dźwiękowy podpinajac się jakos bezpośrednio pod akumulator?

Zaznaczę, że problem klaksonu i poduszki pojawil się jednocześnie.

Przycisk na desce rozdzielczej przy wlaczaniu/wyłączeniu nie reaguje, a kontrolka zapala się podczas odpalenia auta.

 

Z góry serdeczne dzięki za pomysły i pomoc,

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość finerek123

Klakson masz pod zderzakiem po lewej stronie, więc tam celuj jak chcesz go spróbować podłączyć na krótko :)

 

Błąd poduszki - hmm. Nie odłączałeś akumulatora albo nie odłączałeś przycisków(światła awaryjne,zamek, poduszka) na środku?

 

W trakcie jazdy gaśnie czy dalej miga? I czy kontrolka poduszek na zegarach też miga?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje że jednak to wina taśmy, jeżeli sygnał będzie działał na krótko - to jednak taśma.

Zawsze możesz spróbować podpiąć pod kompa i wtedy pewniejsza diagnoza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krystian 300

Aku nie było odlaczane, z przyciskami też nie było nic grzebane...

 

Kontrolka poduszki włącza się tylko na sekundę przy odpaleniu i gaśnie, w czasie jazdy zero objawów, przycisk na desce nie reaguje.

 

Co masz kolego na myśli "jeżeli sygnał będzie działał na krótko" bo trochę nie ogarniam, sorry :)

na chwilę obecną mam możliwość podpięcia się pod serię VAG, więc jak nie znajdę babola to czeka mnie serwis

 

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na krótko czyli sam sygnał - czy działa czy nie (kabelkami podpinasz samą trąbkę).

Ja zrozumiałem z twojego postu że masz problem jednocześnie z brakiem sygnału i świeceniem air-bag -u.

Oba sygnały przenosi taśma pod kierownicą.

Kontrolka od poduszek ma zapalić się po przekręceniu kluczyka w pozycję zapłon i zgasnąć przed uruchomieniem silnika - takich kontrolek jest kilka (tego chyba uczą już na nauce jazdy - systemy mają się zazbroić).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krystian 300

To mnie trochę źle Rafale zrozumiałeś, wyraźnie napisałem "Kontrolka poduszki włącza się tylko na sekundę przy odpaleniu i gaśnie, w czasie jazdy zero objawów, przycisk na desce nie reaguje" czyli próbując go wlaczyc/wyłączyć nie reaguje, nie podświetla się ani na desce nie zaswieca się kontrolka.

 

Ok, najpierw sprawdzę trąbkę a później dobiorę się do taśmy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Problem dotyczy klaksonu i poduszki, sprawdziłem bezpieczniki i są ok, przy naciskaniu klaksonu słychać cykajacy przekaźnik w komorze silnika więc rozumiem, że przycisk i taśma w kierownicy działa?

Mogę odkręcić i sprawdzić sam sygnał dźwiękowy podpinajac się jakos bezpośrednio pod akumulator?

Zaznaczę, że problem klaksonu i poduszki pojawil się jednocześnie.

Przycisk na desce rozdzielczej przy wlaczaniu/wyłączeniu nie reaguje, a kontrolka zapala się podczas odpalenia auta.

 

Z góry serdeczne dzięki za pomysły i pomoc,

Pozdrawiam

 

O co chodzi z poduszka pasażera?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności