Skocz do zawarto軼i

Zdj璚ie
- - - - -

Astra J 1.4T (A14NET) – Dziwne odg這sy przy dodawaniu gazu.

• Zaloguj si, aby doda odpowied
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   jarosol

jarosol
  • U篡tkownik
  • 4 post闚
  • Model:Opel Astra IV
  • Silnik:1.4T 140KM
  • Nadwozie:Kombi
  • Posiadasz LPG:TAK

Napisano 13 stycze 2018 - 20:48

Witam,

Od dwóch dni w mojej Astrze J z silnikiem 1.4T (A14NET) + LPG (STAG) pojawiły się dziwne odgłosy z pod maski (okolic kolektora tak myślę). Dźwięk przypomina dzieciństwo ponieważ brzmi tak jakbym włożył kawałek patyka między szprychy roweru i jeździł nim. :D Odgłos ten pojawia się na biegu jałowym, przy energicznym dodaniu gazu i trwa około 2sec.(Filmik)

https://www.youtube....h?v=YyV3_YKiL04

, oraz podczas jazdy przy dodawaniu gazu, na każdym biegu. (Filmik)

https://www.youtube....h?v=mtAQqPRLUdM

Nie ma różnicy czy chodzi na benzynie czy na LPG. Terkotania nie słychać tylko na wolnych obrotach, oraz podczas jazdy przy odpuszczaniu gazu lub delikatnym i wolnym dodawaniu gazu. Każde gwałtowne dodanie gazu wywołuje terkotanie. Zauważyłem również , co widać na pierwszym filmiku gdy samochód chodzi na wolnych obrotach, praca silnika zmienia się po odkręceniu kurka oleju lub wyjęciu bagnetu. W tedy słychać dziwne syczenie i powietrze z silnika jest wypychane na zewnątrz.  

Chciałbym dodać  że terkotanie raczej nie pochodzi z lewej strony silnika, ponieważ zdjęty był pasek klinowy, a problem nadal występował. Sprawdzana była również obecność grzybka w kolektorze ssącym według instrukcji z strony http://www.pokrywy-zaworów.pl/kolektor-ss%C4%85cy-a14net-nel  który był na miejscu i było go widać (nie wiem tylko czy prawidłowo chodzi). Sprawdzałem również membranę w pokrywie zaworów z której nie słychać było żadnego syczenia, ani żeby zasysała powietrze. (zastawiałem palcem otwór). Samochód nie przechodzi w stan awaryjny, ani nie pojawiają się żadne błędy.

Czy spotkaliście się z czymś takim?
Dzięki za pomoc.

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

U篡tkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• U篡tkownik
  • 1060 post闚
  • Model:Opel

#2 OFFLINE   ArKos

ArKos

Upierdlivus Vulgaris

• Administrator
  • 5323 post闚
  • LokalizacjaRuda 奸御ka
  • Model:Opel Mokka
  • Inna marka:Astra GTC
  • Silnik:1,4T
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 13 stycze 2018 - 21:18

gdy samochód chodzi na wolnych obrotach, praca silnika zmienia się po odkręceniu kurka oleju lub wyjęciu bagnetu.

Zachowuje się w pełni poprawnie - tak ma być.

Terkotania nie słychać tylko na wolnych obrotach, oraz podczas jazdy przy odpuszczaniu gazu lub delikatnym i wolnym dodawaniu gazu. Każde gwałtowne dodanie gazu wywołuje terkotanie.  

Podejrzewam układ napędowy - skrzynia lub przeguby. 

Czy lewarek przemieszcza się w jakikolwiek sposób podczas dynamicznego przyspieszania lub mocnego hamowania silnikiem?

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#3 OFFLINE   jarosol

jarosol
  • U篡tkownik
  • 4 post闚

Napisano 13 stycze 2018 - 21:29

Zachowuje się w pełni poprawnie - tak ma być.

Podejrzewam układ napędowy - skrzynia lub przeguby. 

Czy lewarek przemieszcza się w jakikolwiek sposób podczas dynamicznego przyspieszania lub mocnego hamowania silnikiem?

Lewarek jest sztywny, a skrzynię miałem już naprawianą 1 rok temu (wymiana łożysk) oraz wysprzęglik

U篡tkownik jarosol edytowa ten post 13 stycze 2018 - 21:37

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#4 OFFLINE   ArKos

ArKos

Upierdlivus Vulgaris

• Administrator
  • 5323 post闚
  • LokalizacjaRuda 奸御ka
  • Model:Opel Mokka
  • Inna marka:Astra GTC
  • Silnik:1,4T
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 13 stycze 2018 - 21:38

No to szukać w układzie napędowym jak pisałem. Same łożyska wymienione - a może zęba któreś koło zgubiło. Obsłuchać skrzynię i przeguby. Jeśli z całą pewnością to nie będzie ich wina to pozostaje chyba tylko dwumasa.

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#5 OFFLINE   jarosol

jarosol
  • U篡tkownik
  • 4 post闚

Napisano 13 stycze 2018 - 21:59

No to szukać w układzie napędowym jak pisałem. Same łożyska wymienione - a może zęba któreś koło zgubiło. Obsłuchać skrzynię i przeguby. Jeśli z całą pewnością to nie będzie ich wina to pozostaje chyba tylko dwumas

Skrzynie naprawiałem w momencie gdy usłyszałem delikatny szum na 5 i 6 biegu czyli początki awarii nieszczęsnej M32, i wymienione zostały wszystkie łożyska. Przy okazji sprawdzone zostało sprzęgło i dwumasa i były w dobrej kondycji (tak powiedział mechanik). Przegub raczej nie ponieważ na postoju przy gwałtownym dodaniu gazu również słychać dziwny terkot.

U篡tkownik jarosol edytowa ten post 13 stycze 2018 - 21:59

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#6 OFFLINE   jarosol

jarosol
  • U篡tkownik
  • 4 post闚

Napisano 20 stycze 2018 - 17:33

Witam.
Usterka naprawiona. Powodem dziwnych odgłosów podczas dodawania gazu, była poluzowana świeca na trzecim cylindrze.
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

U篡tkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• U篡tkownik
  • 1060 post闚
  • Model:Opel