Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Wysokie spalanie i szarpanie podczas jazdy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   kytof1

kytof1
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Model:Opel Astra II
  • Silnik:1.6, 75KM
  • Nadwozie:kombi
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 22 styczeń 2018 - 17:16

Witam, jestem posiadaczem opla astry g, z silnikiem 1.6 8V 75 KM z instalacją lpg.

Mam problem z moją astrą, gdzieś około od 4 miesięcy auto szarpie podczas jazdy, pierwsze problemy bagatelizowałem, ponieważ nie było to aż tak uporczywe, jednak problem ten się nasilał i stał się mocno , dokuczliwy, auto przestaje szarpać jeśli dodam gazu lub zdejmę z niego nogę. Postanowiłem udać się gazownika, sądząc, ze jest to problem z  instalacją LPG, jednak regulacja gazu nic nie dała, a auto nadal szarpało, wymieniłem kable i świece, nadal nic. Po jakimś czasie zauważyłem,  że auto też szarpie i na benzynie, znowu udałem się do gazownika, lecz do tego co zakładał mi gaz, stwierdził on że szarpanie na benzynie jest mniejsze i on również zajął się tylko regulacją gazu. Po jakimś czasie do tego doszło niewyobrażalnie wysokie spalanie( w granicach 17- 20 litry gazu), sprawdzałem to przez dłuższy okres czasu, ponieważ gazownik nie chciał mi w to uwierzyć. 

Udałem się również do mechanika, który odczytał mi błędy, były one związane z sondą lambdą, wtryski, czujnik temperatury powietrza dolotowego i sterownika. Mechanik stwierdził ze może być to zapchany katalizator albo sterownik silnika albo jeszcze coś innego. Nie podjął się on naprawy, a problem pozostał. Dodam jeszcze do tego, że podczas badania spalin na gazie, samochód je kilkakrotnie przekroczył, aż zapaliły się czujniki.

Proszę użytkowników o pomoc i jakieś sugestie, przepraszam jeśli temat ten był już poruszany.

Już tracę nerwy i zdrowie do tego samochodu, proszę o pomoc i z góry dziękuje za jakiekolwiek sugestie i pomysły.

-wymieniłem kable i świece

-wymieniony filtr powietrza silnika

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK

#2 OFFLINE   kwoczk

kwoczk
  • Użytkownik
  • 32 postów
  • Silnik:2.0 DTI
  • Nadwozie:Kombi

Napisano 22 styczeń 2018 - 18:24

Miałem identyczny problem, czy auto szarpie od samego odpalenia czy jak się nagrzeje? ,U mnie szarpał jak się nagrzał,cewka, zespół cewek dis okazał się przyczyną i spokój
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#3 OFFLINE   rafalgrzegorz

rafalgrzegorz

Rafał

• Moderator
  • 9500 postów
  • Lokalizacjaok. Kalwaria Zeb./ małopolska
  • Model:Opel Sintra
  • Silnik:X22XE, 104KW - 141KM
  • Nadwozie:VAN, "LUNA"

Napisano 22 styczeń 2018 - 19:10

Żeby samochód prawidłowo funkcjonował na alternatywnym paliwie jakim jest gaz LPG to musi mieć prawidłowo ustawione paliwo podstawowe - to raz.

Druga sprawa - to odczytanie komputerem diagnostycznym kodów błędów jakie generują się do ECU bo sam opis niewiele nam daje.

Trzy - jaka kondycja katalizatora i sondy lambda.

Cztery gdzie tankujesz lpg.

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#4 OFFLINE   kytof1

kytof1
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Silnik:1.6, 75KM
  • Nadwozie:kombi
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 22 styczeń 2018 - 19:20

Miałem identyczny problem, czy auto szarpie od samego odpalenia czy jak się nagrzeje? ,U mnie szarpał jak się nagrzał,cewka, zespół cewek dis okazał się przyczyną i spokóNie

Zazwyczaj dopiero jak się samochód rozgrzeje, to szarpie, ale czy cewka ma coś do spalania?

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#5 OFFLINE   rafalgrzegorz

rafalgrzegorz

Rafał

• Moderator
  • 9500 postów
  • Lokalizacjaok. Kalwaria Zeb./ małopolska
  • Model:Opel Sintra
  • Silnik:X22XE, 104KW - 141KM
  • Nadwozie:VAN, "LUNA"

Napisano 22 styczeń 2018 - 19:26

To poczytaj podobne tematy o swoim motorku i układzie zapłonowym, oraz jak koledzy sobie radzili odsuwając/izolując cewkę od głowicy.

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#6 OFFLINE   Damian5589

Damian5589
  • Forumowicz
  • 105 postów
  • LokalizacjaKujawy i Pomorze pozdrawia forumowiczów ;]]
  • Model:Opel Astra I
  • Silnik:1.4 8v

Napisano 23 styczeń 2018 - 09:20