Skocz do zawartości

Przekażnik świateł mijania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zastanawiam się nad włożenie do Corsy przekaźnika od świateł mijania. Z tego co wiem (jak się mylę to mówcie) światła są zasilane bezpośrednio z przełącznika przy kierownicy.

Co powoduje przepalanie się styków i większy opór na nich.

Wiem że np. do Maluchów były takie przekaźniki (wpinane w kostkę). Czy do Corsy jest coś takiego ??? Montował ktoś już takie cudo albo robił na własną rękę przeróbkę :(

 

Zalety takiego rozwiązania są takie że przełącznik mniej cierpi, mamy na przekaźniku mniejszy spadek napięcia i światełka mocniej świeca.

 

 

P.S.

Jeśli temat był to sorki szukałem ale nie znalazłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko w maluchu był przekaźnik, w 125p też i w poldzie też.

Mi się nie chce grzebać, jak masz ochotę, to zrób, na pewno wyjdzie na dobre wyłącznikowi świateł i manetce (długie - osobny przekaźnik).

Daj znać, czy jaśniej świeci ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko w maluchu był przekaźnik, w 125p też i w poldzie też.

Tak, zgadza się. Poprostu dodałem Malucha za przykład.

 

 

Ja troche odwórcę sytuacje. Czy to że w Maluchu masz przekaźnik powoduje iż ma lepsze światła mijana od Corsy

Chyba nie rozumiesz ideii zakładania przekaźników.

To że założysz przekaźnik w maluch to nie znaczy że światła będą lepsze niż w Corsie tylko lepsze niż w maluchu ze standardową instalacją!!

 

Ogryginalene przewody zasilające żaróki są bardzo ciękie + wyłącznik to powoduje duży spadek napięcia na Nich tym samym mniejszy prąd jaki dostaje żarówka!!

Prost sposób włącz sobie światła i sprawdz miernikie cyfrowym na żarówce napięcie napewno będzie mniejsze niz na akumulatorze.

Spadek napięcie tylko o 1V powoduje spadek mocy nawet o 12W !!

 

Według mnie chodzi o zmniejszenie prądu, jaki płynie w samym wyłączniku

Ogólnie właśnie chodzi o to!!

Czyli odciązenie przełącznika w kierownicy przez który płynie bardzo duży prąd nawet około 12 A http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/excl.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

jak przez ten przełacznik płynie taki prad to przy wlaczaniu sie moze nadpalic. masz racje ze swiatla z czasem moga sie pogorszyc. poźniej ewentualna wymiana przekaznika jest o wiele tansza niz wymiana przełacznika.

 

powiem Ci ze dobrze kombinujesz!! http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak przez ten przełacznik płynie taki prad to przy wlaczaniu sie moze nadpalic. masz racje ze swiatla z czasem moga sie pogorszyc. poźniej ewentualna wymiana przekaznika jest o wiele tansza niz wymiana przełacznika.

 

powiem Ci ze dobrze kombinujesz!! http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

Ja już wymieniałem przełącznik świateł/ kierunkowskazu (manetki) przy kierownicy.

Uszkodził się tak że cały czas świeciły tylko długie ! ;/

Dobrze że stało się to zaraz po wyjeździe z domu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W wersji mini dwa przekaźniki (jeden na krótkie, drugi na drogowe)

Wersja optymalna cztery (jeden na krótkie lewe, drugi na drogowe lewe analogicznie prawa strona) plus bezpieczniki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniek02

heheheh w mojej kosiarce też nie ma zadnych przekaźników... w poldku albo fiaciku przekaxniki były po to panowie ze jak założyliśmy np H4 to właczniki si enie paliły.... a jak nie było przekaźników to lipa była z drogowymi po kilku właczeniach światełhttp://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif przerabiałem to zarównow maluchu jak i poldku i też w golfie I

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności