Skocz do zawartości

Jak odczytać błędy?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Od 2 miesięcy jestem posiadaczem Opla Corsy C i już 3 raz mam taka sytuację, że po przekręceniu kluczyka nie gaśnie lampka serwisowa. Gaśnie dopiero po odpaleniu silnika. Problem znika po odłączeniu akumulatora na kilka minut. Zauważyłem, że problem występuje tylko wtedy, kiedy pada deszcz. Jestem ciekawy co to jest za błąd. I teraz pytanie czy da sie to odczytać bez konieczności podłączania do komputera na stacji diagnostycznej? Silnik to 1,7 DI, rok produkcji 2003.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Anonymous

u mnie kontrolka serwisowa (autko z kluczem) gaśnie dopiero (90% przypadków) po odpaleniu autka. Czy to źle? Dodam, że podczas jazdy zapala mi się owa kontrola ( ale już wiem ze to związane z EGR). Czy kontrolka serwisowa powinna gasnąć przed uruchomieniem silnika?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

widocznie są tam jakieś błędy tylko nie są na tyle istotne według sternika ze lampka gaśnie po odpaleniu w 1.3 cdti jak jest czysty to lampka z kluczykiem i samochodem gaśnie po chwili przed odpaleniem!;)!

dobrze by było podpiąć pod kompa is sprawdzić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

no włąsnie był podpinany (w sprawie pojawiajacego się Checka w czasie jazdy - wykrył usterkę zaworu EGR). Ale zdziwiło mnie brak gaśniecia własnie tej kontrolki przed odpaleniem. Mechanik zwrócił na to uwagę, ale błedów wiecej nie było...;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekrecasz kluczyk, do pozycji zaplonu, czekasz - jesli gasna wszystkie kontrolki oprocz ladowania i oleju (pomijam pasy i drzwi) = brak bledow

jesli kontrolka check engine gasnie dopiero po zapaleniu silnika = blad w pamieci komputera, ale nieaktywny obecnie, badz blad ktory zwiazany jest z nie uruchomionym silnikiem (czasem niektore czujniki moga tak reagowac)

jesli kontrolka nie gasnie po zapaleniu auta = blad aktywny,

kontrolka zapala sie podczas jazdy = blad w okreslonej sytuacji, aktywny

 

tak na szybkiego...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można samemu odczytać błąd zapisany w pamięci sterownika stosując metodę włączenia zapłonu z przyciśniętymi do oporu pedałami gazu i hamulca (nie uruchamiać silnika). Kontrolka auta z kluczem zacznie po chwili migać i wymruga kod błędu jeśli takowy jest zapisany.

10 błysków = 0

1 to 1, 2 to 2 itd.

Cały kod będzie wyświetlany 3 razy.

Kod błędu jest czterocyfrowy, np. P1110 to błąd przepływomierza.

 

Kody można rozszyfrować wg. tej listy: Lista kodów , oczywiście nas interesują kody typu Pxxxx.

 

 

 

Jeśli kontrolka miga cały czas jednakowo oznacza że zapisanych błędów nie ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...
Gość Fantaziro

Witam,

Nie mogłem znaleźć odpowiedniejszego tematu, więc pozwoliłem sobie pisać tutaj :wesoly:

 

Mam tak jak kolega wyżej, kontrolka serwisowa zapala się i wyłącza przy odpaleniu autka.

Użyłem powyższego sposobu (gaz + hamulec i kluczyk na zapłon), ale nie migała mi kontrolka serwisowa, a żółta kontrolka silnika ... (btw strasznie szybko migało i dopiero za 3 razem udało mi się spisać kod) Wyszedł mi błąd P0683, ale takowego nie widzę pod linkiem podanym powyżej.

 

Autko jak w opisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności