Skocz do zawartości

Klimatyzacja -Przegrzewa się czynnik - wentylator nie działa


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przez pierwsze minute jest nieprzyjemny zapach z

Przy następnych problemach proszę czytać tematy a nie zakładać nowych na tematy juz istniejące ;)http://forum.opel24.com/smierdzi-z-nawiewow-vt6104.htm?highlight=zapach+%B6ciery++nawiewu

http://forum.opel24.com/zapach-sciery-z-wentylacji-przy-zimnym-silniku-ciekawe-vt8448.htm?highlight=zapach+%B6ciery++nawiewu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Witam,

a co mi doradzicie:(

ostatni jechałem swoją zafirką i zapaliła mi sie kontrolka od układu chłodzenia.

szybka reakcja wizyta u mechanika diagnoza wentylator od chłodnicy klimatyzacji się nie obraca. okazało sie że zardzewiał i sie spalił, allegro zakup wymiana, montaż i dalej nic.

kontrolka zapala się gdy włączy sie duży wentylator, silnik się schładza ale ona nie gaśnie, trzeba przekręcić zapłon by ją zgasić.

druga sprawato powinny oba wentylatory chodzić po włączeniu klimy, a tak nie jest chodzi tylko duży i kontrolka sie pali.

bezpieczniki sprawdzone, wtyczki też, co robić:-)? czy może trzeba skasować ten błąd laptopem i wtedy wentylator ruszy???

termin do elektryka mam na 25 lipca dopiero, noe chcę jechać do byle kogo by gorzej nie było:(

Proszę poradzcie co może być nie tak

Pozdrawiam wszystkich

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam

jak sie nazywa część przy silniku wentylatora (przewód)

pisać na forum

pozdro! ;)

?? a przekłądając na język polski ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość artus-63

Witam ja mam czasami tak ,że włącza mi się tylko wentylator od klimy a nie chodzi od chłodnicy i wtedy zapala mi się kontrolka jak zgasze silnik i zapale powtórnie to włączają się oba wentylatory i jest ok

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam!

Po włączeniu klimy wszystko "rusza" tak jak powinno: sprężarka się załącza, powietrze jest schłodzone poza tym że wentylatory nie startują. Problem jest z czujnikiem ciśnienia czy ze sterownikiem wentylatorów. Na manometrach ciśnienie doszło do 20 barów a wentylatory dalej nie działają, sprężarka się nie wyłącza. Diagnoza: albo uszkodzony czujnik ciśnienia albo sterownik wentylatorów. Pytanie, jak sprawdzić poprawność ich działania?

P.S. Usterka dotyczy Astry G '99r.

Pozdrawiam

EDIT...

Do przyszłych forumowiczów mających takie same problemy. Usterka usunięta, okazał się uszkodzony czujnik ciśnienia czynnika chłodniczego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności