Skocz do zawartości

klocki hamulcowe


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam.Mam pytanie. Wymieniłem klocki hamulcowe z przodu,miałem klocki z takimi kabelkami a teraz kupiłem takie bez,po wymianie wyświetlił sie komunikat break pad.Teraz pojawia się od czasu do czasu ten komunikat.Kolega doradził mi aby skręcic te przewdy które wychodzą z wtyczek na klocki.Ponoć zeby oszukać kompa.Czy może wymieniał takie klocki i co zrobić,aby ten komunikat się nie wyświetlał.Dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

no nie wiem czy w warto bylo tu zakladac jakies .................. to raczej mizerna oszczednosc a teraz wiazanie kabelkow to chyba juz porazka :wesoly:((((

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tu nie chodziło o oszcsędność.Poprostu w sklepie podałem marke rocznik itd,afacet wyłożył na lade klocki i tyle.Potem wymiana i wyszło jak wyszło.Teraz klocków nie oddam a kupno nowych... no nie wiem.Ciekawi mnie to że ten komunikat nie zawsze sie pojawia.Pisze bo może miał ktoś podobny przypadek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wyluzuj z tymi kabelkami :wesoly:

 

Dostałeś takie klocki ponieważ teraz producenci głównie robią klocki bez wejścia na czujnik zurzycia. Zamiast czujnika jest z boku klocka taka blaszka która w przypadku zurzycia kolocków trze o tarcze i piszczy. Więc nie zwrazaj uwagi na komentarze odnośnie oszczędności.

 

Ja u siebie zrobiłe tak - odciołem końcówkę czujnika , a następnie obrałem je z izolacji, skręciłem razem aby tworzyły obwód zamkniety i po sprawie...ot i cała robota :wink: I już komunikat się nie pojawia :wesoly: Powodzenia!!!

 

POzdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jesli mozecie w takim razie to podajcie roznice w cenie. Tez jestem zainteresowany a nie pisze tu po to aby krytykowac :lol:))

 

 

 

PS

Bylem swiadkiem kiedys sytuacji do ASO wchodzi czlowiek i mowi porosze klocki, jego rece swiadcza ze wlasnie walczy ze starymi gostek idzie na magazyn a mechanik domowy stwierdza sam sobie wymienie nie beda ze mnie zdzierac. Zadowolony wychodzi a prazownik ASO mowi ze u nich wimiana przy zakupie jest gratis :roll: tak to czasem z oszczednosciami bywa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

no nie wiem czy w warto bylo tu zakladac jakies .................. to raczej mizerna oszczednosc a teraz wiazanie kabelkow to chyba juz porazka :?((((

 

mam taki sam problem pokazuje mi się break pad mam nowe klocki hamulcowe sprawdziłem czujniki są ok nie wiem jak usnąć błąd prosze o kontakt jeszcze jedno pokazuje brakelight check jak usnąć błąd

 

[ Dodano: Pią Kwi 10, 2009 20:16 ]

mam taki sam problem pokazuje mi się break pad mam nowe klocki hamulcowe sprawdziłem czujniki są ok nie wiem jak usnąć błąd prosze o kontakt jeszcze jedno pokazuje brakelight check jak usnąć błąd

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczupak67, najpierw byś się przywitał w odpowiednim temacie

http://forum.opel24.com/viewtopic.php?t=23972&start=693#271967

a potem zadawał pytania - o ile nie ma już odpowiedzi

tu są komunikaty:

http://forum.opel24.com/viewtopic.php?t=28033

a co do pierwszego problemu - sprawdź połączenia czujników

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich nie dawno kupiłem samochód cały czas mam problem pokazuje się breake pad klocki mam nowe czujniki są ok dochodzi napięcie połączenie sprawdziłem jest ok myśle sobie trzeba wymienić czujnik jak ktoś wie niech da znać sam już nie wiem pozdrawiam wszystkich

 

[ Dodano: Sob Kwi 11, 2009 13:20 ]

wiem że dostałem odpowiedz nie chce dostać minusa też chętnie pomogę.

 

czy mam wymienić czujniki czy tak mogę jechać pozdrawiam z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności