Skocz do zawartości

Jak sprawdzić sonde lambda?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous
a gazu pali tyle ze leiej nie mowić 17/20l a było 9/11l.

..... u mnie nawet jak padla sada to max spalanie gazu nie wieksze bylo jak 12l

to raczej nie jest wina samej sady

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

no moja corsina 1,4 8V spala mi 10 w miescie w zime a jeżdze oszczednie . Mam nadzieje ze to sonda i bedzie palił mniej :) co wy na to

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

spalanie to jest ciężko dojśc, bo wszystko z biegiem czasu traci parametry, przepływka, mogą popuszczać wtryskiwacze, może wariować pompa przewietrzenia wtórnego..... zawór recyrkulacji spalin..... jest tego ciut ciut.... ale to musicie sami, bo to nie są problemy typu, przyjde na forum i powiem że mi więcej pali i juz jest odpowiedź...... taka smutna prawda

 

[ Dodano: Sro Lut 15, 2006 18:48 ]

no i co?? dopadło mnie... szrpie mi silnik... dzieją się jaja.. tak jakby na jeden gar przestawał chodzić..... pokazał błędy podczas jazdy 13, 39... sonda lambda... i myślicie że będę testował... od razu w śmietnik....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Moja sonda ktora teraz pracuje kosztowala ..... 20zl (sam nie wierzylem) i jest OK!

Przy dobrej regulacji wszystko dziala bez zarzutu i jek nalezy!

 

Mógłby kolega podać symbol i producenta tej sondy? Mam taki sam silnik (c16nz) i wASO powiedzieli, że ok.160-250zł za samą sondę, więc wolałbym kupić za 20zł. pozdro :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ja jeszcze nie wymienilem bo nie mialem czasu sprawdzic wiec jak to nie ona to pieniedzy nie bede wydawac bez sensu

 

sonda za 20PLN, w zyciu bym nie kupił

na oku mam NGK lub Bosch ceny do 200PLN

 

[ Dodano: Pią Mar 03, 2006 02:16 ]

Jeszcze sie dopytam bo mi sie pokiełbasiło

 

Rozłaczylem wtyczke i wsadziłem "kabelek" do przewodu z sodą lambda, a drugi do masy, tak?

 

kupiłem sonde za 130PLN

sonda2.jpg

 

sonda1.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Nagrzewasz silnik do temperatury roboczej. Rozłączasz wtyczkę biegnącą na kabelku do lambdy, w nią wpinasz jeden przewód od multimetru a drugi dajesz do masy. Zakres będzie pokazywał (zależy jaką wielkość na mierniku nastawisz) od 0,2V (lub 200mV) dla mieszanki ubogiej do 0,8V (lub 800mV) dla mieszanki bogatej. Wiadomo jednak że wartości te pływają w zależności od obciążenia silnika, jego temperatury.

Po unormowaniu obrotów, przy sprawnym układzie dolotowym i sprawnej sondzie zakres powninien oscylować w granicach 400-500mV i to jest najoptymalniejszy skład mieszanki.

pp

 

 

Odnawiam teamt. TAkie pytanko z mojej strony. Chce sobie sprawdzic sonde czy zeby zbadac ja miernikiem ona musi byc podpieta do wtyki czy calkowicie ja rozpinam i mimo braku zasilania ona jakies napiecie pokaze?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności