Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie od jakiegoś czasu wyskakuje mi kontrolka ograniczona moc silnika usunąłem DPF i EGR oprogramowanie przez mechanika podobno ale od jakiegoś czasu dzieją się cuda zaczęło dymić na czarno przy dodawaniu gazu i Turbina nie chce wstawać jaka to jest przyczyna możliwe że Mechanik nie usunął Egeru?? za pomoc bardzo dziękuję

 

Odnośnik do komentarza
https://forum.opel24.com/topic/111291-opel-astra-17-k%C5%82opot-z-egr-i-dpf/
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jakie są błędy 

 

Odnośnik do komentarza
https://forum.opel24.com/topic/111291-opel-astra-17-k%C5%82opot-z-egr-i-dpf/#findComment-830567
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym problem że nie ma bledow

Jak odłączę Salade to nic się nie dzieje i czujnik DPF A jak mu gazu powyżej 2 000 do 3 000 powinna się załączać Turbina a nie ma żadnej reakcji na gaz w ogóle jej nie czuć i zaraz wyskoczy ograniczona moc silnika podłączyłem komputer żeby zobaczyć jak wyskoczyły błędy ale błędów nie ma

 

Odnośnik do komentarza
https://forum.opel24.com/topic/111291-opel-astra-17-k%C5%82opot-z-egr-i-dpf/#findComment-830568
Udostępnij na innych stronach

A jaki komp łączysz ? Dziwne ze przy komunikacie brak błędu , chyba że w sofcie nagrzebane

I gdzie usuwałeś DPF i EGR? Sterownik delco jest dosyć kapryśny i mało kto potrafi to dobrze zrobić 

 

Odnośnik do komentarza
https://forum.opel24.com/topic/111291-opel-astra-17-k%C5%82opot-z-egr-i-dpf/#findComment-830570
Udostępnij na innych stronach

  • Marcin 83 zmienił(a) tytuł na Opel astra 1.7 kłopot z EGR i dpf

Znajomy mi polecił do warsztatu takiego I niby to zrobił niby usunął ten sterownik no ale nie jestem pewien bo miał mi usunąć sterownik Egeru ale jak podpinam wtyczkę do tego Egeru to Egier zaczyna normalnie działać nie wiem czy to tak ma być czy w ogóle tego nie zrobił ale nie widać żadnego błędu na komputerze wcześniej było widać zanim usunąłem DPF a wypalanie tego DPF a teraz tego też nie widać czyli musiał coś zrobić no ale teraz nawet nie chce wstawać Turbina wcześniej wstawała od 2,5 a teraz nie chce leci czarny dym i wywali zaraz ograniczoną moc silnika

I teraz nie wiem jak mam to sprawdzić czy faktycznie go usunęli czy tylko powiedzieli że usunęli a DPF został usunięty Egier zaślepiony

 

Odnośnik do komentarza
https://forum.opel24.com/topic/111291-opel-astra-17-k%C5%82opot-z-egr-i-dpf/#findComment-830572
Udostępnij na innych stronach

Wiem jaka przyczyna była tego spadku mocy Turbina na gruszce się rozregulowała nakrętka kątrujaca się rozkręciła i Turbina się poluzowała drgania były i się wykręciła do góry dlatego była ograniczona moc silnika teraz jest problem bo nie wiem jak ustawić z powrotem tą turbinę

 

Odnośnik do komentarza
https://forum.opel24.com/topic/111291-opel-astra-17-k%C5%82opot-z-egr-i-dpf/#findComment-830573
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności