Skocz do zawartości

Porządny mechanik Opla we Wrocławiu?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam, odkad mieszkam we Wroclawiu, nie moge jakos znalezc uczciwego mechanika, ktory przy okazji znalby sie na oplach. Nie chce dyskredytowac warsztatow w ktorych juz bylem ale moze ktos ma sprawdzone miejsce gdzie nie robia czlowieka w balona.Z gory wielkie dzieki!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Cóż, na pewno nie polecam ASO na karkonoskiej, prosilem o zdiagnozowanie usterki szarpiacego silnika przy przyspieszaniu a tam zbyli mnie brakiem czasu na takie drobnostki i kazali jezdzic dopoki nie bedzie sie check engine swiecil. Ostatnio takze dzwonilem aby dowiedziec sie o ceny czesci i umowic na ew. naprawe, to gosc niegrzecznym tonem stwierdzil ze nie ma jak sprawdzic mi cen i zebym nie oczekiwal ze mi z glowy wezmie, zostawilem numer, mial oddzwonic, dzisiaj minal trzeci dzien.

Na drobne wymiany jezdzilem dotychczas do norauto chociaz i tu sie nacialem bo zaplacilem za przeglad, lacznie z wymiana filtrow, plynow i swiec i uratowalo mnie to ze wszedlem w pewnym momencie zobaczyc autko i okazalo sie ze czesci filtrow nie ruszyli, wlali o prawie litr za malo oleju do silnika i ocene stanu zuzycia hamulcow dokonali poprzez przychamowanie przed wjazdem na podnosnik. Nie polecam zatem tego miejsca do niczego innego poza wymiana oleju i moze opon.

Obecnie jezdze na przemkowska ale moze ktos ma jeszcze dobre, zaufane miejsce?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Zapraszam do Gliwic :/ Mogę podać kilku naprawdę rzetelnych i uczciwych mechaników.

 

Z tym olejem to trzeba wymieniać samemu lub kontrolować (szczególnie w stacjach obsługi pojazdów :))

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we wroclawiu ot ponoc ci na muchoborskiej sa OK

jezdzil tam poprzedni wlasciciel mojej astry (o ktorym mozna powiedziec ze wszystko robil w ASO - nawet zarowki tam wymienial)

ale czy oni tam jeszcze sa???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

Piotrek, sprawdziles moze tego mechanika? Jestem w podobnej sytuacji co ty i nie wiem gdzie jechac ze swoja asterka.

Pol roku temu kupilem Astre 2002 1,7 DTi Isuzu i dzisiaj przed rozruchem zaswiecilo mi sie zamiast kilometrow - Inspection.

Przebieg 152tys km. Olej Mobil 1 0W-40 byl wymieniony dokladnie rok temu, przejechane jest na nim 20tys km i ponoc jeszcze 10tys mozna zrobic, ale nie bede czekal tak dlugo. Rozrzad tez byl robiony przy przebiegu 80tys wiec czeka mnie wiekszy wydatek...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj temat an gorze strony - atm jest o kasowaniu inspekcji -moze u ciebie w dieslu tez sie tak da bez podpinania pod kompa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Piotrek, sprawdziles moze tego mechanika? Jestem w podobnej sytuacji co ty i nie wiem gdzie jechac ze swoja asterka.

Pol roku temu kupilem Astre 2002 1,7 DTi Isuzu i dzisiaj przed rozruchem zaswiecilo mi sie zamiast kilometrow - Inspection.

Przebieg 152tys km. Olej Mobil 1 0W-40 byl wymieniony dokladnie rok temu, przejechane jest na nim 20tys km i ponoc jeszcze 10tys mozna zrobic, ale nie bede czekal tak dlugo. Rozrzad tez byl robiony przy przebiegu 80tys wiec czeka mnie wiekszy wydatek...

Jedz na przemkowska, warunki mocno 'warsztatowe' ale robia porzadnie, ja u nich wlasnie zmienialem rozrzad jakies pol roku temu plus kilka innych drobnych napraw i wszystko dziala sprawnie. Uwazaj na ten olej, u mnie po 16 tys. (5 miesiacach od poprzedniej zmiany) z uwagi na jego znaczne zuzycie zaczely stukac samoregulatory zaworow - po wymianie jak reka odjal. Polecam zatem skrocic okres wymiany oleju o polowe podobnie jak to ma miejsce z paskiem rozrzadu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

przeczytaj temat an gorze strony - atm jest o kasowaniu inspekcji -moze u ciebie w dieslu tez sie tak da bez podpinania pod kompa

Ale po co mam to kasowac skoro nie wiem jaka byla przyczyna pojawienia sie tego komunikatu?? 8)

 

Jedz na przemkowska, warunki mocno 'warsztatowe' ale robia porzadnie, ja u nich wlasnie zmienialem rozrzad jakies pol roku temu plus kilka innych drobnych napraw i wszystko dziala sprawnie. Uwazaj na ten olej, u mnie po 16 tys. (5 miesiacach od poprzedniej zmiany) z uwagi na jego znaczne zuzycie zaczely stukac samoregulatory zaworow - po wymianie jak reka odjal. Polecam zatem skrocic okres wymiany oleju o polowe podobnie jak to ma miejsce z paskiem rozrzadu.

A orientujesz sie ile wyniesie mnie wymiana kompletnego rozrzadu? (diesel)

Moze lepiej samemu kupic czesci, olej, swiece i z tym przyjechac do mechanika?

Skoro jest mobil 1 0W40 to zalac takim samym czy cos innego?

 

Autko pali od pierwszego prawie na dotyk, nie dymi, rowno pracuje, pali od 4,3 do 5,5/100km, az sie boje ze po wymianie wszystkiego cos sie schrzani...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności