Skocz do zawartości

Porządny mechanik Opla we Wrocławiu?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Ja robie na Przemkowskiej.

Nie są tani, ale znają się na Oplach dobrze, chociaz faktycznie warunki warsztatowe. Mogliby troche bardziej zadbać o to, żeby klient czekając na odbiór samochodu miał się gdzie podziać. Jęśli chodzi o mechanike są dobrzy i rzadko jest wstanie ich coś zaskoczyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie sa tez bardzo drodzy...ostatnio robilem u nich gumy przednich amortyzatorow i zaplacilem 310 zl z geometria, ASO zaspiewalo mi za to samo ponad 800 zl (i to niby w tym programie tanich cen 'auto od nowa') tak wiec rachunek prosty. A co do obaw przed zmiana rozrzadu - ten pasek to w oplach czesc newralgiczna wiec nie ma co zwlekac, nie wiem ile bedzie kosztowalo w dieslu ale ja za pasek do 1.6 16v zaplacilem razem z calym dodatkowym osprzetem cos ok. 700 zl. - proponuje zatem zadzwonic i sprawdzic. Jesli auto jezdzi dobrze to nie widze potrzeby zmiany rodzaju oleju.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj temat an gorze strony - atm jest o kasowaniu inspekcji -moze u ciebie w dieslu tez sie tak da bez podpinania pod kompa

Ale po co mam to kasowac skoro nie wiem jaka byla przyczyna pojawienia sie tego komunikatu?? 8)

 

[

z tego co kojarze to ta INSP zapala sie regularnie po przejechaniu jakies konkretnej liczby kilometrow i nie oznacza zadnego bledy tylko informuje o nadchodzacej koniecznosci wymiany oleju i filtrow (zgodnie z tym co zalecane jest wg. producenta)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzwonilem tam dzisiaj, wydaje sie ze nie sa drodzy bo robocizne (wymiane rozrzadu) wycenili dosc nisko. Nie dopytalem niestety jakiej firmy czesci proponuja, ale pasek, rolki i napinacz wycenili na 350zl netto.

 

Zastanawiaja mnie tylko dwie sprawy, jedna to dlaczego chca zmienic olej z mobil 1 0W40 na mobil 1 5W50 (argument ze nie maja i trudno dostac to nie argument) ?

I jak zapytalem, ze chce wymienic swiece zarowe bo nie wiem kiedy byly zmieniane (w ksiazce serwisowej to jest) to mechanik powiedzial, ze skoro dobrze pali to nie trzeba ich wymieniac... 8) a wogole swiece zarowe nie maja limitu kilometrow... 8)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak zapytalem, ze chce wymienic swiece zarowe bo nie wiem kiedy byly zmieniane (w ksiazce serwisowej to jest) to mechanik powiedzial, ze skoro dobrze pali to nie trzeba ich wymieniac... ;) a wogole swiece zarowe nie maja limitu kilometrow... :)

no i tu maracja - po co je zmeinac jak sa dobre

to nei benzyna ze musial bys je regularnie wymienaic

a jak masz wois w ksiazce serwisowej -przy ktorym jest napisane ze bylo to robione to cos jest nie tak

albo ksiazka nie z tego auta albo ktos cos pomylil

albo juzbyly zmieniane swoece zarowe a nie ma na to osobnego pola to wpis zrobili taki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wymieniam rozrzad na Przemkowskiej. Z tym, ze nie zdecydowalem sie tak jak sugerowali na przejscie z mobil 1 0W40 na 5W50... Olej juz kupilem, a wymiana rozrzadu w przyszlym tygodniu...

Czytajac forum natknalem sie na temat gdzie ktos radzil w przypadku zmulonego auta wyczyscic intercooler, z tym ze jest przy tym troche papraniny... wiec poprosze mechanika zeby przy okazji to tez zrobil...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

chyba coś pomyliłeś z tym olejem, na pewno nie zaproponowali by ci zamianę 10w40 na 5w50,bo czegoś takiego się nie robi, chyba 15w40 ? musiałeś się nie dogadać, jeżdżę tam od dłuższego czasu, zawsze u nich wymieniam 10w40 tyle że GM, i nigdy nie mieli problemów z tym olejem ;) zdaje się, że z mobila mają tylko pełen syntetyk ;) , zanim przeszedłem na półsyntetyk, wcześniej u nich kupowałem mobila1.

właśnie wymieniłem u nich rozrząd, maja u siebie na półce paski gatesa,rolki z ruvila,w środku jest INA (w ASO niby GM ,na rolce napis INA tylko jakoś cena inna!! 8) ), pompy SKFa czyli górna półka. pytałem o coś tańszego,tu się zdziwiłem ..... tylko we własnym zakresie,mogą założyć jakieś wynalazki, ale trzeba przywieźć samemu, nie robia problemu, wtedy gwarancja tylko na robotę, sprawdziłem ceny , podobne jak w sklepach. na allegro, można kupić taniej, tylko... w razie czego, nie ma gwarancji,a te wszechobecne podróby sprzedają wszędzie... no i wymiękłem, dla paru groszy stwierdziłem ,że nie będę ryzykować,

warunki, również potwierdzam mają „warsztatowe”, ale…w czasie gdy robiło mi się autko, pogadałem sobie z szefem, zresztą bardzo sympatycznym, z końcem roku ,a może na wiosnę przenoszą się do nowego warsztatu na tej samej ulicy ,nie pamiętam pod jaki numer. z tego co mówił będzie to większy warsztat, magazyn i większy komfort. Widać rozwijają się. Ostatnio znalazłem ich stronę, może się przyda komuś www.opelprzemkowska.gsi.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności