Skocz do zawartości

Kontrola Trakcji (TC) Opel Zafira -


Rekomendowane odpowiedzi

To mi wyglada jak dzialanie ukladu BAS, ktorego podobno nie ma w Zafirach. Dziala to tak, ze jesli elektronika wykryje nagle wcisniecie hamulca dociska go automatycznie az do samego konca.

masz na mysli brake assist system?? strona 9-23 polskiej instrukcji... i bez gwiazdki, ale to w B... nie wiem jak w A

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Anonymous

problem w tym ze Twoje auto ma elektroniczna przepustnice

ktora wspoldziala z TC

jak cos gazownik namieszal to tak niestety moze sie dziac

za duzo elektroniki jest w tych autach

 

a listwe to chodzi o listwe CAN

ktora jest instalacja elektryczna auta

nie ma juz tak jak kiedys kazdego kabla osobno

tylko sygnaly ida po jednej listwie od wszystkiego

niewypal na maxa ale to jest cena tzw postepu

Wczoraj kolejny raz zapaliła sie TC, moje pytanie jest co sugerujesz jesli chodzi o gazownika i o elektryczną przepustnice ?

 

raz sie zapala i silnik chodzi normalnie , ale zdarza sie również że po zapalaniu traci moc. jak pojade na TEcha to co mógłbym zasugerować?

 

przed weekendem majowym kasowałem błędy , był o sondzie lambda - (problem z jej zapalanie podczas jazdy- ten typ tak ma z tego co czytałem na forum i wiedziałem od mechanikowi i gazowników) i kontrola trakcji błąd nie zidentyfikowany tak naprawdę nie wiadomo gdzie szukać przyczyny?

Czy może Gaz jako paliwo i różna mieszanka rodzaj itp. Mogą przyczyniać się do pojawienia kontrolki ?

Czy szukać błedów na Listwie ?

Czy przepustnice wymienić ?

Zupełnie trace orientacje co może być przyczyną

Proszę o pomoc , opinie , sugestie

 

Jeszcze się tak zastanawiam hmmm. Jak by założyć emulator sondy lambda to :

Nie będę miał komunikatu (kontroliki0palacego się silnika , co za tym idzie błedu na komputerze i tym samym nie będzie błedu w elektrycznej przepustnicy , podczas jazdy na gazie , na logike to by załatwiło sprawe

Co o tym myślicie ?

 

Pozdrawiam

 

[ Dodano: Czw Lip 02, 2009 10:45 ]

Witam !!Ponownie ;o)

Mam stwierdzony bład o nr 4256 - Niezidentyfikowany - sprawdzane KTS 200 - Bosch

nie wiem co może kryć sie pod tym oznaczenie elektronik sprawdza swoimi źródłami a ja postanowiłem zapytać sie na forum, czy ktos sie spotkał z takim oznaczenie i może powiedzieć cos więcej

pozdrawiam

 

[ Dodano: Sro Wrz 09, 2009 09:39 ]

Witam :(!

Chciałbym się podzielić informacją dot błędu C0256

 

Tester bT 6000

C0256 - czujnik pozycji pedału przyspieszenia

 

We wcześniejszych postach można przeczytac z czym się borykam (dot. Zaplającej się kontroli trakcji)

 

Kolejne próby i ustalenia

 

Tylko jazda na LPG

Zaczęły mi wachlować obroty, i zapalac się kontrolka TC

Gazownik regulacja – miałobyć wszystko Oki

Elektryk – tech ST 6000 – błąd C0256 – po wymianie powinno być wszystko Oki

 

 

 

Pytania do Szanownego forum i speców od wszystkiego

Ile może kosztowac takie czujnik ?

 

Czy ten bład nie powinien się pojawić również na PB , a nie tylko na LPG?

Wiem ze LPG wymusza pojawienie się tego błedu .

 

Czy kontrolka TC ma cos wspólnego z elektroniczną przepustnica ?

 

Czy podczas jazdy na LPG, jest inne napiecie na wiązkach, a komputer jest bardzo czuły i wtedy pokazuje nam więcej błędów , nawet minimalnych wahań od ustawień fabrycznych ?

 

Czy może to mieć związek ze spadkiem mocy akumulatora, który jest bardzie obciążony podczas pracy z LPG?

 

Wymieniłem listwe (cewki) jedna była połamana i na tym cylindrze jest bardziej zuzyta świeca, czy ona może powodować , niedopalenie mieszanki i powstanie komunikatu ?

 

Panowie dalej walcze z zapalającą się kontrolka TC , ja dojde o co chodzi na pewno opisze.

Licze na wasza pomoc i opinie

Pozdrawiam

Holek_22

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

 

Mam podobny problem z lampka kontoli trakcji, czasem podczas deszczu zapalała się i paliła jakiś czas potem gasła przy czym auto normalnie jeździło.

więc nie zwracałem na to większej uwagi. W zimę natomiast jak auto stało po nocy jak odpaliłem za pierwszym razem wszystko ok, ale jak wyłączyłem silnik i odpaliłem ponownie

to po ok 7 sek zapala się lampka TC i samochód rusza na drive jakby z III biegu. Teraz w lato lampka pali się za każdym razem jak uruchamiam silnik załącza się

po ok 7sek i rusza z III biegu w pozycji "D" ( skrzynia automat.) rusza z lekkim szarpnięciem i podobnie na wstecznym z szarpnięciem.

ALE jak szybko włącze bieg "d" zaraz po zapaleniu silnika to normalnie rusza jakby bez błędu minie 7 sek słychać przełączenie zapala się lampka TC i dalej muli czyli

jedzie na III biegu. usterka na benzynie i LPG

 

Jeżeli komuś udało się rozwiązać podobny lub taki problem proszę o pomoc. Byłem w servisie opla na 17 Stycznia , męczyli auto cały dzien, wymyślili że to czujnik położenia wału

i elektryka z przepływomierza powietrza, ale gdy wymienili czujnik wału okazało się że jest bez zmian, w rezultacie doszli do tego że uszkodzony jest

komputer sterowania silnikiem ? koszt 2.000......

 

...dziwne ze to wina komputera skoro wszystko działa ok przez 7 sek ? czyli wtedy kiedy komputer robi diagnostykę?

 

Oddali samochód w gorszym stanie niż przyjeli , silnik nie pracował na jednym cyl. bo wykwalifikowany pan mechanik rozłączył przewody od gazu, nie przyznali się do tego twierdząc że jak

komputer uszkodzony to wszystko się może zdażyć?! nie polecam tego serwisu !!!!!!!!!!!!! a kasę zarekwirowali .

 

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość holek_22

Witam !!!!

ja sie uporałem z problemem , możesz poszukać na forum wypowidzi podpisanych holek_22 , przed kasowanie userów byłem zapisani pomimo zalogowania usuniete zostało moje konto a patrze że info jest ....... do rzeczy

 

U mnie był uwalona listwa LPG i czujnik cisnienia podawania LPG - taka mała kostka nie pamietam jak sie nazywa

po wymiania czujnika cisnienia LOG i wymianie listwy LPG - wszytko wróciło do nnormy

Auto odpala jeździ a kontrola TC sie nie zapala

nie przechodzi już w stan awaryjny i pali na wszykie gary

propoonuje by ktoś ci podmienił ta kostke ze sprawnego auta lub dogadaj sie z mechanikiem od LPG

 

pozdrawiam

Holek_22

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności