Skocz do zawartości

czy silnik 2.2 diesel w vectrze jest awaryjny(wal korbowy)?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Kolego ja ten silnij mam w swojej Vectrze. ( 2.2 DTI 125 koni ) Swoją Vectre zakupiłem z niemiec i jak każdy się może domyślić jeżdżona była po Niemieckich drogach głównie. Zakupiłem ją ze stanem licznika 155 tyś przejechanych kilometrów, jest ona z 2000r z listopada ale pierwsza rejestracja była w marcu 2001. Ogólnie auto bardzo dobrze sprawuje, a przejechalem juz nią sporo uważać trzeba aby nie zabrakło paliwa w baku bo łatwo można ją zapowietrzyć, uważać jakie paliwo się leje ( na jakiej stacji ) słyszałem o jednym problemie, że siada moduł który kosztuje w granicach chyba 8-14 tyś złotych, ale nie znam dokładnych opini na ten temat. Jak wiesz zapewne w tym silniku jest łańcuszek rozrządu. Aha na koniec dbaj o sprawny akumulator, żebyś wymieniał regularnie, bo miałem ostanio przygodę właśnie z paliwem i akumulatorem włącznie, ale to zainteresowanym mogę wszystko opowiedzieć i doradzić coś na ten temat. JA ZE SWOJEJ strony gorąco Ci polecam tą Vectre B z tym silnikiem 2.2 DTi 125 koni. Jeżeli pomogłem to ciesze sie bardzo. POZDRAWIAM :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość miloszpfk

Mój tata ma opla vectre 2.2dti stan licznika wynosi teraz jakies 170tys (ale nie chce mis sie w to wierzyc) rok temu padł mu silnik, sam nie wie co sie stało ale chyba łańcuch od razrządu mu strzelił, bo słyszał głośne udzerzenie i silnik zgasł, w sliniku jest taka dziura ze reka wejdzie, jak ktos by chciał to moge zrobic zdjecie i mu wysłac

 

Samochód drogi w utrzymaniu, jak na swoje osiągi dużo pali i sie zbyt czesto psuje. Albo udał mu sie taki badziewny egzemplarz albo wszystkie ople z 2.2 dti to pazdzierz

 

Tata dał za opla 20tys pln dołozył do niego 10tys pln a teraz chce go sprzedac za 15tys, pln i nie ma zabardzo chetnych

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktos by chciał to moge zrobic zdjecie i mu wysłac

dla ciekawosci (zapewne nie tylko mojej) oraz dla potomnych poprosze o wstawienie fotki na forum :beer:

 

Tata dał za opla 20tys pln dołozył do niego 10tys pln a teraz chce go sprzedac za 15tys, pln i nie ma zabardzo chetnych

po czy przed naprawa silnika?

 

hadzii123, uzytkownik vectra2.2dti juz dawno nie bywa na forum (profil usuniety) to po co odswiezasz temat?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności