Skocz do zawartości

bardzo ciężkie odpalanie


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

witam, mam problem z odpalaniem calibry, tzn. jak jest silnik zimny to musze dlugo kręcić, żeby odpaliła. Jak już załapie, to gaśnie na niskich obrotach. W czasie jazdy na benzynie gdy sie wdepnie pedał gazu do końca to w pewnym momencie dostaje zamulenia i po chwili dopiero ciągnie do przodu. Czy może to być coś związane z pąpką paliwa?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha ha 2.0

Ha ha też mam 2,0 w corsie, ale 2,0 było kilka rodzajów, dlatego pytam.

I żeby nie było niedomówień, jakikolwiek masz silnik 2.0, to mój jest mocniejszy http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

oki.mam zwykly 2.0 115 km.wiesz moze co moze byc ? sprawdzalem pompe paliwa cz podaje paliwo i po skreceniu cos sie popierdzielilo jej i nie chce wogole odpalic na benzynie. pali tylko na gazie.pompa podaje paliwo, czy wtryski maja jakis sterownik? ktos wspomnial ze komputer popsul sie ale dziwne ze na gazie pali

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzałeś pompę?

Po prostu zdjąłeś wężyk z listwy wtrysków?

Teraz o odpalaniu.

Gazownicy zakładają przekaźnik, który w momencie przełączenia na gaz odcina wtryski, czyli one stoją.

Możliwe, że masz załozony emulator wtrysków, ale zasada działania jest taka sama.

Też w nim jest przekaźnik odcinający.

Właśnie musisz znalaźć ten przekaźnik i zobaczyć, czy działa, czy nie ma styków wypalonych.

To najczęstsza usterka w autach z gazem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

wlasnie , sprawdzalem i paliwo dochodzi do listwy. podlanczalem nawet wtryski na krotko z akusa i podawaja paliwo. ale gdy sprawdzalem czy jest prad na listwie gdy odpalalem to go nie ma. czyli bedzie tak jak pisales z tym przekaznikiem. musze go poszukac. mam pytanko czy pompa podaje paliwo odrazu po przekreceniu stacyjki czy dopiero na rozruchu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w c14nz i c16nz pompa pracuje 3s po właczeniu zapłonu.(te na pewno, ale może inne tez)

W reszcie dopiero z rozrusznikiem.Na pewno w motronicu startuje z rozrusznikiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

proponuje sprawdzić cisnienie paliwa- możesz miec za małe i bedziesz miał problemy zarowno z odpalaniem jak i z jazdą, a na poczatek to proponuje obejrzeć węzyk gumowy który wychodzi z pompki paliwa - zobacz czy nie ma peknięc , może to ci sie wydać śmieszne ale ja mialem u sibie prawie identyczne objawy, wymienilem wtryskiwacze, pompe paliwa, pół silnika rozebralem i problem leżał w przetarym przewodzie podającym paliwo z pompki :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

dzis bylem u gazownikow i kazali mi odłączyc instalacje gazowa to znaczy znalezc wiazke kabli gdzie jest podlaczony emulator wtryskow czyli przy listwie i podlaczyc 4kable od wtryskow tak jak bylo przed montazem gazu. zrobilem tak ale i tak nie chodzi na benzynie. za to sprawdzilem czy jest prad w wtyczkach od wtryskow i okazalo sie ze jest przy włączeniu na bene a po przełączeniu na gaz nie ma. za to zauwazylem ze po odpaleniu na gazie i po przelaczeniu na bene auto pali, tylko jak dodaje gazu to gasnie. tak jak tu kolega wspomnial moze nie dostaje dobrze beny :P

 

. czy idzie jakos sprawdzic pompke paliwa?:)? czy ma dobre cisnienie????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności