Skocz do zawartości

ciężko odpalająca vectra B 2.2 dti


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

witam kolega miał taki problem z odpalaniem swojej vektry a mianowicie po dłuższym postoju musiał kręcić kilka sekund coby odpaliło a po uruchomieniu chmura białedo dymu autko kilkakrotnie podpinał pod kompa i nic żadnych błędów ale w koncu trafił na fachowca i usuneli usterkę bez większych kosztów wystarczyło zrobić tylko korektę na rozrządzie czyli jeśli jest łanicuch to sie zbiegiem czasu naciąga i przestawiają sie fazy rozrządu po korekci kół jak ręką odją

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam. mam vectre c 2.2 diesel 125 km przebieg 90 tys i od 20 tys czyli pół roku mam problem z odpalaniem auta na silniku ni ciepłym ni zimnym czyli jakies godzinka do dwóch po postoju . na zimnym rano pali jak malina na ciepłym to samo natomiast jak lekko przestygnie piłe czasmi z minute zanim odpali . robili wszystkie testy na kompie i nie tylko i wiedza sie skończyła naszych aso, boskich serwisantów . pozdrawiam i prosze o pomoc ( aha w tym samym czasie przestał działac tempomat nie wiem czy to ma związek z tematem)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie zapala i świece są ok , wtryskiwacze na 100%ok, i jest po kompleksowych testach elektroniki i nic nie wykryli zastanawiam sie czy jest cos co decyduje o temp. załanczania świec może to wysiadło.pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest cos co decyduje o temp. załanczania świec może to wysiadło.pozdrawiam

Jest takie coś ! I jest to Czujnik temp. silnika! Może przekłamywac ! .Błędu też nie będzie bo musiałby całkowicie paśc!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracam do tematu odpalania vectry 2.2 dti , wszystko już sprawdziłem cła diagnostyka wymieniłem czujnik na termostacie , wtryskiwacze , czyszczenie układu wtryskowego , i dalej odpala dobrze na zimnym całkiem rano , na ciepłym również dobrze natomiast po 2 godziach postoju jak nie ostygnie całkowicie krece jak głupi po kilka razy aż kopcąc jak oszalała odpali.

skończyła sie wiedza w u okolicznych fachowców .pomóżcie prosze . pizdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość miloszpfk

Witam wszystkich forumowiczów mam taki problem jak koledzy wczesniej wspomnieli z silnikem 2.2 dti w vectra B nie pali na zimnym nie pali trzeba go kręcic 10-15 sek a przy -15*C ledwo co zapalił na kable na ciepłym od tyka. :)

Wymieniłe czujnik temp, akumulator,sprawdziłem świece i wtryskiwacze

I mam zamiar wymienic rozrusznik bo zaczyna kichac

I mam jeszcze pytanko czy to moze byc padnieta pompa paliwowa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

wracam do tematu odpalania vectry 2.2 dti , wszystko już sprawdziłem cła diagnostyka wymieniłem czujnik na termostacie , wtryskiwacze , czyszczenie układu wtryskowego , i dalej odpala dobrze na zimnym całkiem rano , na ciepłym również dobrze natomiast po 2 godziach postoju jak nie ostygnie całkowicie krece jak głupi po kilka razy aż kopcąc jak oszalała odpali.

skończyła sie wiedza w u okolicznych fachowców .pomóżcie prosze . ***nie bluźnij!***

Witam wszystkich.

Nie wiem czemu niektóre osoby mające problem z odpalaniem opla dti czy też dtl nie potrafia szanować swoich pieniążków.....ludzie poczytajcie trochę forum... to i inne..np vectry...problem już dawno został rozwiązany...wymieniacie czujniki,wtryskiwacze,świece....nie tedy droga!

W 90 % przypadków,najczęściej przyczyną złego odpalania jest COFANIE SIĘ PALIWA OD POMPY DO BAKU - naprawiamy tą usterkę przez montaż zaworka zwrotnego bezpośr. przed pompą.Druga możliwa usterka to rozszczelnienie trawersów....i to są przyczyny kiepskiego odpalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności