Skocz do zawartości

Rozrząd 1.6 16V. Wasze opinie


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam

Temat rozrządu w silnikach 16V był już przerabiany wiele razy, ale mam kilka pytań z tym związanych zatem zaryzykowałem utworzenie nowego wątku :wesoly:

Mam 1.6 16V x16xel

 

1. Użytkuję Astrę II od pół roku. Kupiona od kolegi, zatem przeszłość pewna. Rozrząd był wymieniany na początku 2004 roku (w ASO, potwierdzone wpisem do książki obsługi), przy zrobionych 48 tys. km. Obecnie na liczniku jest 93 tys. Czy radzicie zmieniać rozrząd czy zaryzykować jeszcze 10 tys. i zmienić w przyszłym roku? PS: w książce nie ma info o tym czy pompa była wymieniana, zatem wnioskuję, że nie

 

2. Koszty. ASO życzy sobie za usługę (razem z pompą) 913 zł (w "promocji":) Dla mnie cena za wysoka. Ile może kosztować wymiana poza oficjalnym serwisem? Tzn. ile biorą za robociznę u Was?

 

3. Wstępnie rozglądałem się za częściami i wyszukałem coś takiego:

Rozrząd i pompa

Sprzęt wygląda na pewny/orginalny.

Cena akceptowalna czy szukać taniej? Czy taniej będzie jeśli części kupi mechanik?

 

4. i tradycyjnie: czy możecie polecić dobry warsztat specjalizujący się w Oplach w okolicy Wrocławia, który zająłby się tą wymianą. Myślałem wstępnie o Przemkowskiej, bo na forum polecają - ale może macie coś innego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość huri_khan

Czy radzicie zmieniać rozrząd czy zaryzykować jeszcze 10 tys. i zmienić w przyszłym roku?

Ja bym nie ryzykował i zmieniał. Masz około 50 tyś i 4 lata stary pasek.

 

Ile może kosztować wymiana poza oficjalnym serwisem?

Ja mam kolegę który pracuje w ASO Renault i robi to za 50 zł, w warsztatach biorą około 150zł + około 300-400 zł za części.

 

Cena akceptowalna czy szukać taniej?

Bierz. Części w dobrych firm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa to żadne "hi-life" zapakowana dla hart-a, a po symbolu i cenie mogę przypuszczać, że chinol np. QAP

Równie dobrze ale taniej masz tu:

http://allegro.pl/item395034336_rozrzad_pompa_astra_vectra_tigra_1_4_1_6_16v.html

http://allegro.pl/item401015469_kompletny_rozrzad_opel_astra_vectra_1_4_1_6_16v.html

rolki z górnej półki a tańsza pompa

 

Tu np też masz zestaw ok i tańszy z dobrą pompą:

http://allegro.pl/item404494938_rozrzad_pompa_wody_opel_astra_vectra_corsa_16v.html - F

http://allegro.pl/item401545173_rozrzad_pompa_wody_opel_astra_g_vectra_c_zafira.html - G

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potraktuj to jako przykład - różnica jest na pewno w pasku 169-162 zębów i chyba 1 rolki.

Ale podane są firmy na pompy jakie przynajmniej ja bym polecał Dolz czy Ruville, :wesoly:

ostatni jest o.k

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że szukasz dobrze i taniej - w ostatnim podanym linku taki właśnie jest,

ale to już wyłącznie Twój wybór.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomatok jak zrobisz rozrząd u siebie to napisz jak Ci poszło i co wybrałeś bo ja też się jakis czas zbieram do wymiany choć mam niby jeszcze troche czasu ale chce zrobic we wrześniu wiec będzie mi łatwiej coś wybrać dla 1.6XEP

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja myśle że nie trzeba ryzykować. Kumpel bierze za wymiane 100 ,a części kosztują 300-400. Ja bym ci radził zastosować rolki ruville albo skf pewna firma, pasek gatesa albo contitech. Co do pompy radził bym ci nie oszczędzać ,bo tanie się szybko zacierają albo zaczynają ciec ,polecam co skf

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Zrobiłem na Przemkowskiej. Oryginalny rozrząd GM + pompa skf.

Robocizna - jak na porządny warsztat w dużym mieście akceptowalna (+VAT).

Wymienili szybko, pojechałem negocjować termin, a zrobili od ręki... (tzn. odebrałem auto po 2h)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności