Skocz do zawartości

Jak dobrać subwoofer i wzmacniacz?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Temat ten założyłem by pomóc wszystkim maniakom mocnego uderzenia. Jeżeli nie wiesz jak dobrać Subwoofer, Wzmacniacz aby dobrze zagrało, chętnie doradzę jakimi parametrami się sugerować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja bede pierwszy!

Slucham muzy cicho i potrzebuje basu nie mocnego ale dobrej jakosci.

Wiem ze aktywny sub to nie jest dobre rozwiazanie w moim przypadku.

Ale gdyby byla taka opcja to czemu nie?:(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wbrew pozorom aktywny zestaw jest dobrym rozwiązaniem. Polecam gorąco JBL BTX-250, jest to tuba aktywna z głośnikiem, który napędza wzmacniacz 100Watt mocy ciągłej ! ! ! i membrana pasywna, która pod ciśnieniem głośnika właściwego, napędzana jest praktycznie jak każdy inny głośnik, także za jeden subwoofer mamy 2. Dodatkowym atutem tuby jest bezawaryjność, oraz system zabezpieczeń. Koszt gdyby doszło do zwarcia to około 15zł. Wzmacniacz jest również nie byle jaki. Mianowicie jest on klasy D, czyli pobiera tyle z akumulatora co nic. Jestem posiadaczem owej tuby, i wierz lub nie, ale na działce grała ona na cały gwizdek kilka godzin, i auto odpaliło od razu, a grała ona w maluchu! Więc koszt zakupu jest może nieco większy jak w innych zestawach, ale bezawaryjność, dźwięk oraz klasa D wybija go na pierwsze miejsce wśród subwooferów aktywnych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slucham muzy cicho i potrzebuje basu nie mocnego ale dobrej jakosci.

wiec w tym wypadku tuba mija sie z celem. zadaniem tub jest dudnienie i roznoszenie "basu" i nic więcej.

jeżeli potrzeba ładniejszego brzmienia to skrzynia, która jest strojona pod konkretne częstotliwości i daje dużo lepszą jakość dźwięku.

jeżeli komuś zależy na ładnym brzmieniu powinien wybrać skrzynie,a jak chce tylko po dudnić bez przywiązywania wagi co i jak dudni to niech wkłada tube. takie jest moje zdanie

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

BTX-250 Po to tuba ma filtr, aby można było odciąć zbędną częstotliwość. Po to tuba ma regulację głośności, aby móc sterować siłą natężenia. Po to tuba ma podbicie, aby dodać miękkości bassu. 3 pokrętła, i tuba zamienia się w skrzynię. Nie byle kto konstruuje tuby, i nie tylko po to aby dudniły. Ktoś w tym przypadku w JBL pomyślał nad trzema magicznymi pokrętłami, aby wybraniec mający ową tubę, mógł pod swoje ucho odpowiednio wysterować częstotliwość. Upieram się nad BTX-250. Tą tubę trzeba poczuć, a nie usłyszeć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Nie wypada czepiać się i krytykować fachowców z JBL ,

jeżeli z konstruowali taką tubę (z plastiku ) to musi spełniać pewne

parametry CA, a by ludzie „TO” kupili .

100W- RMS może być zadawalające i wystarczające .

Owszem wygląd tej tuby jak by z kosmosu , może się podobać ,

u mnie odpada , zbędny bajer .

Cena tej tuby też z kosmosu 1099zł i 2057zł (zależy w jakim sklepie)

za tą kasę można już coś konkretnego i dobrego zestawić (zrobić )

Kto ma trochę wiedzy na temat CA wie, co wybrać , tubę czy skrzynię.

Dj Klubber nie czepiam się Twojej wiedzy i fachowości, ale tuby to już

przeżytek , większość Ci to powie .

Zamierzam po wakacjach zmienić audio w swojej Corsie D (3 drzwi)

Co Byś mi polecił na przód o co do bagażnika , tuba odpada (już miałem ) Oczywiście w rozsądnej cenie.

Ta Astra F na fotce w panelu to Twoja?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tak to moja Asia na fotce. Zapraszam do działu auta klubowiczów, tam jest ich więcej.

A co to sprzętu jak to napisałeś 1099 lub 2057 to ok mozna cos wyrwac wiekszego i mocniejszego,

lecz dobry wzmachol klasy A + jakis dobry sub to wychodzi nieco więcej niz 1099. Ale wracam do

prosby o sprzet do corsiaka. Zacznę moze od bagaznika. A wiec polecilbym skrzynie basową SONY XS-L124P5B.

Jest to przyzwoite 380Watt mocy ciągłej. Koszt to około 400zł. wiec nie duzo! Wzmachol MAGNAT EDITION MONO 350 Watt mocy ciaglej, czyli w sam raz. Ceno około 450-500zł.

Co do zestawu przód poleciłbym aktywny zestaw zwrotnic do podziału częstotliwości pomiędzy tweeterem a głośnikiem srednio-niskotonowym.HELIX DARK BLUE 62.1 to przyzwoity zestaw za około 200zł. W zestaw wchodzą 2 tweetery, 2 głośniki średnio-niskotonowe, oraz zwrotnice. Sam posiadam zestaw firmy Helix i jestem z niego zadowolony. Myślę że całkowity zestaw za mniej niz 1000zł. to dobre rozwiązanie. Co do radia to polecam JVC-KD G731 Mos-Fet 4x50Watt z USB. Koszt radia około 650zł. Tak więc komplet to około 1700zł. MAX! więc warto!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Mod. pozwoli nam na trochę prywaty niezwiązanej z tematem

a dotyczącej Twojej Astry. Pytałem czy to Twój wózek, bo

prawdo podobnie widziałem „ASTERIX” na żywo .

Wracając do tematu nagłośnienia mojego opelka corsiaka

Przód - dobrze wygłuszone (wytłumione) drzwi + Helix Dark Blue 62.1

powinno stworzyć dobrą przednią scenę dźwiękową Osobiście myślałem Hertz-ach o podobnych parametrach

Tył – bagażnik , może być , ale nie dla mnie , za mocny , wystarczy mi 100W w RMSie , no może troszkę więcej . (150W RMS to max )

Może znajdziesz coś godnego do polecenia , Z góry śliczne dzięki .

PS. Radio już mam PIONEERA DEH-P4900IB myślę że powinno

dać radę , raczej nie będę zmieniał .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz jest również nie byle jaki. Mianowicie jest on klasy D, czyli pobiera tyle z akumulatora co nic

I tu bym się kłócił. Mam prośbę, doszkól się jeśli chodzi o informacje na temat klas wzmacniaczy.

Klasa D to wcale nie taka rewelacja, jej jedyną zaletą jest wyższa sprawność w porównaniu do innych klas(A i AB). Wadą jest gorsza jakość dźwięku i problem z odtwarzaniem wysokich częstotliwości(dlatego też jest ona używana najczęściej do subwooferów).

Kolejna kwestia to błędne przekonanie, że wzmacniacze klasy D to wzmacniacze cyfrowe.

 

Po to tuba ma podbicie, aby dodać miękkości bassu.

Po to mam dobry głosnik, żeby nie stosować podbicia.

 

Co Byś mi polecił na przód o co do bagażnika , tuba odpada (już miałem ) Oczywiście w rozsądnej cenie.

Co znaczy rozsądna cena?

Za ok. 200zł masz do wyboru(z nowych) helixy dark blue lub velocity v6.

Co do subwoofera to zależy czy ma być nowy czy może być używany. Kolejna kwestia to do jakiej muzyki ma on być przeznaczony.

Mały i bardzo szybki jest MDS 08 intertechnika. Jeśli miałoby być coś większego to szukałbym jakiegoś rockford fosgate, emphasera czy earthquake.

Daruj sobie głośniki takich firm jak Pioneer, JBL(aktualnie tylko seria gti gra odpowiednio do ceny), czy Infinity(mam na myśli serie reference). Lepiej poszukać jakiejś używki rockforda z wyższej serii bądź emphasera.

Będziesz mieć bardzo szybki bas, a i o masaż pleców nie będziesz się musiał martwić.

 

A wiec polecilbym skrzynie basową SONY XS-L124P5B.

Jest to przyzwoite 380Watt mocy ciągłej. Koszt to około 400zł. wiec nie duzo! Wzmachol MAGNAT EDITION MONO 350 Watt mocy ciaglej, czyli w sam raz. Ceno około 450-500zł.

I po co komu taki głośnik, który za tę cene prezentuje marną jakość. Wg mnie lepiej kupić JBL'a GT4. Przynajmniej łatwiej to napędzić.

 

Ale wracam do

prosby o sprzet do corsiaka. Zacznę moze od bagaznika.

Ja myślałem, że najważniejszy jest przód, później można myśleć o subwooferze.

 

Na początek zacząłbym od przodu i dobrze wytłumionych drzwi. Do tego kupiłbym jakąś przyzwoitą czterokanałówkę(łatwiej uzyskać większą moc ze względu na mostek), darowałbym sobie w tym momencie blaupunkta, carpowera, magnata czy mac-audio, z przodu priorytetem jest brzmienie i dobra kontrola nad głośnikami(ja mam np. do tweeterów soundstream'a USA100, który ma damping factor na poziomie 200, dla przykładu carpower i blaupunkt mają 100, a to już dwukrotna różnica).

Najlepiej szukać czegoś soundstream'a, coś ze starych serii axtona, hifonicsa i wzmacniaczy tego pokroju. Zyskamy przyzwoite brzmienie i dobrą kontrolę nad głosnikiem("kosztem" niższej mocy z reguły).

Może to kogoś zdziwić, ale philips ma wzmacniacze o bardzo przyzwoitym brzmieniu. Mam w domu bardzo chwalony model DAP600, który jak się okazuje jest praktycznie kopią alpine 3554.

 

Jest to przyzwoite 380Watt mocy ciągłej.

Jakbyś mógł to wytłumacz jedną rzecz. W jaki sposób chcesz z 2" cewki osiągnąć moc wyższą niż 300W RMS? Nie zasłaniaj się parametrami producentów, bo od dawna wiadomo, że producenci naciągają parametry(szczególnie jeśli chodzi o moc) i sony nie jest tu wyjątkiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wyraźnie TaTUS napisał, że słucha muzyki cicho, więc jak cicho to miękkość, a nie bum bum bum! Utrzymuje się przy pierwszej wersji, i zdania nie zmienie. A co do kwestii zacznę od bagażnika, to prosiłbym zapoznać się z temacikiem. Wzmacniacz i Subwoofer królują w temacie. Sprawy przodu to już czysty dodatek w tym temaciku. Jeżeli chodzi o tony inne niż sub, to poleciłbym założyć temat o wyższych tonacjach. To jest temacik o subach i wzmacholkach, więc . . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności