Skocz do zawartości

Jak dobrać subwoofer i wzmacniacz?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Za tak niewielką kasę naprawdę jest czym się cieszyć.

Ja ostatnio podpiąłem u kumpla głośnik earthquake'a, który kupiłem za 100zł na allegro(używka, z bardzo starej serii), w połączeniu z alpine 3537(180W w mostku) i zwrotnicą aktywną kenwood'a, gra wyśmienicie. W porównaniu z magnatem classic240, z którym grał wcześniej to różnica jest kolosalna. Teraz dopiero sub zaczął grać, jego szybkość jest fenomenalna, aż zatyka dech w piersiach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko co myślicie o firmie vibe, a dokładniej o skrzyni basowej vibe cbr12 na rok 2008, która ma 550 RMS i jest już z wbudowanym wzmacniaczem, ktoś spotkał się kiedyś może z tym sprzętem i z tym rozwiązaniem osobiscie, czy jest to dobra rzecz kupować zintegrowany wzmacniacz ze skrzynia.

 

http://www.vibeaudio.co.uk/products/evoactives/images/image007.jpg

 

http://www.audiostrefa.pl/product_info.php?products_id=3077

 

http://www.ciao.co.uk/Vibe_CBR_12_Active__Review_5705243

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta "tuba" gra wg mnie tragicznie(mułowato i jednostajnie).

Co do wzmaka to zwykła budżetówka, po której żadnej rewelacji bym się nie spodziewał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta "tuba" gra wg mnie tragicznie(mułowato i jednostajnie).

dokładnie, popieram w 100%. W tej cenie i z tym wzmacniaczem polecam Magnata Xpress 12, jest to również budżetówka, ale gra naprawdę dużo lepiej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość Anonymous

MÓJ BRAT dostał skrzynie basową blaupunkta 800W- podobno,i zastanawiamy sie jaki wzmacniacz(niedrogi) do niej dobrać,prosze pomóżcie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lord_wiader
niunia20, napisz proszę ile pieniązków jesteś w stanie przeznaczyć na ten wzmacniacz i czy wiesz co to za model "tuby", może masz jego zdjęcie(subwoofera, nie brata :) )?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Odświeżam temat i mam nadzieję że ktoś mi pomoże ???

Otóż chce kupić wzmacniacz + skrzynie basową (czy tam subwoofer) i kompletnie się na tym nie znam :wink: chce przeznaczyć ok 1000zł i nie musi to wcale mocno walić. Radio mam Pioneer DEH-P4800MP, głośniki są fabryczne ale posiadam na stanie PIONEER TS-A6911 i nie wiem czy mam je zakładać czy co, jeśli ktoś byłby tak miły i poradzić co zrobić byłbym wdzięczny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej muzyki słuchasz?

Może warto część tej kwoty przeznaczyć na wygłuszenie drzwi i dystanse z mdf'u + zestaw odseparowany z przodu?

Jeśli sprzęt nie ma "ostro walić" to może warto zastanowić się czy na pewno chcesz tę kasę w ogóle wydać na sub czy nie lepiej zainwestować w dobry zestaw odseparowany na przód, drzwi wygłuszyć matami bitumicznymi(boll lub STP) i zasilić go czymś konkretnym?

 

U kumpla woofery DLS R6A na moim Philipsie DAP600 zagrały tak, że miałem wrażenie, że w bagażniku siedzi jakiś subwoofer na 8" głośniku. Auto to omega kombi.

 

Osobiście poszedłbym w kierunku dobrego zestawu na przód, np.

Monacor Preset-1:

http://www.allegro.pl/item552664853_okazja_monacor_predator_preset_1_okazja.html

Zasilony dobrą 2 kanałówką lub 4-ro kanałówką w mostku(mam na sprzedaż Philipsa DAP6040, sprzęt jeszcze z czasów kooperacji z alpine).

Do tego położyłbym już okablowanie pod ew. sub(czyli grubsze zasilające + dodatkowa para kabli RCA).

Przy dobrze wygłuszonych drzwiach i głośnikach na dystansach z MDF'u przód zagra basem na pewno, a jak to ci będzie mało to wtedy dopiero poszedłbym w kierunku subwoofera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności