Skocz do zawartości

Opony zimowe


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam, stałem sie posiadaczem ZafiryA, myslę już o zimówkach, doradźcie proszę jakie są optymalne,tzn. stosunek jakości do ceny każde spostrzeżenia i doświadczenia są dla mnie cenne, pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

jest fajna strona z opiniami o roznych oponach, ja na jej podstawie wybrałem zimowe Nokiany WRG2, a letnie mam Nokiany H

Oba komplety wybralem po porzeczytaniu opini ze strony www.opony.com

Jak sie na nich jezdzi okaze sie zima, a co do letnich to napewno sa ciche, ale za mało jescze na nich przejechałem zeby pisac cos wiecej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też już powoli myslę o oponach zimowych do Zafiry. Na razie wybór padł na Dunlop Winter Sport M3 195/65/15. Cena zalecana to okooo 270zł/szt ale jak dobrze poszuka to za 200zł już kupi. Chciałem w sumie 185/65/15 ale ciężko je dostać i są droższe nawet od 195/65/15

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Sorki ale nie zaglądałem wcześniej. Górna granica cenowa to 220 zł. Jeśli oczywiście warto by było dołożyć po 10 czy nawet 20 na sztuce to jest do zrobienia. Właśnie rozmawiałem z pewnym oponiarzem który zapewne chwali żeby sprzedać i zaproponował mi nijakie KUMHO. Rozglądałem się trochę w necie, za wiele o zimówkach nie ma, jest to koreańczyk wchodzący z oponami na rynek europejski, bardziej znany w Stanach-aczkowiek recenzje te które sie pojawiły są obiecujące. Oponiarz chwali mówiąc że sam jeździł na takich asymetrykach (KUMHO KW 17) poprzedniej zimy, zadowolony bardzo, teraz jeździ na letnich tej firmy -reasumując zastanawiające ponieważ nowe mercedesy salonowe i nie tylko mają je na obręczach.

Cena za 195/65R15 185 zł. - chyba warto pomyśleć. Na szczęście do zimy jeszcze troszkę, a coś i tak trzeba kupić. Pozdrawiam :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje coś takiego do wyboru:

 

Michelin ALPIN A3 195/65R15 91 T

 

Yokohama AVS Winter V901 195/65R15 91 T

 

Goodyear ULTRA GRIP 7 195/65R15 91 T

 

Goodyear Ultra Grip 7+ 195/65R15 91 T

 

Dunlop SP WINTER SPORT 3D 195/65R15 91 T

 

Bridgestone LM25 195/65R15 91 T

 

Continental ContiWinterContact TS810 195/65R15 91 T

 

Nokian WR 195/65R15 91 T

 

Dunlop SP WINTER SPORT M3 195/65R15 91 T

 

Firestone WINTERHAWK 195/65R15 91 T

 

Oponiarz chwali mówiąc że sam jeździł na takich asymetrykach (KUMHO KW 17) poprzedniej zimy, zadowolony bardzo, teraz jeździ na letnich tej firmy -reasumując zastanawiające ponieważ nowe mercedesy salonowe i nie tylko mają je na obręczach.

Ja bym nie ryzykował takiej nieznanej marki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku kupiłem Goodyear Ultra Grip 7 i jak dotychczas jestem b. zadowolony. W internecie były poniżej 200 zł. pzdr.

Po ostatnim sezonie polecam Good Year UG 7 - coś koło 230 płaciłem za sztuke. Bardzo dobra opona. Na lodzie troche problem ale abs nadrabia :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

koledzy a ktoś jeździł może na Winterhawkach Firestona ??

W tym roku wyszedł nowszy model lepszy od poprzedniego ale nie mam pojecia jak się jeździ na poprzednich ?? Fenix2 - wymieniłes je jako ostatnie czy miałeś jakiś ukryty cel w rankingowaniu ;) ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się pod temat.

Aktualnie w NorAuto trwa promocja na zimówki, sprzedają je bez VAT'u (a więc około 18% taniej). Ojciec namierzył do Zafirki jakieś opony Nokian - bieżnik dość ciekawy, jakby pseudo-kierunkowy. Czy ktoś może wypowiedzieć się na temat tej firmy? nigdy na takich nie jeździłem, więc będę wdzięczny za komentarze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności