Skocz do zawartości

Opony zimowe


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Ja również zainteresowałem się tymi oponami. Od kilku już osób słyszałem że te Finlandzkie oponki są jednymi z lepszych na rynku a porównując cenę do jakości to wypadają bardzo korzystnie. W Norauto załaciłem za oponkę 195/65/15 WG2(jakoś tak) tylko 245 zylka co jest super ceną ;)

Kolega ma podobne z astrze 2 i jest z nich bardzo zadowolony.

 

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

koledzy a ktoś jeździł może na Winterhawkach Firestona ??

W tym roku wyszedł nowszy model lepszy od poprzedniego ale nie mam pojecia jak się jeździ na poprzednich ?? Fenix2 - wymieniłes je jako ostatnie czy miałeś jakiś ukryty cel w rankingowaniu :D ??

Moja poprzednia furka smigała na Winterhawkach Fireston kupiłem nówki przez necik i trzy sezony przelatałem bez uwag są ciche ładnie trzymają na śniegu, na lód cóż bez kolców nic nie pomoże. Po trzech sezonach mają jeszcze sporo bieżnika i na pewno ze dwa sezony jeszcze pojeżdżą śmiało mogę je polecić w mojej ocenie na 5 otrzymują 4,8.

Teraz też rozglądam się za dobrymi cenami na porządne oponki bo moja Zafka na letnich kapciuszkach, także jak namierzycie koledzy coś ciekawego to podzielcie się wiadomościami.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździłem moim poprzednim autkiem na Nokianach. Polecam wszystkim te oponki, żadne inne nie trzymały się tak drogi w warunkach zimowych.Teraz kupiłem Barum, masakra po prostu Czesi powinni złapać się za głowę jak można takie badziewie produkować.Po za tym jeździłem na zimowych Pirelli, Michelin, Dębica żadne nie sprawowały się tak dobrze ja nokian, naprawdę polecam te oponki! :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edde dlaczego miałby kupować H?

Indeks T jest do 190 km/h, ale nie znaczy to że jak OSIĄGNIESZ (jak Ci się uda i jesteś przy zdrowych zmysłach :wink:) Zafirą 190 to się rozsypią. Wytrzymują chwilowe przeciążenia o wiele wyższe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choćby dlatego że takie są zalecane dla tego modelu samochodu, taka zafira ma np. max prędkość 175km/h a zalecenia opony są da ideksu 91H (210), jak nyślisz , dlaczego? czyżby desperaci jeździli 210 a w porywach i wiecej bo wytrzyma więcej??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :wink:

Ja zakupiłem Kleber Krisalp HP2 cena za opony nowe z gwarancją i felga (uzywana) 230 zł szt

 

prosze o info może ktoś juz jeździł na kleberach i może podzielić sie opinią , na letnich też mam Kleber i jestem bardzo zadowolony

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edde! Sam sobie zaprzeczasz! Jak max prędkość dla tego modelu jest 175 to jakim cudem ma osiągnąć 190 km/h?? Chyba, że zjeżdża z Kasprowego z silnym wiatrem od tyłu...

Chcesz przepłacać Twoja sprawa ale nie wmawiaj innym, że popełnili błąd gdy tego nie zrobili...

Tyle z mojej strony, kończę bo wątek dotyczy czego innego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj uważnie mojego posta a moze zrozumiesz, rozumując Twoim tokiem myślenia to we wszelkich instrukcjach i zaleceniach jest błąd popełniony przez hopla (czyli to nie ja jestem autorem tego "błedu" ale producent naszych wspaniałych maszyn), bo po cóż oni nikczemcy nakazują stosować indeks H?? przecież my max 120 jeździmy... ??? kupujmy indeks L albo max P, po co nam to T czy H ;)

 

ps. akurat jestem przed zakupem zimówek i na pewno będą one w indeksie H, bo tak powinno być i będzie, strasznie nie przepłacę a na oponach, jak się przekonałem z własnego doświadczenia, przesadnie oszczędzać nie warto, zresztą "Polska to bardzo dziwny kraj", kraj w którym nalewki wciąż robią karierę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności