Skocz do zawartości

Komputer pokładowy z Zafira B - ważne ,proszę o pomoc


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam !

Od niedawna jestem właścicielem Zafira B rocznik 2006. Wydawało mi się ,że w samochodzie tej klasy pokazywanie zużycia paliwa itp. to podstawa , jednak jak się okazało nie. Ja sam nie mogę do tego dojść ,a w serwisie Opla też mi zbytnio nie pomogli bo stwierdzili ,że w tej opcji akurat nie ma. Fakt ,że jak naciskam BC to tylko jest tam miernik ,a powinno być tego więcej. Dlatego pytam czy jest może jednak jakiś sposób żeby takie dane mi pokazywał ? Czy jest może możliwość nowego oprogramowania lub dokupienia czegoś i jaki jest mniej więcej tego koszt? I też mam pytanie czy możliwe żeby te dane pokazywał wyświetlacz co jest na tablicy prędkościomierza ,czy ten jest tylko od kilometrów? Proszę o porady i pomoc, gdyż naprawdę nie mam pojęcia co mogę zrobić żeby takie dane mieć ,a wydaję mi się że taki samochód takie podstawowe dane powinien mieć . Z góry dzieki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam ja tez jestem posiadaczem opla zafiry tyle ze kupywalem ja w salonie nowa u znajomego i sam konfigorowalem opcje zakupu Za komputer pokladowy doplacalem ok 1700 zl dodatkowo aby byly wyswietlane dodatkowe funkcje takie jak spalanie zasieg zuzycie klockow hamolcowych plyn spriskiwacza i takie inne tak ze jesli nie ma tego fabrycznie to jest problem bo fizycznie nie ma czujnikow ktore podaja sygnal do komputera a on do wyswietlacza . Pewnie jest opcja podlaczenia ale to wymaga dobrej znajomosci i przede wszystkim koszty pewnie kosmiczne .A co do zafiry to byly one i sa dostepne bez komputera pokladowego. Pozdrawiam. :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne u Ciebie jest tak jak w A III.

To czy będziesz miał zużycie paliwa zależy od posiadanego wyświetlacza.

Jak masz GID to da się to aktywować Techem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a wie ktoś czy z zachodniopomorskim takie usługi świadczą i gdzie ? Może jakieś inne porady ? Bardzo mi na tym zależy,dlatego tak pytam...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam!! chciałem zmienic język na polski,nie dali rady w oplu w krakowie z powodu nawigacji,ale za 150 zł wszczepili mi ta możliwość oglądania srednich zużyć,przejechanych km i na ile jeszcze zostało paliwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!! chciałem zmienic język na polski,nie dali rady w oplu w krakowie z powodu nawigacji,ale za 150 zł wszczepili mi ta możliwość oglądania srednich zużyć,przejechanych km i na ile jeszcze zostało paliwa.

ostell co masz na mysli ze nie dali rade zmienic jezyk na polski - bo masz navi?? cjak sie tlumaczyli? gdzie byles - w ktorym salonie konkretnie?

jaka masz navi? z jakim wyswietlaczem? jaka mape? jak sie nie myle to jezyk navi mozna zmienic samemu strona 122 niemieckiej instrukcji obslugi...

 

ale dziwie sie ze mialem navi a nie miales BC :wesoly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności