Skocz do zawartości

położenei wskaźnika temperatury-w pionie czy nie??


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanie

czy przy normalnej pracy silnika wskazówka temperatuty powinna stać na skali pionowo?

w mojej corsie przeważnie leży sobie u początku skali, czasem skoczy na ok 100 stopni i sie wlaczy wentyator

 

corsa 1,4 60KM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum dużo jest informacji na temat temperatury silnika. Wystarczy wklepac w wyszukiwarkę. Temperatura zależy od kilku czynników: temperatury otoczenia, obciążenia silnika, prędkości (jazda w korkach). Z tego co piszesz to wszystko jest w Twoi autku O.K. Najważniejsze że wentylator załącza się kiedy trzeba :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze zalezy-tylko w innych samochodach spotkałem sie z tym ze temperatura stoi pionowo juz po paru km, a silnik grzeje sie tak ze wentylator sie włącza tylko gdzieś w korkach duzych

 

u mnie wskazówka jest b. dlugo na samym początku skali-praktycznie nigdy nie byla w pionie. mam ten samochod krotko i testuje ale wydaje mi sie to dziwne-

czytalem ze jak jest walniety termostat to silnik jest niedogrzany i sa takei objawy jak u mnie:

tzn niski wskaźnik temperatury i b duze spalanie (ostatnio w mieście spalił mi ponad 10l/100)

 

[ Dodano: Wto Sie 12, 2008 10:47 ]

moze zadam jeszcze inaczej pytanie-

po jakim czasie, ilosci km (przecietnie) czujnik temperatury powinien osiagnac poziom ok 92 stopni ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli pali Ci więcej niż kiedyś to wymień termostat i po zawodach, u mnie nigdy nie dochodzi do 90, jak były gorące dni i na dworze było pona 30 na + a u mnie na silnik 85-86 :D do 90 to mi dochodzi jak jade autostradą 150-160km/h a tak to marzenie ściętej głowy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nigdy nie dochodzi do 90, jak były gorące dni i na dworze było pona 30 na + a u mnie na silnik 85-86

Nie znam się na dieslu ale w benzynowym byłoby coś nie tak gdyby silnik nigdy nie osiągał 90 stopni a już zwłaszcza w gorące dni podczas jazdy po mieście.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafaln1 to nie jest normalne :D jak kupowałem swojego klekota było +2, cała nocka z mrozikiem -5 pod chmurką i po przegonieniu go z pedałem do podłogi po 6 km było równo 90, mam po prostu termostat do wymiany, w oplu krzyknęli sobie 150 więc podziękowałem, a tak to nie rozglądałem sie jeszcze za żadnym mechaniorem, pali tyle co paliła to do zimy ją przetrzymam a jak zimą będzie tragedia z temperaturą to wymienie termostat i powinno byc ok

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testowalem go dzis

temperatura na zewnatrz 33 stopnie

 

moja corsa po3,5 km ledwo nabrala 90 stopni

po 5 km ok 92

jak jezdzilem po miescie z 15 km to temp skoczyla na ok 97 ale zaczela spadac

 

niby jest ok ale pali jak smok i nie podoba mi si eto ze lapie temp dopiero po 5 km

w kazdym innym samochodzie nawet dieslu taka temp w lata byla po max1 km

 

czy to normalne w corsie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby jest ok ale pali jak smok i nie podoba mi si eto ze lapie temp dopiero po 5 km

w kazdym innym samochodzie nawet dieslu taka temp w lata byla po max1 km

wybacz ale to chyba po odpaleniu na luzie z pedałem do połogi albo cały czas but 1,2,3 i hamulec, to jest troche niewykonalne jeśli masz zimny silnik to on musi miec troche czasu na rozgrzewke :P poza tym to termostat masz raczej ok i nie czepiaj się szczegółów, inni ludzie gorzej mają :( nie wiem ale może przepływomierz, wszystkie filtry, silnik krokowy ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro tak to spoko

tlyko czemu pali 10/100 km -jezdze raczej spokojnie 2000-3000 max obrotow

filtr powietrza mam czysty-

olej i rozrząd jest do wymiany ale to raczej nie wplywa na spalanie

kupiłem ten samochód niedawno i testuje wiec nie wiem dokladnie co w nim i kiedy bylo robion

e

 

wyczytalem ze przy takim spalaniu mogl pasc wlasnie przeplywomierz albo czujnik wic moze sie ich niepotrzebnie czepiam-a problem tkwi wczym innym

 

mam jeszcze clio 1,2 60km 98r co pali 6-7/ 100 a ta corsa 1,4 60 km 97r >10/100km

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności