Skocz do zawartości

Zafira demontaż licznika


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 116
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

a gdzie podaj linka jak z allegro czy te co podałem wcześniej są dobre

kupilem je w sklepie w Gliwicach niebieskie ,kupilem tez diody niebieskie do wewnatrz efekt super,i wsadzilem postojowki biale led,fajny efekt.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt niebieskiego podświetlenia konsoli fajny.Czerwony sądzę też fajnie wyjdzie-widziałem kiedyś w audiku-nawet nawet.

To może zapytam jeszcze o oświetlenie wnętrza autka.S ą żaróweczki nad lusterkiem i po bokach na środku dachu i na tylnej klapie.Może białe ledy ładniej by wyglądały?Czy może nie da się tam tego wsadzić?

A co do podświetlenia klimy i przycisków lusterek to jeżeli nie ma takich małych ledó to może te żaróweczki pomalować jakimś transparentnym lakierem? :wino:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slawinek

 

 

No to jak z tym demontarzem tego licznika. Łatwe to jest. To są te wkręty które są na widoku. Te kilka. ok 7 jak naliczyłem. Czy jeszcze są jakieś myki. A reszta czyli licznik też jest zamontowany pewnie wkrętami. A te diody co kupiłeś to daj linka jak wyglądają.

Czy naprawdę łatwizna przyu wymianie.

Dzięki.

Pozdrawiam. :wino:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie swego czasu troche posiedziałem :lol: i powymieniałem wszystkie żaróweczki ( oczywiście gdzie się dało ) na ledy :wino: efekty mojej pracy możecie zobaczyć tu: ZAFIRA A niestety ale nie udało mi się zmienić podświetlenia przebiegu kilometrów i komputera bo niebieskie diody zmieniały kolor podświetlenia na zielony ( podejżewam że w niektórych modelach jest żółta folia w wyświetlaczach i stąd te efekty ) jeżeli chodzi o klimatyzacje to zmieniłem podświetlenie przycisków i pokręteł ( potrzebne diody 3mm na 12V - ja kupowałem na allegro, mała lutownica i troche cierpliwości ;) ), a wyświetlacza nie ruszałem bo bałem się wyżej wspomnianego efektu jak w komputerze.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zajebiście. Ale z tym bagażnikiem to przesadziłeś. Tuning na 100%. Ale u mnie to nie wypali bo bagażnik mam zawsze zawalony.

Pozdrawiam.

 

A tak przy okazji jak wymieniłeś w CD.

Pewnie tgrzeba radio rozkręcać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem orginalnego dywanu to sobie taki sprawiłem ??? , a co do radia to takie same diody jak w klimie no i troche lutowania.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajny efekt ale ten wyświetlacz od kompa hmmm kolega torgal ma podświetlone na niebiesko hmmm może i jest tam jakaś folia.

 

Ciekawe jak na czerwono by wyszło heh korci mnie ale narazie wszystkie żarówki palą.

Wymienię sobie chyba na białe ledy w oświetleniu kabiny bo mnie ten półmrok z żółtych lampek nieco mierzi no i w schowku tez walne białego.

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W koncu przebrnąłem przez to wszystko. Ktos kto wymyslil taka konstrukcje zeby zmienic zarowke zasluguje na nagdode nobla.

A oto opis ze zdjeciami.

ZDJECIA POWIEKSZAJA SIE PO TAPNIECIU.

Najpierw wyjmujemy radio. Oczywiscie po wyjeciu radia trzeba takrze wyjac metalowa kieszen. Ja nie mialem sruby zabezpieczajacej od kradziezy wiec kieszen wyszla odrazu.

Dołączona grafika

 

W nastepnej kolejnosci odkrecamy trzy czolowe sruby

 

Dołączona grafika

 

Potem wkret w nawiewie po prawej

 

Dołączona grafika

 

I pod spodem

 

Dołączona grafika

 

Przy bloku kierownicy z jednej i z drugiej

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

W schowku na bezpieczniki

 

Dołączona grafika

 

A teraz kilka utrudnień. Musimy wyciągnąć włącznik swiatel. Najpierw pociągamy do siebie pokrętło i cienkim śrubokrętem od spodu naciskamy zapadkę aby zeszlo. Nastepnie dwoma malymi srubokretami podwadzamy blaszki ktore sa po bokach i calosc rownoczesnie ciagniemy do siebie (ja to co prawda zrobilem troche inachej- tzn gdy zdjąłem czesciowo oslone dostalem sie do wlacznika od tylu, blaszki podgiąłem rownoczesnie jedna reka a calos wypchnąłem od srodka)

 

Dołączona grafika

 

Kratka wentylacyjna po lewej stronie przy slupku wychodzi bez problemow, trzeba odciagnac srubokretem zapadke a nastepnie delikatnie przechylic calos ku dolowi. samo wyskoczy.

 

Dołączona grafika

 

Oczom naszym ukazuje sie kolejny wkret

 

Dołączona grafika

 

Nastepnie konsola srodkowa. Odkarecamy jeden wkret pod zapalniczka, unosimy i obracamy jednoczesnie calosc. Odpinamy (lub nie ) popielniczkę z zapalniczkom zebmy nam nie przeszkadzały, i zabieramy sie za kolejne dwa wkrety.

 

Dołączona grafika

 

Teraz troche namieszalem na zdjeciach ale mysle ze wszyscy zainteresowani połapią sie o co biega. Punkt piaty na zdjeciu to wlasnie konsola srodkowa, trzyma sie to oslony na trzech zaczepach z czego srodkowy jest najwaznieszy i to jego trzeba odgiac ku dolowi srubokretem. Teraz blok kierownicy, oczywiscie najpierw dwa wkrety od przodu (odkrecane na zmiane po przekreceniu kola kierownicy i zdjeciu zaslepek.Dobrze jest tez odkrecic jedna śrubkę od samego spodu. Zdejmujemy gorna obudowe, luzujemy dolna i odpinamy manetki po obyduch stronach.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Po delikatnym wysunieciu oslony licznika pozostaje nam jeszcze wyswietlacz radia/komputera i przewody oswietlenia. jedno jak i drugie wysuwa sie. radia do gory swiatel w dol.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Teraz najprostsze, odkrecamy dwa wkrety u dolu licznika i przesuwamy wajchę w lewo

 

Dołączona grafika

 

Z reszta to juz chyba sobie kazdy poradzi. :oops:

A o to efekt kocowy

Same kilkometry w dzien

 

Dołączona grafika

 

Oraz efekt przy lekiej szarówce

 

Dołączona grafika

 

I w nocy. mala dygresja kolega torgal nie moze miec balych zegarow. Masz raczej czarne zegary z bialymi cyframi

 

Dołączona grafika

 

KONIEC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności