Skocz do zawartości

Astra II ecotec 1.6 16V Z16XEP - Gliwice


Gość Dob

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zgodnie z opisem - mam Astrę II 1.6 16V Z16XEP - wyprodukowaną w Gliwicach.

 

Otworzyłem maskę i zauważyłem, że coś mi tak bucha z silnika, że maska jest jakby "przypalona" :D od strony silnika. Od czego to może być ? Co zrobić aby temu zapobiec w przyszłości ?

 

Dołączona grafika

 

Drugie pytanie - zauważyłem, że wózek jest jakby oszczędnie zmontowany:

1. Po wewnętrznej stronie maski .... nie ma ŻADNYCH wygłuszeń :wink:

2. Rozrząd nie ma osłony http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/bored.gif

3. O osłonie silnika od spodu nawet nie wspomnę http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/excl.gif

 

Czy ktoś kto ma Astrę z tym samym lub podobnym silnikiem ale zmontowaną POZA Gliwicami może mi napisać, czy u niego jest tak samo ?

 

Druga sprawa - czy warto założyć te rzeczy kupując jakieś używki na allegro? Co sądzicie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworzyłem maskę i zauważyłem, że coś mi tak bucha z silnika, że maska jest jakby "przypalona"

Zabrudzenie maski na wysokosci bagnetu, sprawdz czy jest wlozony prawidlowo do konca. Jesli nie to, otworz maske, niech ktos Ci mocno przegazuje i obserwuj silnik.

 

Po wewnętrznej stronie maski .... nie ma ŻADNYCH wygłuszeń

Standard dla polskiej wersji, oszczednosci na czasie i kosztach

 

Rozrząd nie ma osłony

Nie rozumiem, nie ma tej plastikowej oslony?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Rączka bagnetu powinna posiadać uszczelkę - jak jej nie ma to będzie Ci olej wyrzucać.

 

Osłona rozrządu powinna być!

 

Wygłuszenie maski dostaniesz na Allegro - warto je mieć!

http://www.allegro.pl/item420941610_wygluszenie_maski_opel_astra_ii.html

 

Polecam także osłonę pod silnik - z osłona nie brudzi się tak bardzo (nawet nie uwierzysz jak bardzo :D )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj o tym że Astra z Gliwic jest tania w porównaniu z innymi autami tej samej klasy np. Astra III ,Golf,Civic itd.

Coś za coś.

Tańsza jest tylko Dacia Logan :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłona rozrządu powinna być!

 

Wygłuszenie maski dostaniesz na Allegro - warto je mieć!

http://www.allegro.pl/item420941610_wygluszenie_maski_opel_astra_ii.html

 

Polecam także osłonę pod silnik - z osłona nie brudzi się tak bardzo (nawet nie uwierzysz jak bardzo :lol: )

Dzięki za adres - już kupiłem - 55 pln za nówkę wygłuszenie to rozsądna cena. Teraz muszę się zastanowić jak to zamontować :P

Zastanawiam się jeszcze nad wygłuszeniem przegrody silnik - buda. Czy w astrach nie robionych w Gliwicach tam też znajduje się jakieś wygłuszenie ? Czy ktoś może mi podrzucić fotkę ?

 

Co do osłony rozrządu to takowej nie mam i noszę się z zamiarem kupna. Tak samo jak osłony silnika - i to jeszcze przed zimą :piwo:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Czy w astrach nie robionych w Gliwicach tam też znajduje się jakieś wygłuszenie ?

Tak - z zamontowaniem możesz mieć problem bo w fabryce montuje się je przed założeniem wszystkich przewodów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co do wygluszenia miedzy budą i silnikiem ja osobiście takie cuś posiadam, jak wroce z pracy wieczorem to wrzuce fotke:)

 

Przepraszam za jakość zdjęć-robione telefonem.

 

 

U mnie to wygląda tak:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem z którego roku masz tą Astrę ale osłony między budą a silnikiem czyli na przegrodzie czołowej nie założysz z tego powodu że nie ma tam szpilek które były w wersjach z osłonami.

A jak chcesz mieć wszystkie wygłuszenia to jeszcze musisz tylko kokpit wyjąć i dać pod spód wygłuszenie od środka :shock:

Ogólnie daremna droga,próżny trud.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm..

To nie jestem pocieszony, z tego co widzę na zdjęciu u mnie przegroda jest goła :shock: .

 

Czy widzicie jakiś sposób aby zaradzić brakowi wygłuszenia na przegrodzie?

Czy ktoś widział ten fragment wygłuszenia gdzieś w sprzedaży ? (nawet jakbym miał go trochę pociąć aby założyć to i tak mi się powinno opłacać).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde az takie glosne masz to auto? Przejedz sie kiedys jakas z wygluszeniem i zobaczysz ze cudow nie czyni...ja mam w rodzinie obie wersje (z polski golasa i z niemiec - wygluszona) i roznicy duzej nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności