Skocz do zawartości

Astra II ecotec 1.6 16V Z16XEP - Gliwice


Gość Dob

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mariusz_760301

Czy widzicie jakiś sposób aby zaradzić brakowi wygłuszenia na przegrodzie?

To akurat nie jest problem - wystarczy przykleić dobrą folię obustronnie przylepną pod oryginalne wygłuszenie lub kupić taką piankę wygłuszającą (samoprzylepną) i ręcznie to po docinać - duuużo pracy będzie z robotą :shock:

 

Jak się uprzesz to zrobisz :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat nie jest problem - wystarczy przykleić dobrą folię obustronnie przylepną pod oryginalne wygłuszenie lub kupić taką piankę wygłuszającą (samoprzylepną) i ręcznie to po docinać - duuużo pracy będzie z robotą :mrgreen:

 

Jak się uprzesz to zrobisz 8)

Oryginalne wygłuszenie na przegrodzie czołowej jest klejone do budy :D ?

Ja myślałem, że jest przypinane spinkami. Czy ktoś kto je ma :lol: może napisać jak zamontowano ?

 

Druga sprawa - wygłuszenie maski - jak je zamontować? Podobno na "spinki". Jak one wyglądają i gdzie je można znaleźć? (prośba o llink).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak na masce wto w G wyglada ale w F sa to takie kolki

dzialanei podobne jak te do tapicerki tylko ez z wierzchu sa prostokontne

koszt w ASO opole 1zl sztuka

 

wygluszenie wewnatrz trzyma sie na takich spinkach/kolkach

sa to tak jakby podkladki (duze palstikowe krazki) przykrecane na wystajace z blachy nagwintowane szpice

miedzy blacha a ten plastik przychodzi wygluszenie ktore ma w tych miejscach dziury

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygluszenie wewnatrz trzyma sie na takich spinkach/kolkach

sa to tak jakby podkladki (duze palstikowe krazki) przykrecane na wystajace z blachy nagwintowane szpice

miedzy blacha a ten plastik przychodzi wygluszenie ktore ma w tych miejscach dziury

Tyle tylko że w Astrze II z Gliwic nie ma tych szpilek bo nie spawali ich na spawalni z racji tego że nie montowano wygłuszenia.

Można zamontować te szpilki na zasadzie nitów.Przynajmniej tak się robi w fabryce jak urwie się szpilka.

Wiercisz dziurę,zamalujesz pędzelkiem by nie rdzewiało,zanitujesz nitownicą szpilkę i gotowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oszczednosc smiechu warta!

 

no to zostaje albo nitowanie albo przyspawanie tych szpicow

 

ale czy to auto warte jest takiej roboty?

jak dasz do mechanika to co on ma zrobic - roboty na ladnych kilak dni zeby to wszystko ze srodka wymontowac i poskladac z powrotem a ile bys mu zaplacil

 

jedyne co to pobawic sie samemu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Anonymous

Witam wszystkich nie wiem czy sie podpinam pod dobry temat ale potrzebuje waszej pomocy!!:twisted: Wiec tak posiadam astre f GSI 2,0 16v ecotec 136KM i pewnego pieknego dnia moj samochod przestal odpalac na goracym silniku myslalem na poczatku ze to czujnik temperatury ale okazalo sie ze nie wiec zaczalem wymieniac wszystko po kolei czyli czujnik temp, czujnik halla, czujnik walkow rozrzadu, cewke, komputer i dalej nic samochod nie ma dalej isky:(( jesli mial ktos podobny przypadek prosze o pomoc :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dob, i jak zamontowałeś to wygłuszenie maski, był z tym jakiś problem? Gdzie kupiłes to wygłuszenie w ogóle i czy materiał jest ten sam co w oryginale?

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Buick,

 

Wygłuszenie kupiłem na allegro z jakiejś upadaj`acej hurtowni - koszt 100 pln.

Materiał wygląda soldnie, choć nie jest to oryginał.

 

Zamocowanie zrobiłem na szpilki, które kupiłem w ASO. Kosztowsały jakieś 25 pln.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności