Skocz do zawartości

zablokowane drzwi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

mam zablokowane tylne prawe drzwi czyli centralny w tych drzwiach nie działa oraz cypelek jest wcisnięty i nie daje się go podnieść do góry jest jakis sposób na otworzenie takich drzwi

P{roszę o podpowiedzi

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

to szlifierka i wytnij drzwi

 

inaczej jak zdjecie tapicerki na zamknietych drzwiach sie nie dostaniesz do srodka

kilka takich przypadkow znam z innego forum

wiec sie da

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo i były to sprawy końcówek elektronicznych w zamkach.Elektryk sprawę załatwił za godzinkę .Obydwie strony.Drzwi były zablokowane i nie mam pojęcia jak on to pościągał.Podobno w Vectrach,to dość powszechna przypałość.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny przypadek, tyle że zablokowały się przednie drzwi od strony kierowcy. U mnie wykruszył się kawałek metalu w zamku i to on zablokował mechanizm rygla. Spróbuj popukać pięścią w drzwi od zewnątrz w okolicy zamka - może to pomoże. W każdym razie gdyby udało się jakimś cudem otworzyć drzwi to koniecznie zajmij się naprawą lub wymianą zamka. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zablokowany rygielek u mnie zadziałało w ten sposób:

- przy zamkniętym samochodzie wyciągnięcie przekaźnika w skrzynce pod kierownicą od centralnego (taki znaczek kluczyka na drzwiach na osłonie opisany- chyba nr 13), potem spróbuj odblokować masterem przez podniesienie rygielka- czasem tak puszcza, ewentualnie otwórz szybę i spróbuj kluczykiem otworzyć;

- drugi sposób to odłączyc akumulator przy zamkniętym samochodzie, ale wtedy masz do podłączenia od razu później komputer bo będą świecić ci SRSy i zdekoduje ci radio, jak odłączysz to kluczyk w drzwi kierowcy i otwieraj bez zasilania- tak się otwiera awaryjnie, jak nie puści to już tylko tapicera w dół i kombinowanie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedzi

 

zaczolem wlaczac i wylaczac centralnym zamkiem i jednoczesnie szarpalem ten cyngielek od otwierania drzwi i jakims cudem udalo sie otworzyc

Bylem w swojej miejscowosci po elektrykach i jkos zaden nie chce sie podjac roboty jeden kazal kupic caly zamek i on wymieni, ale moim zdaniem to nie jest wina calego zamka, bo nieraz ten rygielek zaskakuje i mozna zamknac drzwi i zeby bylo smiesznie nieraz centralny go zamyka

Z tego co wiem to nie jest to sterownik bo otwieraja mi sie wszystkie inne drzwi, albo jest to mikroprzekaznik albo siłownik ale stawiam na silownik.

U mechanika jestem umowiony dopiero na poniedzialek i to w Kołobrzegu gdzie mieszkam w Białogardzie (roznica w kilometrach to 40)

Jak tylko naprawia to dam znac co poszło

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie walnął ci mikrostyk WLKmini, który kosztuje raptem 2zł szt. ale trzeba rozbierać cały centralny w walniętych drzwiach, by się do niego dobrać. Jest tu na forum taki link jak to zrobić ze zdjęciami i z opisem i to właśnie z tylnych drzwi, bo ja walczyłem z przednimi kierowcy, a tam gorzej trochę... Ciekawy jestem ile cie skasują, skoro za używany zamek chcą po 150zł. Nowy to koszt ok.300zł. Daj znać ile kasują...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności