Skocz do zawartości

Lafayette Ermes


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli ktoś z Was używa Lafayette Ermes to bardzo bym prosił o opinie, i podpowiedzi z jaką anteną pracuje najlepiej, miejsce montażu itp....generalnie wszystko mnie interesuje :P Dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Regularnie przeglądam te dział, nie chce być złosliwy, ale wiem jak zakończy sie ten temat.... dostaniesz odpowiedz, ze kupiłes "nie wiadomo co" i ze lepiej było sobie zamówic na allegro niby nowiutkiego Unidena 520, ale bez plomb, w którym czesto grzebał jakiś magik, nie potrafiący nawet dobrze posługiwac sie lutownicą, albo dorzucić troche i kupić jakis model Presidenta. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś z Was używa Lafayette Ermes to bardzo bym prosił o opinie, i podpowiedzi z jaką anteną pracuje najlepiej, miejsce montażu itp....generalnie wszystko mnie interesuje :) Dzięki

Jeżeli chodzi o miejsce montażu to schowek nad popielniczką ma wymiary na kieszeń DIN1, ewentualnie przykręć do schowka po lewej stronie kierowcy. Jest jeszcze opcja że między fotele ale to za bardzo rzuca się w oczy.

 

Co do anteny to dobra antena dobrze współpracuje ze wszystkimi radiami.

Jeżeli chodzi o montaż do wiertarka i dziurawimy dach :P

Ewentualnie uchwyt do klapy bagażnika i na końcu zostaje magnes.

 

Napisz jakim rodzajem montażu jesteś zainteresowany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

huri_khan, w gre wchodzi tylko magnes, dziurawienie dachu w mojej Astrze = okaleczanie samego siebie :wino: za bardzo by mnie bolało :wino: w sumie antene już wybrałem - SIRIO AS100, wziąłem pod uwagę dosyć dużą czułość tego radia, miejsce w którym mieszkam i nie za częste wyjazdy na trasy (max 1 w tygodniu 80 km w jedną stronę)

jeśli chodzi o montaż radia to właśnie kieszeń nad popielniczką lub klapa od schowka po lewej (nawet bardziej skłaniałbym się ku temu miejscu)

leszek398, :wino: masz racje, spodziewałem się tu hasła "UNIDEN 520" jako jedynego słusznego wyboru, z tym że ja jestem elektronikiem i potrafie ocenić jakość sprzętu zaklądając do jego wnętrza (Ermesa widziałem, wygląda w porządku, i nie jest to"nie wiadomo co"). Głównie chodzi mi o obiektywne oceny z użytkowania a nie hasła fanatyków w stylu TYLKO NOKIA, TYLKO ALPINE itp ???

Oczywiście wyczytałem już wszystko w necie co dotyczy tego radia ale zależy mi na waszych opiniach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz już radio i myślę, że nikt nie będzie pisał co mógłbyś kupić. Jedni wolą radia typu "military" a inni wzornictwo nowoczesne. O gustach się nie dyskutuje.

Samo radio jest dobre, ma bardzo dobre filtry, nieżle się prezentuje. Miałem Zeusa a to to samo (prawie) Radio mało podatne na zakłócenia pochodzące z samochodu.

Czego mi brak? Brak RFGaina powala. W dużych miastach jest to bardzo odczuwalne.

Myślę, że chcąc ten mankament złagodzić kupiłeś antenę Sirio AS100. Fakt zmniejszony zasięg odbioru nieco poprawi komfort odsłuchu. Ale w dalszym ciągu zakłócenia z innych stacji( w mieście) będą dokuczliwe lub umiemożliwiać w miarę komfortowy odbiór.

Dobrą stroną tego radia jest elektronika i to podatna na usprawnienia, przede wszystkim ASQ.Na stronie importera jest schemat z naniesionymi poprawkami.

W/g mnie najlepszym rozwiązaniem, znacznie poprawiającym odsłuch jest zakup wzmacniacza antenowego z RFGainem.

Jesteś elektonikiem to wybierzesz sposób modyfikacji Twojej radiostacji.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

huri_khan, w gre wchodzi tylko magnes

No to tutaj tylko zostaje środek dachu, co osobiście mi się nie podoba (natomiast odbiór na magnesie i nie tylko jest w tym miejscu najlepszy) . Magnes na tylnej klapie wygląda lepiej ale pogarszasz odbiór.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

huri_khan,

zdaje mi sie ze przesunięcie anteny na koniec dachu, blisko klapy bagażnika, poprawia odbiór z przodu samochodu natomiast pogarsza z tyłu (a zależy mi na przodzie, patrole za mną już mnie nie interesują :wino:

Gary,

znam tą modyfikację i biore ją pod uwagę ale najpierw potestuje bez, zobaczymy jak będzie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Dosiek, nie zawsze środek dachu to najlebszy odbiór no ale ciekawi mnie czy będziesz kombinował z poprawieniem odbioru

to znaczy coś w tym stylu jak napisał Gary, z tym wzmacniaczem antenowym i ogólnie z poprawą odbioru

jak coś to podziel się swoimi doświadczeniami bo chętnie i ja i pewnie inni skorzystają :wino:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności