Skocz do zawartości

Lafayette Ermes


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

zdaje mi sie ze przesunięcie anteny na koniec dachu, blisko klapy bagażnika, poprawia odbiór z przodu samochodu natomiast pogarsza z tyłu (a zależy mi na przodzie, patrole za mną już mnie nie interesują

Masz rację przeciw masa jest z przodu więc lepiej w tym kierunku słychać, tylko nie jestem pewien czy ma to zastosowanie w magnesie, jeżeli byś miał dziurę to jak najbardziej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

kupiłem reflektrometr gdzie w instrukcji jest napisane jak sprawdzić najlepsze miejsce ustawienia anteny i bynajmniej w moim aucie wskazuje bardziej z tyłu a w praktyce to nie wiem bo zakładam przy krawędzi tylnych drzwi ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym miejscem na umieszczenie anteny jest środek dachu. Chociaż moja antena(magnesówka) "stoi" nad moją głową i nie narzekam. Należy jedynie uważać, aby promiennik był w pozycji pionowej do powierzchni dachu.

Wzmacniacz antenowy to super sprawa dla tych, co nie posiadają w swoich radiostacjach RFGaina.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

W końcu zamontowałem :wink:

Radyjko Lafayette Ermes przymocowane do schowka po lewej stronie, grucha na uchwycie przy nawiewie na szybe, antena Sirio AS 100 tylni róg dachu, kabel puszczony dzwiami. Stały plus do radia pociągnięty od bezpiecznika nagrzewnicy postojowej (u mnie tego nie ma i nawet nie bardzo wiem co to jest), minus pociągniety do śruby mocującej tapicerke tuż przy schowku. I najważniejsze, jak otworze schowek i gruszke schowam do kieszeni w drzwiach to absolutnie nie widać że jest tam jakiekolwiek radio, widać tylko kupe śmieci w otwartym schowku :shock:

Chętnie odpowiem na ewentualne pytania i wysłucham komplementów ;)

krytyke też zniose http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, troche prezekombinowałes, choc ten patent (otwierasz schowek i nie kusisz) rzeczywiscie udany. Co mi by nie leżało: kabel puszczony dzwiami, a nie przez klape ; grucha umieszczona na nawiewie i to jeszcze jakos tak smiesznie poziomo; wymuszona obsluga radia i gruchy lewa ręką , choc moze to dla niektórych wygodniejsze... nie wiem, nie miałem okazji testowac tak umieszczonego radia. A tak ogółnie ten zestaw spełnia twoje oczekiwania co do nadawania i odbioru? podziel sie wrazeniami, bo sam jestem zainteresowany, teraz użytkuje ARESA(pierwsze radio) i kolejnym radyjkiem pewnie bedzie ERMES albo ZEUS. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55
Dosiek, tak myślę że ta antena to tylko na próbę tak założona radio bardzo fajnie założone i z pomyślunkiem no i myślę jak kolega leszek398, ale sądzę że po jakimś czasie poprawisz zamocowanie gruchy :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tłumacze :wink:

- kabel antenowy puszczony dzwiami bo jest za krótki

- tą gruche mozna sobie przestawiać jak tylko chcesz, ustawiłem akurat tak bo jak by była ustawina w drugą strone czyli kabel po lewej to przygniatałbym go drzwiami, można ją też ustawić w pion tylko lekko uchwyt trzeba by nagiąć, poza tym nie chciałem dziurawić deski.

- jeśli chodzi o odsłuch i nadawanie to jeszcze nie miałem z czym porównać a CB radiem zajmowałem się ostatnio w wieku 17 lat, więc troche się zmieniło, jak dla mnie jest OK choć w Warszawie syf w eterze straszny, ostatnio łączyłem się z gościem z Ochoty a stałem u siebie na Dolnym Mokotowie (czyli w dołku), on mnie słyszał idealnie i ja jego też, Jesteś z Ożarowa więc pewnie wiesz jakie to są odległości, myśle że jak na mobila to wystarczy, ASQ (auto squelch) działa prawidłowo wycina to co trzeba.

Jeśli chodzi o montaż to ze względu na gabaryty można je spokojnie wmontować w kieszeń nad popielniczką, minus jest taki że jednak trzeba by je chować na dłuższych postojach żeby nie kusiło. No i kolor podświetlenia ładnie się komponuje z deską w Astrze :wesoly:, panel przedni jest na tyle ergonomiczny że obsługa lewą ręką nie przysparza mi kłopotu. Jak wyjade na jakąś dłuższą trasę to dam znać jak wrażenia :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dosiek, jestem bardzo ciekaw Twoich uwag dotyczacych Ermesa. Chwilkę już z nim jeździsz. Jak się sprawuje? Jakieś awarie, przeróbki? Jak zachowuje się w mieście w "natłoku"? Czy rzeczywiście brak RF-gaina nie przeszkadza? Jeździłeś może z nim gdzieś w góry - wiem, że w tej kwesti bardziej antena, ale "aparacik" też swoje dokłada. Bardzo poważnie biorę to radio pod uwagę bo z uwagii na gabaryty wydaje się być całkiem sensowna alternatywą w stosunku do cb np Presidenta, którego "żywcem" nie mam gdzie przykręcić. Ermes zmiescilby się w środkowej konsoli i jeszcze starczyłoby miejsca na maskowanie 8) Jakbyś miał chwilkę... plizz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych awarii i żadnej przeróbki, ostatnie serie już są przerabione, ja kupowałem u bezpośredniego importera na Zamenhoffa w Warszawie. Brak RFgaina nie przeszkadza mi wcale, w mieście przy włączonym AS faktycznie łapie sporo niechcianych sygnałów wtedy ręcznie przykręcam squelch i dla mnie jest OK, w końcu nie muszę wsłuchiwać się przez szum co się dzieje po drugiej stronie miasta :piwo:

W górach jeszcze nie byłem :piwo:

Faktycznie gabaryty to ogromny plus, obsługa prosta i wygodna, miękki kabel od gruchy to w moim przypadku też duży atut. Chyba bym go w tej chwili nie zamienił na nic innego bo spełnia wszystkie moje wymogi.

Aha, w trasie AS działa idealnie!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności