Skocz do zawartości

Szarpanie przy delikatny dodawaniu gazu i obrotach 1600-1800


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Astra II 1.8 16v (116KM). Widziałem kilka postów związanych z szarpaniem, ale nie mogłem doszukać się dokładnie takich samych okoliczności szarpania jak w moim przypadku, zatem pozwoliłem sobie na założenie nowego wątku.

Problem jest taki, że przy delikatnym dodawaniu gazu od około 1600 do 1800 obrotów, astra szarpie. Przy szybkim dodawaniu - nie ma tego problemu. Wymieniłem paliwo (różne stacje, 95, 98), świece, filtr oleju i paliwa, olej, pasek rozrządu i rolki oraz pompę wody - nie pomogło. Komputer nie wykazuje żadnych błędów. Samochód nie gaśnie. Na jałowym biegu ładnie się kręci (około 900 obrotów) i płynnie nabiera obrotów. Starałem się go 'przepalić' i od kilku tygodni jeżdżę na wyższych obrotach (powyżej 3000) - nie pomogło.

Czasem wyskakuje mi błąd absu - zapala się kontrolka, raz w czasie jazdy, innym razem przy włączaniu zapłonu (częściej). Wyłącznie silnika naprawia błąd absa. Oczywiście ten błąd jest odczytywany przez komputer. Czy może mieć on związek z szarpaniem? Tak mówili w ASO :P

 

A może użyć jakiegoś środka do przeczyszczania wtryskiwaczy?

Jakieś inne sugestie gdzie szukać problemu?

 

Pozdrawiam

Marcin

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szarpie,to na poczatek przepustnica do czyszczenia,a jak swieci sie ABS,to mozliwe,ze czujnik w lewej piaście,który jest jednoczesnie czujnikiem predkosci jazdy szwankuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może użyć jakiegoś środka do przeczyszczania wtryskiwaczy?

Myślę, że na pewno nie zaszkodzi. Najlepszy to chyba STP, na Allegro znajdziesz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... kontrolka ABSmoże się zapalać, gdy jest coś nie tak z alternatorem ... a jak jest coś nie tak z alternatorem to może autem szarpać .... jakie masz napięcie ładowania na aku ? może szczotki do wymiany ... tak tylko gdybam ..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartosz333

Nie wiem, ktory to juz temat o szarpiacych asterkach. Ja mam dokladnie takie same objawy jak Ty i wymienialem juz DIS, EGR, filtry powietrza i paliwa, swiece, czyscilem przepustnice, sprawdzalem czy nie bierze lewego powietrza, podpinalem pod kompy... Ostatnia wersja to zapchany uklad wydechowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szarpie,to na poczatek przepustnica do czyszczenia,a jak swieci sie ABS,to mozliwe,ze czujnik w lewej piaście,który jest jednoczesnie czujnikiem predkosci jazdy szwankuje

Komputer wykazał że czujnik w prawej piaście szwankuje. Lewą piastę z czujnikiem wymieniałem na początku roku - też szwankowała (ale szarpania nie było). Czy tylko lewa piasta odpowiada za prędkościomierz?

 

[ Dodano: Sob Wrz 13, 2008 17:12 ]

Pozbieram wszystkie pomysły na rozwiązania i będę je po kolei sprawdzał. Obecnie listę mam taką:

1. Przeczyszczenie wtryskiwaczy (jakimś magicznym płynem wlewanym do paliwa)

2. Sprawdzenie napięcie ładowania na akumulatorze i ewentualna wymiana szczotek.

3. Czyszczenie przepustnicy (ale czy brudna przepustnica by 'krztusiła' samochód tylko prz obrotach 1600-1800 w czasie jazdy przy wolnym dodawaniu gazu)?

4. Zaślepienie EGR - jak to zrobić? jakiś link? Czy nie zaświeci mi się jakaś kontrolka gdy to zrobię?

5. Zbadanie tematu z układem wydechowym (katalizatorem). (ale czy zapchany katalizator... patrz uwaga do punktu 3).

6. Lewe powietrze - ale jak to sprawdzić?

 

Dziś zauważyłem że problem ma miejsce przy rozgrzanym silniku (przy zimnym wydaje się być ok).

Ważne o czym nie wspomniałem: samochód ma 210 tysięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności