Skocz do zawartości

Szarpanie przy delikatny dodawaniu gazu i obrotach 1600-1800


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bartosz333

No a ja podziele sie swoimi doswiadczeniami... Dzisiaj postanowilem "pomeczyc" troche mojego opelka. Polegalo to na wkrecaniu go na maksymalne obroty (auto bylo na luzie). Trwalo to z przerwami kilkadziesiat minut meczenia. Po jezdzie probnej okazalo sie, ze auto przestalo szarpac. No normalnie poprawa jest ogromna. Nie mowie, ze jest idealnie, ale naprawde jestem z opelka zadowolony - jest prawie idealnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartosz333

Ja tego auta nie rozumiem... Wsiadlem znowu przetestowac i okazalo sie, ze znowu szarpie jak kiedys... Znaczy sie, ze przedwczesna byla moja radosc. :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko lewa piasta odpowiada za prędkościomierz?

tak

 

Wsiadlem znowu przetestowac i okazalo sie, ze znowu szarpie

trzymaj się jednej dobrej stacji paliw,np. Shell i tankuj Power

Potem się okaze co go boli

Stawiam na EGR

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartosz333

Jest chyba nowa wskazowka... Wczoraj przy mocnym meczeniu silnika wyskoczyl mi check engine - dzisiaj zczytalem bledy i okazalo sie, ze to blad P0170 (nieznany blad). Ktos wie co to moze byc? EGR u mnie byl wymieniany dwa razy i nie przynioslo to poprawy. Po zaslepieniu dalej szarpie. Mam EGR firmy Delphi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blad P0170

Zalecenia:

Sprawdzić, czy nie ma przecieków w dolocie.

Sprawdzić ciśnienie paliwa.

Skontrolować funkcjonowanie wentylacji zbiornika.

Sprawdzić czy przewody podciśnieniowe nie są rozszczepione, załamane, nieszczelne i czy są właściwie podłączone.

Obejrzeć wszystkie elementy wydechu, sprawdzjąc kompletność, nieszczelności i uszkodzenia.

_________________

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartosz333

Czlowiek z wiekiem wcale nie madrzeje... Dzisiaj idac za rada kolegi zibiego zaczalem ogladac cale auto z kazdej strony bardzo dokladnie... Tak dokladnie, ze ze dwie godziny mi zeszlo i do niczego nie doszedlem. Na koniec wpadlem na genialny pomysl, zeby zapuscic auto i "posluchac" pacjenta... No i uslyszlem to co juz dawno powinienem uslyszec czyli dziwne dzwonienie dochodzace wprost z... katalizatora. Az poszedlem po zone, zeby sie upewnic czy na pewno nie mam omamow sluchowych. Jeszcze podjade gdzies na warsztat, zeby i oni posluchali i zabieram sie za wymiane. Jak to kat to oczywiscie klikne koledze, ze pomogl. A teraz pytanie czy katalizatory AWG sa dobre czy ewentualnie kupic np bosala?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czlowiek z wiekiem wcale nie madrzeje... Dzisiaj idac za rada kolegi zibiego zaczalem ogladac cale auto z kazdej strony bardzo dokladnie... Tak dokladnie, ze ze dwie godziny mi zeszlo i do niczego nie doszedlem. Na koniec wpadlem na genialny pomysl, zeby zapuscic auto i "posluchac" pacjenta... No i uslyszlem to co juz dawno powinienem uslyszec czyli dziwne dzwonienie dochodzace wprost z... katalizatora. Az poszedlem po zone, zeby sie upewnic czy na pewno nie mam omamow sluchowych. Jeszcze podjade gdzies na warsztat, zeby i oni posluchali i zabieram sie za wymiane. Jak to kat to oczywiscie klikne koledze, ze pomogl. A teraz pytanie czy katalizatory AWG sa dobre czy ewentualnie kupic np bosala?

Daj znac koniecznie czy to katalizator - mam identyczny problem i juz setki postow zalozylem/przeczytalem wiec jestem bardzo ciekaw!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności