Skocz do zawartości

problemy z ukłądem hamulcowym w vectrze b


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Przeszukałem posty i nie znalazłem odpowiedzi na problem jaki pojawił się w mojej vectrze.

Problem dotyczy miękkiego (wpadającego w podłogę pedału hamulca).

Taki stan utrzymuje się od dłuższego czasu. W serwisie (nie autoryzowanym) wymienili mi już dwie pompki hamulcowe (obydwie firmy cifam). Więc jest ro już trzecia pompa hamulcowa licząc tą na której hamulce do niedawna działały poprawnie a problem dalej ten sam. Serwis stoi przy swoim i utrzymuje, że jest to wadliwa pompa hamulcowa i chcieli montować kolejną, tym razem oryginał.

Jak zacząłem podpytywać różnych mechaników to mówili, że może to być też problem z ABS-em. Dodam jeszcze, że hamulec "wpada" w podłogę bez względu czy silnik pracuje czy też nie. Problem dotyczy wectry B kombi z '98 roku z silnikiem 2.0 DTI

czy ktoś miał taki problem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że płynu hamulcowego nie ubywa w zbiorniczku? spróbuj odpowietrzyć dokładnie cały układ hamulcowy. Że jest to wina ABS to raczej wątpię, nigdy nie spotkałem się z przypadkiem wpadania hamulca z wskazaniem na wadliwy ABS. Z tego co piszesz objawy mogą wskazywać na pompę hamulcową, ale trzy wadliwe to raczej nieprawdopodobne!!! Spróbuj odpowietrzyć układ, odpowiecznikami przy kołach, zwróć uwagę czy przy kołach lub na felgach, oponach nie ma mokrych zacieków, wejdź pod auto i zobacz przewody hamulcowe! Jest możliwość że przepuszcza któryś tłoczek hamulcowy, jeśli masz z tyłu bębny to cylinderek hamulca może nie być szczelny. Zacznij od dokładnego odpowietrzenia całego układu hamulcowego!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to jeżeli jest zepsuta pompa to podnosi się poziom płynu w zbiorniczku najlepiej odpowietrzyć hamulce przy tym sprawdzić czy niema wycieku z układu hamulcowego. Całkiem możliwe że mechanik który wymieniał pompę zapomniał albo już mu się nie chciało odpowietrzać układu hamulcowego bo to jest całkiem możliwe w dzisiejszych czasach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za informacje. Zacznę na pewno od odpowietrzenia układu hamulcowego. Nigdzie nie ma wycieków a mechanik zarzekał się, że hamulce odpowietrzał.

Mam tylko jeszcze jedną wątpliwość. Przy zapowietrzonych hamulcach po kilkukrotnym naciśnięciu pedału powinien się "utwardzać". Niestety w mojej vectrze tego nie zauważam.

Mimo tego odpowietrzę najpierw hamulce i napisze co z tego wyszło.

Jeszcze raz wszystkim dziękuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zobacz czy przy hamowaniu nie podnosi się poziom płynu hamulcowego bo jak się podnosi to albo hamulce są zapowietrzone albo pompa do bani możliwe jest jeszcze że w zbiorniczku po odpowietrzaniu przez mechaników zostało mało płynu i zapomnieli uzupełnić auto stało pod górkom i zapowietrzyłeś hamulce

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Gość Anonymous

Witam ja mam ten sam problem z hamulcami tyle że ja mam Automata 1.8 benzyna.i mi sie dzieje tak samo tyle ze jak jezdzę po mieście to chamulec jest normalny ale jak przejade tak z 30 km na trasie bez częstego hamowania to odrazu mi sie noga zapada podczas hamowania i muszę z 2 razy nacisnąć i dopiero zaczyna hamować normalnie.jeszcze jedna istotna rzecz to to że strasznie mi sie tarcze grzeją i klocki podczas jazdy i felga jest strasznie gorąca.W czym może być problem pomóżcie!;)!:?: myślałem że kopyto i klocki są zcisnięte i cieżko chodzą ale ściągnąłem koło i wszystko fajnie chodzi tak jak ma być. Więc w czym tkwi problem :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

odrazu mi sie noga zapada podczas hamowania i muszę z 2 razy nacisnąć i dopiero zaczyna hamować normalnie.

Typowy objaw zapowietrzenia. Sprawdź wszystkie koła, czy nie ma też niewielkich wycieków.

myślałem że kopyto i klocki są zcisnięte i cieżko chodzą ale ściągnąłem koło i wszystko fajnie chodzi tak jak ma być.

Zdjecie kół to za mało.

Zdejmij zaciski i zobacz jak pracują tłoczki.

Jeśli klocki są zdarte, to tłoczki mogą się zakleszczać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ok Dzieki dzisiaj to zrobię i od razu napisze co i jak :?:

 

[ Dodano: Czw Lip 09, 2009 17:37 ]

Ok sprawa wygląda tak że odpowietrzyłem przednie hamulce bardzo dokładnie i w cale nie były zapowietrzone wina prawdopodobnie była w straym chydrolu który powodował że hamulce tak sie zachowują po przez zbytnie nagrzewanie sie.po wlaniu nowego hamulce działaja juz tydzień czasu idealnie.Myślę że to jest rozwiązanie dzieki wszystkim i pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności