Skocz do zawartości

problemy z ukłądem hamulcowym w vectrze b


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

czytałem i czytałem ale nic nie znalazlem dotyczacego mojej viki. Wymienilem dzisiaj szczeki w swojej vectrze b 96r 1.6 z gazem z tylu mam bebny, kupilem i wymienilem szczeki i..... i nie mam hamulcow malo tego slychac syczenie w serwo gdzie przed wymiana nie bylo tego w ogole slychac. Co moze byc przyczyna braku hamolcow(tzn jakies sa ale slabsze od tych jakie byly przed wymiana szczenek z tylu) dodam jeszcze ze na zgaszonym silniku pedal jest twardy gdy odpale silnik pedal idzie do samej podłogi:(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja miałem taki problem zaraz po sprowadzeniu swojej lalki, dałem do mechanika na wymianę wszystkich płynów i pomogło. Także Panowie wymieniać płyn hamulcowy i odpowietrzać układ.

 

Pozdrawiam i szerokości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

szczęki wymieniłeś ale samolegulatory dobrze zamontowałeś?

Mimo że jak sama nazwa mówi same dostosowują rozwarcie szczęk w stosunku do ich zużycia to warto składając hamulce zrobić tak aby bęben wchodził na styk aby się szybko wszystko ułożyło ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość tomek2992

Witam ja mam opla vectre 1,7 TD silnik isuzu sedan od wczoraj mam podobny problem układem hamulcowym mojego pojazdu i identyczne objawy jak wymienione przez użytkownika zdiagnozowałem samodzielnie problem i znalazłem uszkodzony przewód hamulcowy. Radzę dokładnie sprawdzić stan przewodów hamulcowych sztywnych jak i elastycznych bo mogą mieć delikatne uszkodzenia i pedał hamulca będzie uciekał w podłogę niezależenie od pracy silnika. Proszę też sprawdzić czy nie ma ubytku płynu hamulcowego w zbiorniczku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

 

czytałem i czytałem ale nic nie znalazlem dotyczacego mojej viki. Wymienilem dzisiaj szczeki w swojej vectrze b 96r 1.6 z gazem z tylu mam bebny, kupilem i wymienilem szczeki i..... i nie mam hamulcow malo tego slychac syczenie w serwo gdzie przed wymiana nie bylo tego w ogole slychac. Co moze byc przyczyna braku hamolcow(tzn jakies sa ale slabsze od tych jakie byly przed wymiana szczenek z tylu) dodam jeszcze ze na zgaszonym silniku pedal jest twardy gdy odpale silnik pedal idzie do samej podłogi:(

 

 

Witam po raz kolejny

 

oczywiscie po raz kolejny mam problem z hamulcami. Wymienilem tyl (bebny) i przód pedał po wymianie wpada do samej podłogi na odpalonym silniki i słuchac syczenie wspomagania... Pytanie czo jest powodem takiego stanu rzecze? przed wymiana hamulec był ok. Sprawdzałem hamulce i w miare hamują. Czy jest jakis sposob aby sprawdzic czy serwo jest wadliwe czy nie? Viki b 96r 1.6 8v

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności