Skocz do zawartości

Tuning wskazówki licznika


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

teraz ten nowe 1.3 fiata są nawet w wersji 105km, dlatego nie boje się o silnik , w sumie najwiekszy wpływ na niszczenie silnika ma zwiekszony moment obrotowy, wpływa on głownie skrzynie i sprzęgło.

 

Wiem , że silniki nawet te same różnią sie konstrukcyjnie np. tdi 90km a 110km i maja określoną wytrzymałość podzespołów ale margines jakiś istnieje.

 

Myślę, że 1.7 wytrzyma 100km, przecież dam mu te 10 min zanim go przykatuje :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tdi to głowie róznice w osprzęcie, większa turbina i wtryski. Co do silnika bezpiecznie podnosi się moc do +30% bez wymiany turbiny i wtrysków na wydajniejsze, jeśli sie tego nie zrobi a podniesie sie więcej to mogą byc jaja :wesoly: skrzynia bez zarzutu u mnie a co do sprzęgła to śrutuje łożysko troche ale nie szarpie to jeżdże ;p nie wie ktoś ile kosztuje łożysko oporowe do cc ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica między tdi 90km a 110 jest dużo większa, czytałem o tym chyba w magazynie motor, w 90 konnej wersji są inne tłoki i pierścienie i coś tam jeszcze ale sporo tego było oprócz osprzetu w postaci turbiny itp.

 

A co do szprzęgła ja mam tak Jak Ty, sama tarcza jest ok sprzegło jest dobre ale łożysko oporowe daje o sobie znać (mam ponad 150kkm), nie wiem ile to wytrzyma ale czasami jak puszczam nogę z gazu żeby hamować silnikiem to szarpnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byl tutaj nawet na forum walsnie gdzies link o tym co pisze kolega wyzej

 

nic bardziej mylnego - sa to 2 zupenie inne silniki

nawet materialy z ktorych zostaly wykonane niektore elementy maja calkiem inna wytrzymalosc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a poczytałem o tdi troche i przyznajde mój błąd, przepraszam, chociaz turbo i wtryski też są zmieniane ale nie chciało mi sie ryc w necie o tym juz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sobie właśnie "stjuningowałem" licznik :mrgreen:

zdjęcie zaraz po montażu >

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

wprawdzie to nie corsa tylko astra, ale skoro jest taki temat :drunk: może się komuś przyda

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a poczytałem o tdi troche i przyznajde mój błąd, przepraszam, chociaz turbo i wtryski też są zmieniane ale nie chciało mi sie ryc w necie o tym juz

Nawiazałem do tdi dlatego , że okazuje sie że silnik opla np. 2.0 czy fiata 1.3 przy różnych mocach również różnią się materiałami z których sa wykonane, i ich wytrzymałością a nie tylko osprzętem i oprogramowaniem.

 

Nie moge znaleźć natomiast nic na temat różnicy w silnikach isuzu przy rożnych mocach (poza np intercoolerem).

 

a ja sobie właśnie "stjuningowałem" licznik :mrgreen:

zdjęcie zaraz po montażu >

Nie pamietam jak w astrze wygląda oryginał :wesoly: al edomyślam się, że chodzi o te chromowane obwódki, jęsli tak to Mi sie podoba 10/10 :drunk:

 

Dla mnie to najlepszy tuning gdy człowiek sie zastanawia czy tak wyszło z fabryki czy może było zmieniane.

 

pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje :mrgreen:

 

al edomyślam się, że chodzi o te chromowane obwódki

tak o obwódki ale jeszcze cos :drunk:

 

oryginalne wskazówki były białe, ale jakoś się to zlewało to przemalowałem na czerwień :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności