Skocz do zawartości

problem z obrotami nawet po wymianie krokowca


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pewien problem a mianowicie;kiedy odpalę silnik mam wysokie obroty tak ok 350tys po 3-4min spadają kiedy dojadę do skrzyżowania zatrzymam się raz jest ok a nieraz same podskoczą do góry i opadną a czasami nawet nie chcą opaść kiedy stoi na luzie tez potrafią sobie podskoczyć silniczek krokowy wymieniłem(zamiennik za 150zl)i nic krokowy w tym modelu jest nierozbieralny silnik 1.2 16v 78tys przebiegy

 

[ Dodano: Sob Wrz 27, 2008 00:21 ]

na kompie nie ma żadnych błędów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pewien problem a mianowicie;kiedy odpalę silnik mam wysokie obroty tak ok 350tys po 3-4min spadają kiedy dojadę do skrzyżowania zatrzymam się raz jest ok a nieraz same podskoczą do góry i opadną a czasami nawet nie chcą opaść kiedy stoi na luzie tez potrafią sobie podskoczyć silniczek krokowy wymieniłem(zamiennik za 150zl)i nic krokowy w tym modelu jest nierozbieralny silnik 1.2 16v 78tys przebiegy

 

[ Dodano: Sob Wrz 27, 2008 00:21 ]

na kompie nie ma żadnych błędów

Witaj..! Mimo tego że mam Astrę z innym silnikiem bo 2.016v ale miałem podobne problemy z obrotami na biegu jałowym i z tego co zdążyłem już na ten temat się dowiedzieć to wiem że nawet złe spasowanie uszczelki przychodzącej pod silniczek krokowy daje czadu..silniczek musi być dobrze przymocowany tak aby nie dostawał lewego powietrza bo wtedy silnik zachowuje się jak by był na sssaniu..w mojej astrze wykręciłem silniczek krokowy rozebrałem go na 2 części wyczyściłem tłoczek po złożeniu oczywiście z nową uszczelką chodzi jak nowy..

Druga sprawa możesz mieć przestawiony kąt przepustnicy najczęściej jest on przestawiany za pomocą śrubki tuż obok mocowania linki gazu..albo jakieś nieszczelności w układzie dolotowym..pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieraz same podskoczą do góry i opadną

Wszystko :wino::wino::wino: na ten temat jest opisane, wpisz do wyszukiwarki ,,falujące obroty'' lub podobna frazę :wesoly: Wejdź też na AKP...Pozdro...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam chce kupic jutro orginalnego krokowca bo mysle ze moze to byc przyczyna moich problemow ale przed kupnem moze wy mi cos doradzicie a wiec kiedy stoje na swiatlach obroty poskocza mi tak do 200tys potem spadna tak ze prawie auto zgasnie i tak za ok 5sek znowu to samo silniczek w moim aucie to zamiennik http://moto.allegro.pl/item470154407_silnik_krokowy_opel_corsa_fiat_uno_renault_bosch.html czy warto zaryzykowac z kupnem orginalnego a moze to cos innego pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności