Skocz do zawartości

Jaki akumulator do 1.7 CDTI?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, jakiej pojemności akumulator jest oryginalnie przy silniku 1.7 CDTI, u mnie wstawiły jakiegoś starego złoma, który pewnie przy pierwszych mrozach zdechnie, w dodatku nie ma na nim żadnych widocznych oznaczeń

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Gość deepower

Witam.

Mam Astrę III 1.7CDTI 74KW/100km. Jaki akumulator mam wstawić?. Kolega napisał że 72A/h o prądzie rozruchowym 680 A. A czy jak wstawię TEN NAJMOCNIEJSZY do mojej wersji silnikowej 74A/h o prądzie rozruchowym 750 A - to będzie dobry? czy alternator spokojnie będzie go doładowywał proszę o pomoc??.

Edytowane przez deepower

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo - kolego!

W tematach o Astrze trzebaby napisać skoro Astrą wozisz się :)

W 1,7 CDTI 74kW - fabrycznie montowano akumulatory 60Ah, w ubiegłym roku zmieniając chciałem wsadzić mocniejszy (72Ah bodajże) - dwóch sprzedawców odradziło taki zabieg - motywując m.in. ryzykiem niedoładowania aku, zapodałem 60Ah /przy okazji ładne kilkadziesiąt złociszy w kieszeni zostało/, garażuję pod chmurą - mimo największych mrozów odpalam bez problemu. Generalnie raczej zwróć uwagę na wartość prądu rozruchowego - im większa tym lepiej ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meriva 1.7 cdti ma alternator 100A więc spokojnie doładuje akumulator nawet 74Ah i jeszcze zostanie sporo zapasu. Gdybym kupował aku dla siebie to pewnie kupiłbym 72Ah. Narazie mam chyba fabryczny jeszcze - Varta GM 60Ah 370A

Edytowane przez LeXaN

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meriva 1.7 cdti ma alternator 100A więc spokojnie doładuje akumulator nawet 74Ah i jeszcze zostanie sporo zapasu

alternator nie służy tylko do ładowania akumulatora w aucie... i to że ma 100A to prawda ale że zostanie spory zapas to już nie...

Fabrycznie w tym aucie siedzi akum 60ah jako nowy najlepiej dac 64ah 640A...

Edytowane przez marmi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość deepower

Dziękuję za porady ASTRA/MERIVA silnik ten sam.

Wstawiłem 74A/h 750A (375 DIN) wymiar 278/175/175 Varty i nie żałuję od razu poczułem różnicę w uruchamianiu rozrusznik chodzi jak szalony miałem 60A/h Varty 370(DIN) i nie było takiej rewelacji podobno VARTA jest lepsza od bosha i nie przereklamowana jak Bosh a tylko droższa od bosha o 30 zł ceny z allegro. W 1.7CDTI od wersji od 80km do 125 km alternator jest 100/A więc akumulator 60A/h jest wstawiany przez fabrykę tylko ze względów oszczędnościowych więc wersja 1.7CDTI 125 km ma wkładany 74A/h 750A bo kosztuje więcej i ma więcej zabawek elektronicznych co potrzebuje więcej prądu. Więć smiało można wkładać do 1.7CDTI 80/100/125km akumulator 74A/h 750A. Jak wstawiać to największy bo po co sobie póżniej pluć za te 30zł zaoszczędzone i być nie dokonca zadowolonym. Podzwoniłem w kilka miejsc do zakładu gdzie wymieniają alternatory i rozruszniki w naszych oplach i zdobyłem taką wiedzę.

Edytowane przez deepower

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja mam 70Ah, 500A i kręcił jak głupi bez problemów przy -25 i przy -28st. C.

 

NIE WOLNO wsadzać do samochodu za dużego akumulatora, bo zawsze będzie niedoładowany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności